Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със раздатка на Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със раздатка на Самурай

    Здравейте група , значи имам Самурайче 1.3 89-та , един ден реших да си го обслужа и видях че маслото в раздатката е пресечено и е два пъти повече като количество , смених го но след време прови , оказа се че ми се скъсан маншона и е влизала вода.Та разглобих я , смених и всички съчмени лагери (купих Koyo) , сбрах я и пак вие , вие само когато се дава газ , освен че вие вече има и луфт между оста на задния/предния мост и кутията , та като превключвам скорости се чува блъскане.Според вас изобщо подлежи ли на ремонт или да си търся друга.Относно маншона , взех такъв от авточастите с име "Машнон за скорости за Лада" струва 3 лева , става на 90% , просто в долния край трябва да се стисне със опашка или тел , защото е малко по тесен и излиза сам.
    П.С. тъй като това ми е първият пост , а от тука съм чел много информация , искам и аз да споделя , сменявах всичко по предните главини , та къде мога да напиша размери на лагере семеринки и т.н. евентуално за други който ще сменят за напред.
    Последно редактирано от TexHuk; 04-04-19, 19:28.

  • #2
    От: Проблем със раздатка на Самурай

    Основния проблем на тези раздатки е износването на оста на зъбния блок,самият зъбен блок(отвътре се явява като външна черупка на иглените лагери) и самите иглени лагери.Без да се отвори няма как да разбереш състоянието и.
    Сузуки Самурай-старт от скрапа
    0885192667

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X