Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 4972

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зил 4972

    Западни камиони има всякакви.
    И 4х4 и 6х6.
    Всъщност ако се поразрови някой почти няма западна марка без подобен артикул.
    Сега....някои са спрени от производство, някои работят по поръчка, но всеки в един момент е предлагал някаква пълноприводна техника.
    Конкретно за сравненията-лично мнение - не е редно да се сравнява 40 годишен Урал (макар и скоропроизведен) с последен модел МАН, или Мерцедес.И всичките 6х6.
    А цената винаги е важна.За всичко.
    Профитата знаят:
    Понякога и много скъпият ремонт е по-добре, отколкото доставката да се забави повече от позволеното.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • #32
      От: Зил 4972

      Прав е прежде пишещия, че камиона в Европейската реалност се ползва за превоз на стоки по гладки пътища. Руските реалности са си техни и проблемите са си техни. Че тук някой си иска да изкара дървен материал по калните ни гори нощно време, в повечето случай е криминално деяние, и то докато остане българска гора.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Зил 4972

        Май просто си правиш вятър на клавиатурата?Горите ни сигурно само през нощта са кални,а сутрин вдигне ли се росата веднага изсъхват?
        Щом се купуват, ремонтират и карат, значи вършат работа.Щом по асфалта вече почти не се срещат, а е пълно с нови камиони, значи не сме толкова скъсани, че да не можем да си позволим друга техника.

        Коментар


        • #34
          От: Зил 4972

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Тези, които си показал са най-обикновени седлови влекачи, само 4х2 също като тези, с които тук се мъчеха да чистят сняг.Знам че като някой се осъмни в феноменалните качества на немската техника, ти излиза пяна около устата да обясняваш, но не са с нищо по-проходими от кой да е седлови влекач от епохата.....
          Въпреки че постът е към Търтея , длъжен съм да вметна : на седловите влекачи силата не им е в проходимостта в горската кал .
          Та в този смисъл баш мерцедесите в "оная епоха" си бяха едни от най- добрите (да не кажа най-добри ) влекачи . С релации между 2 континента в доста тежки условия.

          Ся , това че някой умник/андрешко е решил да ги ползва у нашенско за чистене на сняг е съвсем съвсем частен случай .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Зил 4972

            И аз на това наблягах, че не им е силата в калта.А това за проходимите влекачи е по-скоро иронично.Този който ползваха за чистене на сняг беше бордови, но задвижването е сходно и резултатите не вярвам да са по-различни с влекач.
            Иначе като механика, качество и дълговечност няма спор и сега могат да засрамят доста камиони.Не съм привърженик на това да се величае всичко старо като много здраво, понеже някак е добутало до наши дни, най-малкото защото в наши дни повечето автомобили среден клас с лекота прехвърлят половин милион(независимо от 160-те хиляди на километража). Но на тези машини, както и на следващите поколения двигателите им до ден днешен се търсят като злато по моргите,за да се монтират на какво ли не от трактор до кораб, мисля че това е достатъчно показателно.

            Коментар


            • #36
              От: Зил 4972

              Нека излезем малко от тукашната реалност, където всичката техника се вкарва "на далавера", т.е. в най-добрия случай на остатъчен ресурс, а в повечето случаи даже и без него.
              Една такава машина трябва първо да върши работата, за която е създадена и второ- да може реално да се изплати.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Зил 4972

                Абе какви седлови влекачи ви подгониха?
                Това нещо го има 4х4 бордови.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Зил 4972

