Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

    Здравейте, дойде момента да избера някакви хубави ножици за кроене на овошки, малини, храсти и лозници. Моля да споделите впечатления и някакви препоръки за функционални и здрави модели. Надявам се да се получи рационална дискусия без нападки, благодаря ви !

  • #2
    От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

    Референцията е Felco.

    Коментар


    • #3
      От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

      От лидл много съм доволен.
      За потдръжка на селска къща ги ползвам.За повече работа незнам.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

        Имам различни 6,7 лозарски ножици - всичките когато са заточени режат,но по критерия лекота и удобство и цена-качество (18-25лв) слагам шведските на BAHCO (произвеждат ги във Франция) режат леко и са около 200гр. Жената си ги "присвои" и не дава да ги ползвам.

        Коментар


        • #5
          От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

          2 дена режа лозе и малини и за пръв път нямам мазоли, родих се с тази ножица: Wolf Garten RS 2500 / 25 mm /
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

            Най здравата ножица на която съм попадал (за професионална употреба-имаме над 70 дка овошки) LOWE-модела се води - 8 .Това е универсална ножица за професионална употреба.Това е мое мнение ... Felco също са много добри,но нямам преки наблюдения.Единственият недостатък на тези ножици е цената.Около 80 лв.Всичко друго когато е за постоянна работа или се чупи или много умаря ръката.Няма дакоментирам конкретни кофти марки,защото питането беше за добра ножица-за мен няма по-добра
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lowe.jpg
Прегледи:1
Размер:19.0 КБ
ID:5811924
            И като всяка добра марка всичко което се износва се предлага като резервна част...
            Последно редактирано от yanush; 01-04-19, 18:03.

            Коментар


            • #7
              От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

              Ползвам Гардена - модел ВР30. Много съм доволен. Е, цената е солена, но всичките добри ножици
              струват горе - долу толкова. Други скъпи ножици не съм ползвал, но съм чувал добри отзиви за
              Bahco, Felco, ползвам други инструменти на Bahco и наистина са добри.
              А, за Гардената ми дадоха 25 години гаранция.

              Коментар


              • #8
                От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                Най здравата ножица на която съм попадал (за професионална употреба-имаме над 70 дка овошки) LOWE-модела се води - 8 .Това е универсална ножица за професионална употреба. за мен няма по-добра
                [ATTACH=CONFIG]984891[/ATTACH].
                Този модел не е ли тип "гилотина"?
                Ако ще е тази марка не е ли по добър вариант с разминаващите режещи части като модела LOWE 11,
                http://nc61032.eden6.ncsrv.de/shop/c...eschlossen.jpg - която всъщност е = BAHCO P1-23 (по приемлива цена) https://www.onlinemashini.bg/profesi...7859#gallery-1

                Коментар


                • #9
                  От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                  Евтини , режат гладко , има ги в лидл ,кухланд ...




                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180403_2215491.jpg
Прегледи:1
Размер:692.7 КБ
ID:5811943

                  Коментар


                  • #10
                    От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                    Ползвал съм евтини, няколко различни, преди да прежаля 70 лева.
                    Наистина работят добре, но за кратко - ако имаш 2-3 лози в двора стават, но
                    натовариш ли ги с повече работа бързо сдават багажа.
                    Остриета се изхабяват, дръжки, механизми се разпадат...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                      Първоначално публикуван от nikolay lyutov Преглед на мнение
                      Ползвал съм евтини, няколко различни, преди да прежаля 70 лева.
                      ...
                      Ползвам и ножица от същата фирма (gardena),но нещо "съставните" ножици не са ми по вкуса. Някой приемат за предимство възможността да сменят режещите елементи,но това усложнява и "уедрява" конструкцията. Класически изчистените са по леки и удобни при резитба

                      Коментар


                      • #12
                        От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                        Lowe-то са от щанцована дебела листова стомана, не са отлети дръжките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                          Колегата да огледа,че една и съща ножица се предлага на много различни цени-до 400% разлика.
                          Ето още по ниска цена на модела които показвахме по гореhttp://mina-parts.com/product/59/loz...-bbt-23sm.html
                          Чудя се как извършват това "ценообразуване".....
                          Ето още една добра ножица на прилична цена (има Я и на два пъти по висока)
                          https://edigital.bg/gradinarski-nozh...111960-p235143

                          Коментар


                          • #14
                            От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                            Спрях се на тези, режат перфектно, не уморяват ръката. Vesco, италиански.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_20190403_191017.jpg
Прегледи:1
Размер:214.0 КБ
ID:5812021

                            Коментар


                            • #15
                              От: Овощарски / лозарски ножици за една ръка - препоръки и впечатления?

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              От лидл много съм доволен.
                              Аз пък не съм. Взех ги защото имаше много клони за кълцане и като ги видях, супер цена, ми щукна да ги взема, за да не си хабя "марковите". Е стават, ама тънките клони ги дъвчат вместо да ги срежат. И в сравнение с "марковите" се изисква леееееко повече усилие. Иначе имам Уилкинсън, които режат много лесно, като през масло, и не е имало случай да "сдъвчат" вместо да отрежат.
                              За лози лидълските стават, горе-долу това им е идеалния размер клони с които се справят добре и за цената си са много добри.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X