Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

    Здравейте,

    обмислям покупка на чисто нов малък кросовър, задължително с автоматични скорости. Все още не мога да стесня достатъчно избора и ми е трудно да се ориентирам кой би бил най-правилният избор.
    Основните изисквания са:
    - задължително автоматик - оттук идват и най-големите ми притеснения, понеже с всички тези видове автоматични кутии, изтървах нишката кои наистина са надеждни и кои трябва да се избягват.
    - компактни до средни външни габарити - например Нисан Джук ще е твърде малък, Х-трейл твърде голям, нещо може би около размерите на Кашкай би било най-добре.
    - предпочитам бензиновите двигатели, в диапазона 120-150к.с., но не отписвам дизелите все още. По-мощен двигател не би бил необходим.
    - отзад трябва да е комфортно за 2-ма възрастни
    - размера на багажника не е от значение
    - 4х4 не смятам че е необходимо, само тежи, вдига разход и покупна цена
    - Задължително мултимедия с мирор-линк/андроид ауто(макар че май за България не е активна тази услуга)

    Кросовърчето ще се ползва предимно на кратки маршрути от по 20-ина км и градско. Няколко пъти в годината и на по-дълги извънградски пътувания. Средния годишен пробег едва ли ще надмине 15 000км. Не е изключено да се задържи 10-ина години в семейството, затова се търси нещо надеждно.

    Бюджета е до 40 000, максимум 45 000лв.
    Към момента ми допадат:
    - Фолксваген Т-рок, 1.5 бензин 150к.с. автоматик е към горната граница на бюджета със средно ниво на оборудване, старите 7-степенни DSG-та бяха проблемни, надявам се тук вече всички дефекти са изчистени.
    - Ситроен Ц4 Кактус 1.2 бензин 110к.с. или 1.6 дизел 120к.с. - тук автоматика май вече не е онази автоматизирана кутия, а си е обикновен автоматик с хидротрансформатор. Като интериор/екстериор ми допада изключително много, към 40 000лв е с топ оборудване, което също е голям бонус
    - Тойота CH-R - изглежда доста тясна отзад и ако изобщо ще влезе като избор, то задължително ще е хибридната версия
    - Нисан Кашкай - сега май смениха бензиновите двигатели с новия 1.33, който е Рено-Мерцедес разработка, кутията предполагам е CVT
    - Рено Каптур/Каджар - EDC-то може ли да се сравнява DSG, или още не са го докарали до там?
    - Форд Куга - покрай новия модел, есента може да има изгодни оферти на текущия модел, до колкото разбирам бензиновите са с обикновен автоматик, а дизелите с powershift, значи дизела тук отпада напълно.

    Първоначално обмислях покупка на кросовър 2-ра ръка, но високите цени и недостатъчното предлагане е отказаха.
    Всякакви съвети ще са полезни. Знам че покрай офроуд машините, повечето тук, карате и такива паркетни градски "джипки", споделете своя опит или предложете някой друг модел.

    П.П. Най-крайния вариант би бил Сеат Леон 2.0тси 190к.с. с DSG, но допълнителната височина при кросовърите и по-високите гуми са голям бонус.

  • #2
    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

    Здравей колега,
    Отиди и направи тест драйв на описаните от теб марки и модели, така ще придобиеш лични впечатления от автомобилите.
    Поинтересувай се от техническото обслужване, интервали, цени на консумативите итн.
    Поинтересувай се и от гаранцията ( километри/години)
    Аз бих добавил Сузуки Витара. Автоматик е с бензинов турбо двигател, има версия само с предно предаване.
    Погледни и крос-оувърите на Опел. Има хубави модели богато оборудвани на цени в бюджета ти.
    Относно автоматичните скорости няма какво да ги мислиш. Ще закупиш нова кола и това не трябва да те притеснява ( имаш гаранция)
    Относно двигатели, лично мое мнение е че под 1.5 минимум не трябва и да гледаш.
    Успех в избора

    Коментар


    • #3
      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

      аз също ги разглеждам и съм се спрял на корейчетата, които ти напълно си пренебрегнал. Също се колебая за 4Х4 и при положение, че над 4г. караме 4Х2 Тусон, май не ми трябва 4Х4 за моите нужди. Моята класация е:
      Кия Стоник
      Хюндай и20 актив
      Хюндай Кона

      ако Дачия имаха хубав автоматик, а не роботизирана кутия, щях и тях да включа.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

        Заведи жената да хареса външния вид и си ти! Всички нови автомобили би трябвало да издържат 150 000км.
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • #5
          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

          Относно VW T-roc, виж Seat Arona ! Абсолютно същия, на по-добра цена... Има го и при Шкода, но не знам модела....

          Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

            Огледай и Хавал Н 6 - китаец, ама от сой.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              аз също ги разглеждам и съм се спрял на корейчетата, които ти напълно си пренебрегнал. Също се колебая за 4Х4 и при положение, че над 4г. караме 4Х2 Тусон, май не ми трябва 4Х4 за моите нужди. Моята класация е:
              Кия Стоник
              Хюндай и20 актив
              Хюндай Кона

              ако Дачия имаха хубав автоматик, а не роботизирана кутия, щях и тях да включа.
              Коната не е на последно място, просто е най-скъпа и в допълнение, SSangYong имат един модел Тиволи, който отговаря на изискванията
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                Jeep Renegade / Fiat 500X

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                  Преди нова година взех Каджар дци 110 к.с. само че с ръчни скорости . Вече е на 3000 км и съм приятно очарован . Преди това правих тест на Каптюр със същия двигател , карах и Пежо 2008 1.5 хди . И в каптюра и 2008 ми беше тесничко в раменете , на 2008 двигателя беше доста по шумен от на реното. Иначе 2008 от вътре е по пипната . Също така карах и най- натоканата Дачия Докер . В крайна сметка взех каджара при който се чувствам по комфортно .
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                    Към тест-драйв мисля да премина когато сведа избора до 2-3 модела.

                    Колега в работата има Витара с топ оборудване и не мога да кажа че ми харесва чак толкова много.

                    От корейците само Кона ми харесва, но цените ме шокираха - Т-рок излиза по-евтин.

                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    Заведи жената да хареса външния вид и си ти! Всички нови автомобили би трябвало да издържат 150 000км.
                    Все още съм на 22 и свободен от проблеми от такова естество

                    Сеат Арона е по-малък от Т-рок осезаемо, особено вътре. Еквивалента на Ароната е Т-крос.

                    Китайците от Ловеч не ми харесват. Тиволи също, сега ако въпроса стоеше за Рекстън...

                    Jeep Renegade - 50 000лв за ниско ниво оборудване, ама друг път

                    zemo, Каджара ми харесва много, но бензин+автоматик са само в най-високото ниво на оборудване и е над 50 000лв, а не желая да надвишавам бюджета си.

                    Към момента сякаш най-добрите оферти са за:
                    - Т-рок 1.5тси 150к.с. DSG и ниво на оборудване Спорт - с лед фарове и голямата мултимедия - 48 000лв - излиза от бюджета, но лизинговите условия ме устройват напълно
                    - Ц4 Кактус 1.2 бензин 110к.с. автомат, най-високо ниво на оборудване, с всички допълнителни екстри от каталога, без врътката за псевдо-офроуд режими - 43-44 000лв, но не съм искал все още лизингова оферта

                    Кашкая не съм разгледал все още, а наистина ми допада като визия и интериор, дано не е като при близнака му Каджар - автоматиците да са само при най-високите нива на оборудване, че 100% ще излезе бая над 50к

                    Форд Куга също много ми харесва, но Мото-Пфое са доста трудни и малко ми действат като спирачка, сегашната ми кола е Форд Фокус 2-ра генерация и несериозното отношение от страна на дилъра при запитване за резервни части ми е оставило горчив вкус. Надявам се не всички представителства са такива. Или когато става въпрос за повече пари, променят отношението си?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                      Аз бих препоръчал Сеат. Ако Ароната е малка, вижте Атека. Цените са малко по-високи, но имайте предвид, че посочените на сайта са преди отстъпка и според комуникационните умения на клиента може и да е доста добра.