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  И торсионно окачване.
                  Що нещо лошо ли виждаш в торсиона? Тежката военна техника е на торсион , включително танк и щом военните го ползват..........???. Някой дежурни тук уж Офроададжии големи а мани го тоя дръгел той само за калта горе долу става ама виж тука тарамбуките ко карат по асвалта. Ами да това са здрави 50 , 60 годишни машини направени за тежки условия извън пътя или за война в тежката лепкава руска кал и дълбоки снегове.
                  Той водещия няколко пъти спомена камиона е не плаващия брат на вседехода "Синята птица". Предполагам , че няма начин пишещите да не знаят за спасителните екипи, които спасяват приземилите се космонавти (те и за това са създадени). В града ни имаше товарен сил с този двигател. На прима виста все едно гледаш бензиновия мотор само, че вмести свещи има дюзи и вместо карбуратор и делко ГНП. Та този двигател го монтирахме в един Зил 131 и няколко години го ползваха в гората да извозват дърва. Не се отличава с някаква пъргавина, За работа става.
                  Зила , който колегата показа по горе е заимстван напълно от този зил 135 /Американско име ракета Фрог, ние им викахме жабите/ , като му е премахнат само единият мост.
                  И за да не питат някой да карал съм го този тук и е още по проходим щото е 8х8 а и не само заради това а и концепцията лява колона от 4 гуми двигател и дясна колона от гуми двигател. И двата двигателя са УРАЛ. http://www.videoclip.bg/watch/448064...ashina-zil-135
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зил 4972

                    Съседа ми се занимава с добив, извозване и продажба на дърва. Първите ми камиони бяха Зил157 единия на газ , а другия с дизелов мотор Д240. От София закупи американски вонен камион не му зная модела точно (има го в по старите американски филми) дизелов с три оси (бил е водоноска в американското посолство). При нас есента е яка кал. И трите камиона ки товари като за последно. Камионите са връстници все продукти на студената война. Руските са със слаби двигатели, но яка ходова част, Американския беше с турбо дизелов двигател МАН 142 коня. по проходимост (дворовете ни са в края на града и сме на черен път) есента и зимата има къде да пробваме машините) не се различаваха много , но на американеца не му издържаха диференциалите на душманското товарене. След като ги строши и трите смъкна мотора и го сложи на трактор Форшрит. Кара го известно време , но двигателя му дойде малко мощен и строши задница на трактора. Смъкна двигателя и го сложи на Ифа. Кара я известно време .наряза ифата и сега двигателя му е основа за проект на самоделен трактор тим Унимог. Уникално здрав мотор. В града ни е масова пактика за гората да се правят следните автомобили. На шасито (шаси, мостове , раздатка, гуми) да се насажда мотор , скоростна и кабина от Мерцедес и тази машина се регистрира като селскостопанска техника и се ползва само в гората. Живота сам ни показва, че най разумното решение е винаги компромис !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зил 4972

                      вьв ю туб го има.моделите на зил които никога не сте виждали.базата е камион зил 4331 на който са сложили три вместо два моста.вьв бг.ги има тези зилове но са много малко и няма никакви части за тех,затова неса популярни като 130 и 131.двигател дизел 170коня скорости 9 .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зил 4972

                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зил 4972

                          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                          Добре де, въпроса ми беше за западни камиони без да взимаме предвид цената или резервни части. Унимога е по-малък камион от урал например и от зил 131 може би също. Виждал съм разни манове и скании 6х6, но ми се струва, че не са за големия киреч като от клипа по-горе.
                          Унимога си е в калибъра на виятнамката.Ако се абстрахира човек от цената, ТАТРА все още правят камиони, нямам обаче досег с новите им модели за да знам до колко биха били проходими.

                          Преди време в нашето мобиле имаше едно волво fh 16 горско изпълнение, триосен с единични рошави гуми на задните мостове и блокажи на всякъде, беше и със горски кран, цената мисля че беше нещо от порядъка на 130 000 евра.И на края ще дадеш пари колкото за тристаен апартамент срещу НДК за да го бият клоните и да го удараш по дърветата....айде нема нужда.Самия подход за работа в горския сектор ни е мнооооого различен от този в скандинавските страни например, там от самото сечище с трактор с лебедка трупите се дърпат до горския път който е широк 3 метра, и няма как да се нашиеш на някой висок дънер и да потрошиш броня и халогени примерно.От там вече камиони като това волво ги товарят и газ за където трябва.А при нас аз си се пускам по просеките направо за да не прехвърляме дървата по 20 метра до пътя .
                          harley davidson-fan

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X