Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

    Виж Пежо Рифтер.Пробвах го,доста приятно ме изненада
    Pathfinder 4.0L

    Коментар


    • #32
      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

      Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
      Виж Пежо Рифтер.Пробвах го,доста приятно ме изненада

      Сподели повече, де... Дангел...?

      Коментар


      • #33
        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

        Хайде и последния пирон в ковчега на CH-R-a - жената имаше такова чудо няколко месеца, Изключително нефункционална мултимедия (няма дори копче за усилване на звука - въртящо се ) евтин и разпадащ се интериор и най-големият пробелм - Хибрида е само с предно и батерийте са отзад - на сняг е НЕДВИЖИМА собственост - 40 минути излизахме от паркинга на едни ресторант (с Маздата излезнах все едно беше сухо!) на първият сняг и колата я продадохме след два дни - А, и се опитаха да я откраднат на втория месец - изчоплиха патрона на ключалката, та разправии, застрахователи.... Иначе е много икономична!
        Следя темата с интерес защото и за съм пред подобна дилема - но за мен 100% е важно да е 4х4 и да е по-височка, че винаги последните 500 метра от пътуванията ми незнайно как се оказват по черен път/ливада

        Коментар


        • #34
          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

          Пежо Рифтер не е ли просто преименуван Партнер? Баничарка не искам.

          Ходих на оглед на Каджар 1.5дци автоматик - супер е кросовърчето, малко слабичко обаче. 1.3 бензин 160к.с. ще е перфектен В момента Каджар интенс 1.3 бензин автоматик са на 45 000лв уж специална великденска разпродажба, обаче не ми се бърза, не съм огледал достатъчно варианти. Иначе Реното определено остава в класацията. Всички Каджари на предно са с греда отзад, което е малък минус за возията, сегашния Фокус ме е разглезил в това отношение.

          Кашкай по-скоро ще отпадне. Не ми допада интериора достатъчно, иначе на външен вид е по-приятен от Каджар според мен.

          Огледах на живо Тойотата по-обстойно и не си заслужава според мен. Отпада и тя.

          Следва Форд Куга и Сеат Леон и Атека. При следваща възможност ще ходя тях да гледам.

          4х4 не искам, защото нямам нужда от него, а още по-основната причина е финансова - разликата в цените между предно с автомат и 4х4 с автомат при един и същ модел е от порядъка на 7-10 000, понеже 4х4 и автомат почти във всички случаи се предлага само с топ оборудване и цените са космически.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

            за Опел Мока някакви отзиви, над 6 години се продават вече?
            Последно редактирано от IvanIvanovi; 17-04-19, 21:08.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #36
              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

              Моката е хубава за малки хора, които пътуват не с много багаж. Колата е добре оборудвана за цената си, двигателите са хубави и достатъчно мощни.
              Предлага се в 2WD и 4WD според предпочитанията. Версията с автоматична кутия е със 6 степенна такава. Кутията включва добре.
              Според мен, ако се търси по-високо мпс с предно предаване и ако Опел влезе в списъка може да с разгледат Grandland версиите. Те са с интериор след фейс лифта и са по приятни,
              Материалите също са на добро ниво.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                Моката е хубава за малки хора, които пътуват не с много багаж. Колата е добре оборудвана за цената си, двигателите са хубави и достатъчно мощни.
                Предлага се в 2WD и 4WD според предпочитанията. Версията с автоматична кутия е със 6 степенна такава. Кутията включва добре.
                Според мен, ако се търси по-високо мпс с предно предаване и ако Опел влезе в списъка може да с разгледат Grandland версиите. Те са с интериор след фейс лифта и са по приятни,
                Материалите също са на добро ниво.
                Е, поразглезили сме се, признавам..... аз съм си отгледал децата с Голф2 и багаж не съм оставял, винаги съм успявал да натоваря всичко. Сега 99% от карането ми е в София, сам и за 2-3 пъти пътуване годишно по 500км. не си заслужава голяма кола, затова се заглеждам по малките. Опел изобщо не ми беше в списъка /имал съм Астра комби/ но пред офиса спират 2 Моки и ми харесаха на външен вид - сега чета за модела.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                  Опел Мока вътре е с много тясно пространство. Grandland е супер, малко е извън бюджета, но трябва да се види. Реално Grandland е Пежо 3008 преоблечено, Пежото също ми харесва, но то е още по- извън бюджета.
                  Опел Crossland не ми допада, иначе е изгоден вариант.

