Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Околосветско от Българка-сама!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Околосветско от Българка-сама!

    искам да пожелая успех на Вили в начинанието! смела постъпка, достойна за уважение. на добър път и безаварийно!
    https://nova.bg/news/view/2019/03/27...4%D0%B5%D0%BE/

    пп. не е сама, моля за корекция в заглавието-да се махне думата "сама". съпругът и е с нея...
    Последно редактирано от boda nx; 31-03-19, 21:05. Причина: корекция заглавие

  • #2
    От: Околосветско от Българка-сама!

    Ще стискам палци да е безаварийно!
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #3
      От: Околосветско от Българка-сама!

      Късмет!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Околосветско от Българка-сама!

        Успех!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Околосветско от Българка-сама!

          Късмет!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Околосветско от Българка-сама!

            Успех и безаварийно.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Околосветско от Българка-сама!

              Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
              ......

              пп. не е сама, моля за корекция в заглавието-да се махне думата "сама". съпругът и е с нея...
              И 3 годишната и дъщеря
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Околосветско от Българка-сама!

                Женицата явно има нужда от финансова помощ.
                От моята камбанария: 20 000 км са ми 3500 лв:
                - 10лв / 100 км = 2000 лв
                - 6*100 лв = 600 лв за обслужване: масло, филтри, спрей за верига (бих си направил ойлер за 20)
                40 дена по 10 лв за консерви / сандвичи = 400 (велосипедистите, които обикалят света, често пишат суми около 2-3 евро).
                500 лв за други разходи: спанета в хостели/кошари/мотели, като наблягам на палатка, кайто е според разказа на едно момче от Колумбия, което обикаляше от запад на изток: "за първи път спя на легло от три месеца"



                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Околосветско от Българка-сама!

                  Не разбрах. На на кой 20 000 км са му излезнали 3500 лева и къде?
                  На мен 7000 км до Грузия ми излезнаха общо 1800 лева за две седмици. Можех да мина и по-тънко, но с цената на още известни лишения, от които се отказах. Половината дни спах на хостели и хотели, а другата половина на палатка. Хранех се по закусвални и ресторанти. Ако бях спал само на палатка и си купувах храна от хранителните магазини сигурно щях да сваля тези пари до 1400-1500 лева. Но в края на краищата не бях тръгнал да поставям рекорди по спестовност, а да се кефя на пътешествието съобразявайки се, все пак, със сравнително ограничените си ресурси.
                  Зависи къде караш, какво караш, къде спиш и къде ядеш. Колко по-малък ти е мотора, и изобщо ППС-то толкова са по-ниски разходите за него, но пък по-бавно се придвижваш и с по-голямо неудобство.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Околосветско от Българка-сама!

                    2000 km = 250>300 lv, няколко пъти. Това е моя сметка: спане на палатка, приготвяне на храна, гориво. Обслужване (масло, филтри, смазки): +150. Всеки измерва комфорта различно, за мене е "лукс" спане на хотел или ресторант, за някой е необходимост и се съобразявам (както и приятелското пълнене с гориво). Т.е. сметките варират, но според мен целта е над сметката и с нея не бих си правил компромиси.
                    Успех на женицата!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Околосветско от Българка-сама!

                      Кой колко му струват 1000км е относително. Колко струва същия пробег + съпорт кола със съпруга и детето, още по-относително.

                      Пътуването няма никаква обществена полезност, рекорд, изследователска насоченост или подобно, просто за кеф.

                      П.П. Обмислям да прекарам 52 седмици на море със семейството ми. Не предвиждам да е луксозно, първите 20 са ми уредени, търся платци за другите 32. Целта ми е да си прекараме густо.
                      Ако се популяризира само чрез ФБ аз съм пас.
                      Последно редактирано от fozy; 15-04-19, 09:01.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        От: Околосветско от Българка-сама!

                        Като имаш пари за 20 000 км., ще направиш пътуване от 20 000 км.!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #13
                          От: Околосветско от Българка-сама!

                          Честно казано, нямам особено мнение по темата за пътешествието на колежката, макар да съм склонен да се съглася с горното, че като имаш финансиране за 200 км. караш 200 км... Аз напоследък съм си доволно скъсан и затова джиткам из близките Балкани основно. Съдба...кво да правиш! Навремето, като бях затръгвал за Нордкап си бях осигурил частично финансиране от две холандски фирми (имах доста контакти в Холандия по него време), срещу някакъв вид реклама. Голяма част от горивото ми беше дарено от Шел във вид на някакви ваучери за зареждане на техни бензиностанции, срещу нашарването на мотора със съответните стикери и всевъзможни маркетингови трикови, показващи как добрите чичковци от Шел спонсорират гъзовозенето на някакъв си балкански моторист... Та, както споделих не се задълбочих в казуса на колежката и дали е тръгнала или все още се подготвя, но това е единият от вариантите за дофинансиране според мен, защото (горчивият) опит на Коста (дано не бъркам името на човека) преди години да направи околосветско с финансиране в движение от фенове, видяхте какви резултати даде - човека се принуди да работи тук и там по пътя, за да може да се прибере...
                          П.п. Иначе успех, разбира се! Винаги съм се кефил на мотористи и велосипедисти авантюристи, които джиткат по света така както аз за плескавици до Сърбия примерно...
                          Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                          Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                          Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                          Коментар


                          • #14
                            От: Околосветско от Българка-сама!

                            За съжаление май е приключила след инцидент в Индия. Жива и здрава е, т.е. нищо сериозно. Сега е в София.
                            Хубаво е, че е била със съпорт екип в начинанието си.

                            И не забравяйте да помагате за ремонта на г-н Борис, както наричат моя мотор в Индия на PayPal violeta.ivanova1111@gmail.com! Приключението чака зад ъгъла!!!!
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Околосветско от Българка-сама!

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              За съжаление май е приключила след инцидент в Индия. Жива и здрава е, т.е. нищо сериозно. Сега е в София.
                              Хубаво е, че е била със съпорт екип в начинанието си.
                              Какво се е случило?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X