                      Леона за мен обаче е най-правилния избор. За бюджета ви ще вземете много по-добра модификация и екстри. Този просвет не знам за какво толкова ви е необходим, а покрай него имате много други недостатъци спрямо нормален автомобил. Моят Леон е 1.8тси и 7 скорости ДСГ и си върви повече от прилично, представям си 2.0 и 190 какво е.

                      Apple Carplay и Android Auto работят тук! Лично аз съм ползвал и двете, нищо, че според Аутотехника не се поддържало за България. И в сервиза им го демонстрирах и говорихме да си оправят информацията, явно още не са.

                      Мога само хубави неща да кажа за Аутотехника, сервиза и поддръжката. Отначало бях леко предубеден от преобладаващото мнение из нета за проблеми с дилърите, скъпа поддръжка и т.н.
                      В моя случай с тази марка изобщо не е така. До тук имам една смяна на масло и филтри (на около 30х. км.) за "кошмарната" сума от малко под 400 лв. Като по мой избор беше с по-качествено и скъпо масло, хората ми предлагаха два варианта.
                      Имах и смяна на фар по гаранция (лед-а на дневните отдясно започна да премигва)- също без циркове и драми.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                        Съжалявам, че не мога да помогна в избора, защото не съм имал допир до тук коментираните автомобили, обаче ...

                        Не знам, защо се хвърляш на "малък" двигател!?

                        На база скромния ми опит с коли до 2014-та г., напълно подкрепям Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!". Имал съм на 2 пъти коли от една и съща марка, и модел с "малък", и с "голям" двг. Едно и също поколение двигатели с различна кубатура и мощност. Един и същ тип ск.кутии. Разходът на гориво беше еднакъв, но с големия не ми се налагаше да изключвам климатика, когато катеря баир, или изпреварвам някого.

                        п.п. Не изключвам вероятността при последните поколения двигатели да има разлика, но ...
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                          Николай Календжиев, благодаря за мнението! Принципно и аз имам добри отзиви за Аутотехника, ходил съм на тест-драйв на Леон 1.4тси преди 2-3 години и останах доволен от отношението към мен, въпреки че очевидно нямах намерение да купувам.
                          Леона ми харесва много, наистина много и е вероятния изход от ситуацията, ако нищо от кросовърите не ми харесва.
                          Колата ще се кара предимно градско и по-дебелите гуми и по-високия просвет ще са ми много полезни. Редовно ми се налага да кача някой бордюр, или да мина през някое черно пътче в междублоковите пространства. Принципно това ми е основната причина да търся такъв тип автомобил.
                          Смяна на масло и филтри в официален сервиз за 400лв звучи разумно. А това за Android auto е супер новина! Атеката е супер, но най-евтиния вариант за автоматик е 52 000лв, каквато и отстъпка да има, не вярвам да смъкне цената до около 45 000. А и при положение че Леон ФР 2.0тси е 40 000лв, не ми се връзва. Ароната не съм я изключил все още от възможните варианти, за 39 000лв ниво X-cellence 1.0тси с dsg звучи примамливо.

                          Сегашния ми автомобил е 1.6 дизел 109к.с. и до момента не ми се е случвало да ми трябва повече мощност. Да, би било хубаво ако има повече коне под капака, но от чисто прагматична гледна точка, нямам нужда от тях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение

                            Не знам, защо се хвърляш на "малък" двигател!?

                            На база скромния ми опит с коли до 2014-та г., напълно подкрепям Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!". Разходът на гориво беше еднакъв,

                            п.п. Не изключвам вероятността при последните поколения двигатели да има разлика, но ...
                            Разликата при по- новите малки двигателчета е че имат турбо и са що-годе адекватни от 0 до 100 километра. При сериозен товар се задъхват от липса на литрова мощност.
                            Аз още в началото писах на колегата че е добре под 1.5 с турбо да не се заглежда. Това при положение че е монтиран на автомобил с размерите не по-големи от тези на Т-Рок.
                            Въпреки това всеки си има предпочитания.
                            Последно редактирано от redex; 08-04-19, 15:42.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                              Да разбирам ли, че 1.0 корейския турбобензин за нищо не става, 120к.с. е и се монтира на сравнително лек като кг. автомобил???

                              Е, 1,6 с 177 к.с. е къде къде, ама застраховките и данъка скачат бая, разхода на бензин го игнорирам.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X