                  Принципно не бързам изобщо с покупката и ми се иска да обмисля достатъчно добре кой е най-подходящият вариант за мен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                    Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                    Моката е хубава за малки хора, които пътуват не с много багаж. Колата е добре оборудвана за цената си, двигателите са хубави и достатъчно мощни.
                    Предлага се в 2WD и 4WD според предпочитанията. Версията с автоматична кутия е със 6 степенна такава. Кутията включва добре.
                    Според мен, ако се търси по-високо мпс с предно предаване и ако Опел влезе в списъка може да с разгледат Grandland версиите. Те са с интериор след фейс лифта и са по приятни,
                    Материалите също са на добро ниво.
                    Приятелско семейство има Мока 4х4 с ръчни скорости. Среден разход около 8/100 не нулиран вече около 3 години. /Мацката я кара малко агресивно/ Карал съм я доста пъти. Има мощност, но само във високи обороти. На мен лично ми е тегаво, защото, за да изпреваря свалям по 2 скорости. Но пък собствениците си я карат на високи обороти постоянно от което и високия разход.
                    За Тойотата CH-R: Наистина няма врътка за усилване на мултимедията, но чак сега се сещам че ми липсва. Мислехме, че е тясна отзад, но съпругата се случва да се вози от време на време, като не кара и казва, че и е удобна. От Шибания размер 4 летни гуми Тойо без отстъпки купих за 900 лв.
                    Това, което е впечатляващо е пътното поведение. Много стабилна, устойчива в завой спира добре с много добър автопилот, камера. Ако имаше и още 100 кончета... За града също е много приятна за придвижване.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                      Колега,който и да избереш ( без китайските ...с тях нямам опит)имаш 120 - 150 000 безметежни километра. След това има много фактори.Начин на каране ,горива ,обслужване... и малко късмет ..казвам ти го от опит.От 10 години карам само нови автомобили. Определи си примерен бюджет ,дали да е 4X4 и ходи на тест драйв.По възможност в един ден карай различни автомобили.Ще разбереш кой е твоят.И смели преговори с дилърите. От една и съща марка в различните представителства ще поучиш различни отстъпки.Но винаги има.Успех !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                        Разгледа ли Витара и С-Крос, ние ги разгледахме и се спряхме на С-Крос но само на предно. Поне ние не намерихме смисъл да го оскъпяваме допълнително с 4х4.
                        1.4Т е много пъргав и еластичен мотор, мен лично ме радва от всякъде, за автомата имам някой резерви, но и този проблем го решихме с ръчната кутия, инъче е готино да си ги цъкаш горе от волана. Вътре е просторен, удобен, подреден автомобил типично по японски. Най важното за нас, достатъчно висок, за да се справя с градската действителност, в ниво GL+ екстрите са повече от достатъчни, половината от които са ми напълно не нужни.
                        Успех
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                          Засега съм гледал само Рено, Фолксваген и Сеат. Не ми остава свободно време да ходя по другите представителства, но аз и не бързам. Фолкваген Т-рок, колкото и да ми харесва външно, не мога да преглътна ужасните пластмаси по интериора, затова най-вероятно ще го изключа като вариант. Интериора на Голф 7 е много по-добре изпълнен, отколкото на Т-рок, а очаквах да са подобни.
                          Принципно включвам в търсенето и 1-2 годишни коли от официалните дилъри. Даже си бях харесал един Каджар дизел автомат, но дилъра(Омникар до Ринг мол) ми изигра долен горублянски номер - карах колата, хареса ми, разбрахме се за цена, каза ми до 1-2 дни ще ми пратят лизингова оферта, че е много трудно да цъкнат 5 копчета на момента и да ми направят предложение. Минаха 2 дни, имейл не получих, обявата на колата беше свалена. Предположих, че е продадена - хубаво, не е била мой късмет, но след още 3-4 дни същата кола се появи отново на обява, но с цена надута с 8000лв. Какво сериозно отношение...

