Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 4972

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зил 4972

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Друго ти каза и е много прав, съгласен съм с него.
    По-скоро бих се учудил, ако не си съгласен.

    @rusev
    Урала преди всичко си е военен камион и не е предвиден да хвърчи с 40 тона по магистралата, но бидейки военен камион все някога ще му се наложи да излезе от пътя?Не знам при Вас откога не се използват, но тук до ден днешен си бръмчат в гората и на къси дистанции по асфалта.Не се сещам кога за последно видях в местната гора специализиран горски трактор с циркуляр,щипки,лебедки,ремарке, хидромотори и всякакви други хубавини.

    Коментар


    • #17
      От: Зил 4972

      Темата не е за Урал, не той е коментирания.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Зил 4972

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Темата не е за Урал, не той е коментирания.
        Е тя не е и дали руснаците са тъпи и смотани.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #19
          От: Зил 4972

          Той водещия няколко пъти спомена камиона е не плаващия брат на вседехода "Синята птица". Предполагам , че няма начин пишещите да не знаят за спасителните екипи, които спасяват приземилите се космонавти (те и за това са създадени). В града ни имаше товарен сил с този двигател. На прима виста все едно гледаш бензиновия мотор само, че вмести свещи има дюзи и вместо карбуратор и делко ГНП. Та този двигател го монтирахме в един Зил 131 и няколко години го ползваха в гората да извозват дърва. Не се отличава с някаква пъргавина, За работа става.

          Коментар


          • #20
            От: Зил 4972

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            диско, кажи къв е тоя мотор бе. Не знаех, че зил произвеждали дизели.
            И аз не знаех. Ама ето - има го - ЗиЛ 645 V8.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Зил 4972

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Забрави да кажеш, че Урала е изключително гаден и ти е нанесъл трайни физически и психически увреждания.Недей така ще вземат да си помислят нещо хората.
              Като гледам и двата камиона как се справят с калта, май не са твърде лоши?
              https://www.vbox7.com/play:b1cf3b243...379&order=date 48 тона на мокро по най стръмното на старата Витиня . Пък нека ми обясняват как Урала за нищо не ставал
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Зил 4972

                Не се учудвайте, че ЗиЛ имат дизелов двигател.
                Много хора не знаят, но прословутия Камаз всъщност е разработван в ЗиЛ, като проект за техния си завод. Камиона за пазара е трябвало да се казва ЗиЛ 170.
                Но тогава тъкмо са завършвали огромния комплекс на брега на Кама, и държавното и партиийно ръководство нарежда на зиловци да предоставят готовата разработка на новия завод.

                И аз съм напълно съгласен с Русев, че е щастие това, че този камион не е дошъл до масово производство.
                Но все пак-това са машини разработвани преди 50 години. И не е редно да ги сравняваме със сегашните. Пък и руснаците са си разработвали техника която да им върши работа на тях. В техните калища и снегове тези камиони са си напълно адекватни.
                Лошото е,ч е ние нямахме избор, и щем не щем-ползвахме тяхната техника.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Зил 4972

                  Добре де, в много теми се споменава, че основната причина да не се ползват западнк камиони за дърводобив например е цената на продобиване и подръжка, но ако се абстрахираме от чисто финансовата гледна точка, кои западни камиони могат да се конкурират с руските в пресечен терен ? Въпроса ми е от чисто любопитство понеже за западни високо проходими камиони дискусиите се ограничават основно до цена.


