Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

    Здравейте на всички, искам да уточня ,че въпросната кола е купена и просто ще е при мен след около 2 месеца тъй като е внос от УСА. Въпроса ми е от какво страда 3.5 мотора и какви са му слабите страни тъй като ме наплашиха ,че бил супер боклук и отворил ли се веднъж за ремонт после никога не били сполучливи ремонтите ( Казаха ми го опитни майстори ) Някакви тяхни познати правили същия мотор, но на S-класа и 5 пъти го отваряли и затваряли дори и в МЕРЦЕДЕС го закарали и там не бил сполучливо събран... Трябвало само с чисто нови глави да се саберял . КОлата м/у другото е на 270 000 км. и пуши не само при студен старт ,а постоянно дори когато е топла.
    Не искам за засегна и обидя никого но искам адекватно мнение от хора които са имали конкреден достъп до проблема и са реално запознати... този мотор си се слага и на Е- класа 211 и на ЦЛС и на ЕС-класа след 2006г.

  • #2
    От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

    Търси мека зьбчатка на веригата и ще разбереш какво му е.

    За подарен става ма кой луд го влачи това от тук
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

      Той автогола е факт, търси някоя автоморга да изравниш резултата поне!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

        Общо взето газоразпределителния механизъм му е слабо място. Мотора се вади и се сменя цялата карантия. Цялата процедура може да стигне и 3000лв, на фона на цените им можеш да си направиш сметката малко ли е, много ли е. Относно главите, има случаи когато се налага да се сменят. Наскоро приятел се отърва от такъв, две години не можа да го продаде и накрая го даде за десетина хиляди лева на един собственик на малък автосервиз, който щял да си го прави за него.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

          Не се плаши,предварително.Преди 7г.купих една цетка 320бензин с шум от ангренажната верига.Чух какви ли не коментари за спукани глави и скъсани вериги и др.Днес след повече от 130 000км.при мен си шуми и върви нормално.Щом като цената му е добра всичко е наред.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

            И 3000 да му е ремонта не е проблем на мен тази кола ще ми дойде ефтина до БГ , въпроса е да стане както трябва и идеята ми беше да даде мнение някой който е отварял и правил такъв мотор на Мерцедес защото не е масов мотор за БГ. Имам братовчеди с S350 4MATIC на 180 000 км. и колата е перфектна от всякаде ( Не се чува как работи ) и не са имали проблеми с тази кола и за това ме учуди защо толкова ги плюят тези мотори 3.5 V6 272 k.c.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

              Не страдат ли от проблеми с блока? В случая за покритието говоря.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                Ако си добре с руския, виж това
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                  Слабото място на този мотор е ангренажа и баланс вала в средата на блока , трябва да се извади мотора и разглоби , след това си ревизирай главите ,подмени си ангренажа и баланс вала и после ще си много доволен от колата . Друга слабост за модела , поне за България е въздушното окачване , ако твоят е с пружини ще си далеч по добре финансово
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                    Друга слабост за модела , поне за България е въздушното окачване , ако твоят е с пружини ще си далеч по добре финансово
                    Не съм съгласен.Имам такъв само ,че дизел.На около 240 хил км е и до момента му се е пукала само една задна възглавница на около 100хил км.Цената и беше около 500 лв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                      Аз не те карам да си съгласен , но преди живеех в Бг а сега от две години съм в щатите , и на двете места съм собственик на автосервиз и мнението ми е на база информация от първа ръка . Това че ти си имал късмет с възглавниците на твоята кола не означава че и други ще имат такъв . Тук не са проблем защото дефектират много рядко , но в Бг пътищата както знаеме са ужасни и окачването си е обект на често и скъпо внимание .
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Аз не те карам да си съгласен , но преди живеех в Бг а сега от две години съм в щатите , и на двете места съм собственик на автосервиз и мнението ми е на база информация от първа ръка . Това че ти си имал късмет с възглавниците на твоята кола не означава че и други ще имат такъв . Тук не са проблем защото дефектират много рядко , но в Бг пътищата както знаеме са ужасни и окачването си е обект на често и скъпо внимание .
                        Разбрах,че в щатите не си сменял много възглавници, защото не дефектирали.В България колко възглавници на МЛ си сменил,не разбрах обаче.Колко ужасни са пътищата в България е спорен въпрос.Аз живея в Шумен и накъдето и да тръгна,било то Варна,Силистра,Русе,София,Карнобат са си що годе добре пътищата.Е можеше и да са много по-добре.Относно скъпотията,казах колко струва.Дали е скъпо или не е въпрос на лична преценка.МЛа ми е на 230-240 хил до момента по окачване е дефектирала само една възглавница.На жена ми японския СУВ е на 55 хил км и преди месец сменяхме шарнир.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                          Аз една не съм сменил,но пък знам,че държат по 100 000 из Европа или около 50-80 000 мили тук,имам ли избор си избирам нормалното окачване.

                          Даже и сервиз нямам и пак го знам,а на кой късмета му работи няма много общо с модела кола,то и блондинките ги водят тъпи ма се намира по някоя да знае таблицата
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                            Какъв е точно смисъла на спора за възглавниците не разбирам.
                            Окачването е супер комфортно - факт.
                            Възглавници се пукат от оффроуд, дупки, големи бордюри и подобни - факт.
                            Неща дето стават все по малко у нас и трябва нарочно да ги търсиш или да си тотален издевател на автомобили
                            Имам поглед върху w164 11 годишен от нов е пукал 1 възглавница при слизане от висок бордюр - цена за рециклиране 700 лева с труда. Кара се във Варна през всичкото време.

                            Докато аз например не бих карал автомобил на въздух защото като видя легнал полицай и давам газ
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за МЛ 164 - 350 Бензин 2011г.

                              И то щото и е дошло времето а не заради бордюра.Всеки ден ги катеря.
                              Митовете и легендите ги сътворяват нов внос автомобилите като незнайно кога са сменяни или дали изобщо.
                              И много важен момент за тук нашата страна е къде ще отидеш да ти барат въздушното окачване.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X