                          Както и да е, Каджар ми е един от топ изборите, но реша ли да си взема такъв чисто нов, няма да е от Омникар със сигурност.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                            Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
                            Засега съм гледал само Рено, Фолксваген и Сеат. Не ми остава свободно време да ходя по другите представителства, но аз и не бързам. Фолкваген Т-рок, колкото и да ми харесва външно, не мога да преглътна ужасните пластмаси по интериора, затова най-вероятно ще го изключа като вариант. Интериора на Голф 7 е много по-добре изпълнен, отколкото на Т-рок, а очаквах да са подобни.
                            Принципно включвам в търсенето и 1-2 годишни коли от официалните дилъри. Даже си бях харесал един Каджар дизел автомат, но дилъра(Омникар до Ринг мол) ми изигра долен горублянски номер - карах колата, хареса ми, разбрахме се за цена, каза ми до 1-2 дни ще ми пратят лизингова оферта, че е много трудно да цъкнат 5 копчета на момента и да ми направят предложение. Минаха 2 дни, имейл не получих, обявата на колата беше свалена. Предположих, че е продадена - хубаво, не е била мой късмет, но след още 3-4 дни същата кола се появи отново на обява, но с цена надута с 8000лв. Какво сериозно отношение...

                            Както и да е, Каджар ми е един от топ изборите, но реша ли да си взема такъв чисто нов, няма да е от Омникар със сигурност.
                            И преди време мислех да подхвърля, но тогава се отказах...
                            Мисля, че няма да е лоша идея, ако хвърлите един поглед в сайта на официалния вносител на KIA, в раздела за употребявани автомобили. Гледам, че обявите, които случайно видях там преди месец-два още си стоят, и може да са решение на въпроса. Автоматиците там са класически доколкото знам.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                              Първоначално публикуван от ivied
                              ... кви, Ренца, Ваген-и и Сеатчета... кви 5 лв... за тази цена...
                              Преди няколко дни го гледах в някое от автомобилните предавания, и там споменаха нЕква цена от 35, което наистина си е оферта.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                                Само да допълня за VW и SEAT понеже ги споменаваш!
                                Т-Рок принципно ни хареса като купе, но в БГ налични има само дизелови такива, бензинов автомобил никой не може да каже кога най рано може да бъде внесен.
                                Причината е че от VW по-една или друга причина не са си направили правилно разчетите и не са предвидили такъв голям процент на търсене на бензинови двигатели, и просто не смогват да ги произведат.
                                Това важи и за Т-Крос и за Сеат Арона, огромно търсене и никакво предлагане. Между другото като бяхме в Сеат, дилъра ни каза че само от неговото представителство плюс нас е върнал повече от десет клиента които са били готови да си купят новата Арона в ниво на оборудване FR.
                                Мисълта ми е че в БГ има много малко налични автомобили, буквално по една две бройки в цяла България от даден модел, така че ако ще конфигурираш нещо, или ще избираш цвят, поръчвай от сега за да дойде евентуално за Септември.
                                За С-Кроса който ние поръчахме имаше два налични, бял и черен (ин и ян ) добре че при Сузуки нивата на оборудване са конфигурирани така че няка какво да добавяш или махаш, не е сергия като при VW, и в ниво GL+ колата има всичко от което се нуждаем. Инъче трябваше да чакаме поне месец, докато се внесе някакъв автомобил от този модел. Инъче да си знаеш -10% се свалят за добър ден ощт от вратата при всеки дилър, та спокойно можеш да си ги приспадаш от цената още докато ги разглеждаш увас пред компа.
                                Oтносно пластмасите в купето, всичката шир потреба под 50 хил. е пластмасова от вътре. Там където започват някакви наченки на лукс, цените скачат главозамайващо, което не е лошо но в крайна сметка това което ще получиш няма да е нещо главозамайващо по-добро, или на много по-високо ниво като качество от предходното стъпало.
                                Успех!
                                Последно редактирано от forski; 17-05-19, 08:02.
                                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X