Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центровка на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Центровка на Фероза

    Здравейте колеги ! Искам да попитам след смяна на гарнитурата, дава ли се отклонение на ляво или на дясно белега на центровката ?
    Според мен това няма никакво значение и както си го пише в ръководството така би трябвало да е.
    Майстора ми вика, че след смяна на гарнитурата белезите не отговаряли, първоначално "F"-а го даде на ляво и джипката не щеше да върви изобщо на високите обороти (на място си работи перфектно), след това го отвори пак и този път е на дясно от белега, вместо да стои на 12:00ч. сега е някъде към 12:10, има подобрение, но не е същото както беше преди. Преди си правеше 140км/ч. сега максимум 120-125 и то иска бая време за да набира след 3000 оборота.
    До 3000 оборота няма никакви проблеми. Най-много се усеща на баир, няма мощност.
    Разхода на гориво се дигна значително, според мен защото се зори джипката, все пак на баир иска пълен газ, пък не върви.
    Според мен е само от центровката ?

    Да добавя, че друго всичко е гледано и проверено - регулиране на клапани, свещи маркучета, запушен ауспух и тем подобни. Все едно и също поведение.

  • #2
    От: Центровка на Фероза

    Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
    ...
    Майстора ми вика, че след смяна на гарнитурата белезите не отговаряли...
    Потърси "майстор" , дето е сменял поне веднъж гарнитура! Освен, ако не е сложил 10мм дебела гарнитура...
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Центровка на Фероза

      След шлайф на главата, също ли отговарят белезите ?
      Щото моята я шлайфаха 0,1мм, гарнитурата е с дебелина 1,4мм.

      Коментар


      • #4
        От: Центровка на Фероза

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        Потърси "майстор" , дето е сменял поне веднъж гарнитура! Освен, ако не е сложил 10мм дебела гарнитура...
        Извинявам се колега, объркал съм се, имах предвид след шлайфане на глава,
        но при мен главата е шлайфана, както писах и горе само 0,1 мм, едва ли ще има разлика с предишните белези.

        Коментар


        • #5
          От: Центровка на Фероза

          Няма как да се получи такава разлика, ако няма прескочен зъб (зъби). Виж също , да не е скъсала шпонката на шайбата на коляновия вал. Толкова голяма разлика няма как да ссе получи и то да варира от дясно на ляво.
          Да се провери целия зъбноремъчен механизъм (ангренажа).
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Центровка на Фероза

            Не, ако скъса шпонка, ще е олеле, по-скоро, проверете ремъка дали е точния!!!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Центровка на Фероза

              Преди бях със същия ремък, нямаше никакви проблеми.
              Трябва да пробваме със зацепването, както е показано на книгата, да видим тогава как ще е.

              Коментар


              • #8
                От: Центровка на Фероза

                Този майстор хич не е в час щом ти ги говори тия , сменя го. Направи си центровката на ангренажа по книгата на точните белези и мощността трябва да си дойде. Щпонка няма скъсана в ангренажните зъбни колела , а съмненията за друг ремък с друг брой зъби също отпадат щом сам казваш , че си сложил стария.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Центровка на Фероза

                  Джипката се оправи колеги !
                  Центровката е направена както е по мануала и след това малко бутане по делкото.
                  Благодаря Ви за отговорите !

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте!
                    Ще ползвам темата на колегата. Исках тези дни да проверя центровката на момента на запалването,че никога не е проверявано, но не открих белега. Може ли някой да обясни къде точно да го търся, и какво представлява? На снимките от ръководството го дават на борда на шайбата между трапецовидния и пистовия ремък. Там ли да търкам, че е поръждясала явно....
                    И още нещо: доколкото разбрах от ръководството - първо се гласят оборотите на 850, после се откача главния вакуум от делкото и се затапва към мотора. При това положение трябва да е на белези точно. Правилно ли съм разбрал?

                    Коментар


                    • #11
                      Това и мен ме интересува. Въпреки, че делкото си го въртя, както мен ме устройва да ми върви.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        И аз го въртя навсякъде и голяма разлика във вървенето не усещам, та затова искам да центровам по книга веднъж за винаги, но не откривам белега....то и мястото едно удобно....

                        Коментар


                        • #13
                          Никой ли не го е виждал този белег за да каже къде е и какво представлява точно? Сега виждам, че съм допуснал грешка: откача се sub вакума /по близкия до делкото / а не главния, и се затапва към смукателния колектор.

                          Коментар


                          • #14
                            Центрвката на запалването се прави със стробоскоп. 5 градуса преди ГМТ. . Ползва се белега за ГМТ и със стробоскопа си наместваш ъгъла. Ако имаш АГУ добавяш 2 градуса. Съвета ми е да си регулираш хлабините първо клапаните (ако има АГУ добавя се 0.05). Ако е добре хермичността на клапаните промяната с 2 градуса се чувства , ако има натегнати ..колата върви само на предварение от 15 градуса предварение нагоре .

                            Коментар


                            • #15
                              Благодаря за включването!

                              В документацията на ферозата е обяснено, че се откача единия вакум от делкото и тогава застава точно на белег и е 3 градуса предварение, колкото трябва да бъде по книжка. Проблем е, че не намирам къде точно е белега за ГМТ на шайбата. Не зная какво представлява - боя ли е, черта ли е, подбито ли е... поръждясала е и не личи.... но ми трябва някакъв ориентир къде точно да почистя шайбата, че е на терсене място... иначе знам, че газта иска малко повече аванс.
                              Благодаря още веднъж!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X