Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

    Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
    ...Колата ще се кара предимно градско и по-дебелите гуми и по-високия просвет ще са ми много полезни. Редовно ми се налага да кача някой бордюр, или да мина през някое черно пътче в междублоковите пространства. Принципно това ми е основната причина да търся такъв тип автомобил...
    Така описано, според мен ти трябва високо комби, а не кросоувър. Виж Леон X-perience.
    При мен покупката беше малко по-особена, реално и аз бих избрал Х-perience.

    Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
    ...Атеката е супер, но най-евтиния вариант за автоматик е 52 000лв, каквато и отстъпка да има, не вярвам да смъкне цената до около 45 000. ...
    Не искам да давам подвеждаща информация или напразни надежди, но както писах вече, на мен ми даваха чувствителна отстъпка.
    Не знам как е при останалите вносители, но тук отстъпката ти я изваждат от крайния тотал след добавянето на всички екстри и т.н. които си конфигурирал, а не само от базовата цена.

    Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
    ...1.0тси с dsg звучи примамливо.

    Сегашния ми автомобил е 1.6 дизел 109к.с. и до момента не ми се е случвало да ми трябва повече мощност. Да, би било хубаво ако има повече коне под капака, но от чисто прагматична гледна точка, нямам нужда от тях.
    Послушай колегите за обема на двигателя. Мисля няма смисъл и аз да цитирам мечо Пух...
    Големия мотор можеш да го караш и плавно с доста приятен разход (правил съм 4.4/100 от Рибарица до Гложене и редовно около 5.5-6/100 на междуградски пътища със спокойно и лежерно каране), малкия когато се наложи да изрежеш няма да може...
    Аз съм ужасно далеко от нервно и агресивно шофиране. По магистрали основно карам с круиз на 120-130, по другите пътища по знаците или макс +5-10 отгоре. И въпреки това, смятам, че запаса от мощност и ускорение е много важно.
    Едно е да се изрежа с FR-а и да изпреваря тир/ове пъплещ/и с 50 в Кресненското дефиле, друго с нещо 1.0. Моето виждане е, че колкото по-малко време ми се налага да седя в насрещното при изпреварване, по-добре...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

      Здравей,

      Ще споделя мнението си за Toyota CH-R. Качих се съвсем за кратко в такава в Тойта Изток. Рядко нефункционален автомобил. отпред е тясно, а отзад е супер тясно. Жената е 155 см. и й беше тясно отзад. Мисля, че не се предлага в друг вариант, освен хибрид. Возих се, не повече от 500 метра, но двигателя се включи, за да изкачи един баир. Колата е за един, максимум двама човека, без багаж. Отвън изглежда готино и авангардно, но отвътре "пластмасанее "... Не случайно Тойота й смъкнаха цената с близо 10 000 лв. за една година.
      Смятам, че това е най-безумния автомобил произвеждан от любимата ми марка.
      Мнението ми е чисто лично и не искам да засегна никой, който притежава този модел.
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

        Аз точно тези винаги ги заглеждам, признавам, че надали някой остава безразличен към дизайна им без значение дали ги харесва.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

          Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
          Здравей,

          Ще споделя мнението си за Toyota CH-R. Качих се съвсем за кратко в такава в Тойта Изток. Рядко нефункционален автомобил. отпред е тясно, а отзад е супер тясно. Жената е 155 см. и й беше тясно отзад. Мисля, че не се предлага в друг вариант, освен хибрид. Возих се, не повече от 500 метра, но двигателя се включи, за да изкачи един баир. Колата е за един, максимум двама човека, без багаж. Отвън изглежда готино и авангардно, но отвътре "пластмасанее "... Не случайно Тойота й смъкнаха цената с близо 10 000 лв. за една година.
          Смятам, че това е най-безумния автомобил произвеждан от любимата ми марка.
          Мнението ми е чисто лично и не искам да засегна никой, който притежава този модел.
          Направо ме разби! Никога не съм карал Тоуата и мислех да ходя да огледам точно този модел.Не че имам нужда ами просто ми доскуча сегашната кола.Отвън наистина изглежда супер.Ама толкоз зле да е вътре?!?

          Коментар


          • #20
            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

            Това е мое лично мнение, базирано на 5-10 мин прекарани в тестов автомобил.
            Вътре е определено по-тясно от ярис(имал съм). Интериора не ме грабва и ми лъщи. Моторчето е 1.2, а купето тежи колкото авенсис комби - 1400 кг. Трудно издрапа баира от долния паркинг на Тойота Изток до представителството горе с мен, две жени и бебе...
            Иначе отвън е трепач
            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

              Да дам отзиви за две сувчета.

              В края на 2018 купих каджар 1.5 diesel EDC. Колата с ниво на оборудване интенс предлага всичко, което търсиш. Двигателя е доказано здрав. 6 степенната EDC кутия също. Като вървене не е нищо особено, върви толкова колкото да дразни и определено му липсва запас от мощност. Всичко останало е на едно прилично ниво. Пространството вътре в колата е много добро. И отпред и отзад е достатъчно широко. Пътували сме и 5 човека. Като на задната седалка бяха детето в столчето и две слаби дами и пътуването беше нормално.

              Имам преки впечатления и от Опел Мока 1.4 със заводско газово. Двигателя е много приятен. По-пъргав е от 1.5 дизел на каджар-а. Материалите вътре в купето са съпоставими. Шумоизолацията също. Единствено Моката ми е тясна, двама по - големи хора отпред и вече им опират рамената. На задния ред също е по - тясно от каджара.