                  Коментар


                  • #24
                    От: Зил 4972

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    Добре де, в много теми се споменава, че основната причина да не се ползват западнк камиони за дърводобив например е цената на продобиване и подръжка, но ако се абстрахираме от чисто финансовата гледна точка, кои западни камиони могат да се конкурират с руските в пресечен терен ? Въпроса ми е от чисто любопитство понеже за западни високо проходими камиони дискусиите се ограничават основно до цена.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Merced...-bonnet_trucks

                    Това се кара в безумни условия от тарамбуки. Пред които техническите познания на руските пияници са невероятно напред. И до ден днешен се прави в Иран.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зил 4972

                      Става дума за проходими камиони, оригинала на това произвежданото в иран блести със здрави двигатели, като цяло здрава механика,но изпикаеш ли се пред гумата и си дотам.Тук се срещат все още, виждал съм и покрай малко търново, както и едни стари МАН-ове с подобна муцуна.По принцип ги ползваха за опесъчаване зимата, една година пробваха да им сложат и гребла, останаха си със пробването.

                      В калта и в съотношение цена/проходимост няма кой да ги бие тези дъргели, колкото и да са примитивни и недодялани.И на мен ми е ясно,че чисто нов унимог се кара по-приятно, чупи се рядко, върви повече и т.н.Но като сравним цената на едното и на другото се открива една лека разлика.Та за тези пари, толкова.Навсякъде се плюе, че били боклуци, трошали се много, излизало по-скъпо от западните камиони, но никой не споменава разликите в цените на частите и разликите в ценовата ставка на сервизите, които могат да извършат ремонта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зил 4972

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        изпикаеш ли се пред гумата и си дотам..
                        Ко речи?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зил 4972

                          Стана сложно!
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зил 4972

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ко речи?
                            Тези, които си показал са най-обикновени седлови влекачи, само 4х2 също като тези, с които тук се мъчеха да чистят сняг.Знам че като някой се осъмни в феноменалните качества на немската техника, ти излиза пяна около устата да обясняваш, но не са с нищо по-проходими от кой да е седлови влекач от епохата.Вярно че има 4х4 и 6х6 варианти,но тука не се сещам да съм виждал такъв в движение, пък и явно сме много изостанали, та да почнем тепърва да си ги произвеждаме.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зил 4972

                              Не е новост Зил-дизел.През 94-та работех в една фирма там шефа беше купил оригинален дизелов Зил.Да-мотора на външен вид е подобен на бензиновия.V-8 е,не е с отделни глави на всеки цилиндър,с цели глави на всяка страна е.Т.е. няма нищо общо с Камаз.И на капаците на клапаните си пише Зил.По-меко и доста по-тихо работеше в сравнение с Камаза,беше сравнително икономичен и доста пъргав като за времето си.Беше бордови с един заден мост.Караха го редовно с двуосно ремарке,тогава возеше селскостопански инвентар от заводи от цяла България.Имаше страхотна печка за кабината,която поддържаше и някаква температура на антифриза на мотора.Шофьорите,които до тогава бяха карали само соц камиони много му се кефеха.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зил 4972

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Става дума за проходими камиони, оригинала на това произвежданото в иран блести със здрави двигатели, като цяло здрава механика,но изпикаеш ли се пред гумата и си дотам.Тук се срещат все още, виждал съм и покрай малко търново, както и едни стари МАН-ове с подобна муцуна.По принцип ги ползваха за опесъчаване зимата, една година пробваха да им сложат и гребла, останаха си със пробването.

                                В калта и в съотношение цена/проходимост няма кой да ги бие тези дъргели, колкото и да са примитивни и недодялани.И на мен ми е ясно,че чисто нов унимог се кара по-приятно, чупи се рядко, върви повече и т.н.Но като сравним цената на едното и на другото се открива една лека разлика.Та за тези пари, толкова.Навсякъде се плюе, че били боклуци, трошали се много, излизало по-скъпо от западните камиони, но никой не споменава разликите в цените на частите и разликите в ценовата ставка на сервизите, които могат да извършат ремонта.
                                Добре де, въпроса ми беше за западни камиони без да взимаме предвид цената или резервни части. Унимога е по-малък камион от урал например и от зил 131 може би също. Виждал съм разни манове и скании 6х6, но ми се струва, че не са за големия киреч като от клипа по-горе.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X