              Дано да съм бил полезен.

              Искам да дам още един нюанс. Ако нуждата от по висок клиренс не е изключително належаща, по - добре огледай вариантите за лек автомобил. Возията ще е много по - добра. Това го казвам отново на база на сравнение между каджар и меган.

              Поздрави, и успех в избора.
              Последно редактирано от Filo; 10-04-19, 09:25. Причина: правопис

              Коментар


              • #22
                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                5 ст. и от мен:
                Преди около година карах Toyota C-HR за един уикенд.Личното ми впечатление е повече от положително.Нивото на оборудване беше Cult, тоест предпоследното.
                Положителните неща:
                - множество екстри, някои от тях излишни
                - лек и удобен волан
                - стегната возия
                - тих салон, въпреки наистина лъщящите пластмаси
                - изненада ме със стабилността си
                Отрицателни неща:
                - прозорчетата на задните врати са адски малки, съответно обзора назад е....хм пожелателен
                - мястото за краката на пътниците отзад е наистина малко
                - багажника също е със скромен обем
                - заводския размер гуми беше 225/50 R18, което значи рядка и скъпа гума
                Колата беше оборудвана с 1.8 литров бензинов мотор, и беше хибрид.За тези, кото не са управлявали такъв автомобил може да им се стори, че мотора понякога "от нищото" скача в обороти.Аз лично свикнах почти веднага.Ако се постараеш, можеш да се движиш много тихо и плавно в трафика.Карах я около 300 км с 50:50 софийско, и магистрално каране, движейки се постоянно с около 140 км/ч.Средният разход ми беше 5.4 литра на 100.
                Ако си дадеш сметка, че това наистина е нещо средно по обем между Yaris и Auris, и не очакваш вътрешен обем...колата си я бива.
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                  Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                  Здравей,
                  Ще споделя мнението си за Toyota CH-R. Качих се съвсем за кратко в такава в Тойта
                  Радвай се , че си се качил. Аз не успях изобщо. Ходихме да харесаме за кумата РАВ 4 , та реших да се пробвам в това чудо на дизайна (това е без капка ирония!) . "Не улява уа тате". Отзад моята жена също влезе трудно....с крака по диагонал и молитвена поза с наведена глава. А е само 177 см. Мислено е сигурно от японци за японци. Ама аз по принцип съм си изключение - 198/ 118, та не мога да бъда някакъв критерий.
                  За обема на двигателя съм напълно съгласенс съветите по-горе. Друг е въпросът дали си заслужава за толкова км. пробег нова кола, но всеки знае себе си.
                  От цитираните в началото моето субективни мнение клони към Каджар и Кактус, но това е личен вкус и то главно визуално.
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    Коната не е на последно място, просто е най-скъпа и в допълнение, SSangYong имат един модел Тиволи, който отговаря на изискванията
                    Подкрепям за Тиволито.Доста добра джипка е за града.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                      А защо не и Хонда ХРВ.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                        Благодаря на всички за мненията! Малко сякаш ще ми се измести изобора между кросовер с ръчни скорости, или хечбек автоматик, поне с този бюджет леко не може да се комбинират и двете както ми се иска. Предпочитам с по-добро оборудване и ръчка, вместо по-постен автомат.

                        Хонда ХРВ е хубава, ама бензиновия й двигател е без турбо, значи ще е тотално умряла работа.

                        Тойотата наистина ли е толкова тясна? 195см/80кг съм, може и да се окаже проблем.

                        Ако ще е кросовер ръчка, най-много се навивам на Каджар/Кашкай 1.33 бензин по-слабата версия 140к.с. Гледам Нисана е с мултилинк отзад от ниво N-connect нагоре, при Каджара има ли такава зависимост спрямо оборудването?

                        Ситроен Кактус все още стои като силен вариант за кросовер автоматик. Нямаше да пускам питане тук, а направо да съм си купил такъв, но не мога да възприема дисплея, който служи за километраж и тази особеност, че климатика се управлява само през мултимедията.

                        От Тойотата почти ме отказахте, дисплея на мултимедията също е голям минус за мен.

                        Ако ми направят отстъпка на Леон ФР 2.0тси автомат до към 36-37 000лв(от 40 000лв), съм готов да пренебрегна изискванията за кросовер.

                        Чак след голямата почивка покрай Великден и Гергьовден ще ми остане време да се поразходя из представителствата и да събера впечатления и оферти. Ще споделя задължително на къде се ориентирам тогава.

                        П.П. Още една причина да клоня към Леона е че имам останали джанти BBS CH024 от предишната ми кола 5х112, които ще и паснат перфектно

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                          Щом се замисляш и за хечбек, в момента има три ауриса 1.6 автомат налични в Тойота на много добра цена.
                          Вкарват новата корола и явно искат да се отърват от по-старите модели.
                          С пазарлък може да смъкнат още или да ти подарят нещо.
                          Аз изкярих едни зимни гуми, миналата година като купувах авенсиса.
                          Няма да слагам линк, че да не ме шляпат модовете
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                            Има и няколко ауриса хибрид на по една година, малко километри и добри пари.
                            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                              Погледни и Шкода Карок.
                              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                                Защо не погледнеш и Skoda Karoq? Бяхме го спечелили от една игра за уикенд и като цяло беше приятен малък автомобил - за градски автомобил изглежда добре. Може да прочетеш впечатленията ни тук (за един уикенд над 900км навъртяхме)

                                https://www.skodaclub.bg/forum/index...D%D0%B8%D0%B5/
                                Тел / Viber: +359 889 396 793

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X