Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кърпеж

    Колеги ,здравейте искам да ви питам на скоро закърпих прагове и дъното на колата цялата е напръскана с шагре прагове дъно..Вчера сложих на няколко места от боди 930 което е на асфалтова база ,и питането ми е има ли някакъв проблем? Разбрах ,че това боди след година 2 се пука и пада ако се напука и падне възможно ли е и шагрето да падне,заради това боди ..

  • #2
    От: Кърпеж

    18 прегледа и нито един отговор..Нека ако има колеги ,които се занимават с това нека се искажат дали е проблем или не..

    Коментар


    • #3
      От: Кърпеж

      Вече си свършил каквато си я свършил...

      Бодито е всичко, но не и хубаво. За да върши изобщо нещо, трябва да е подготвена перфектно основата. И пак бе е гаранция че отдолу няма да си работи ръждата.

      Коментар


      • #4
        От: Кърпеж

        Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
        18 прегледа и нито един отговор..Нека ако има колеги ,които се занимават с това нека се искажат дали е проблем или не..
        Нормално,щото поста ти предизвиква повече въпроси от колкото отговори.
        Преди "шагрето" някакъв грунд имали,или е напръскано върху гола ламарина? Самото шагре какво е? Как са подготвени ламарините преди да се заварят ? Кухините напълнени ли са с консервационна вакса?
        Като не знам това,за какво да расъждавам,какви ще са последствията от малко _30 тук-там,то може паговете да "пробият"доста преди бодито да нанесе някаква вреда.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Кърпеж

          Бояджията ,които го прави е нанесъл някакъв бял грунд преди това след него е напръскал шагрето шагрето е от това грапавото мисля,аз самия сложих от това боди тук там затова се чудя дали това боди ще ми създаде проблем ако се напука..

          Коментар


          • #6
            От: Кърпеж

            Всяко покритие което се напука,ще създаде проблеми,щото се пълни с прах и после задържа влага,а влага и ламарина правят ръжда.Та да се надяваме,бояджията да е свърщил добре работа и да е защитил ламарината с някое епоксидно грундче, и да не се налага след две години, пак да кърпиш колата.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Кърпеж

              Аз се плаша от това ,че да не вземе да падне това шагре заради тоя грудн..Иначе като я поогледах има доста нанесено шагре отдолу ,а самия слой от това боди е много тънко слойче даже ,не беше разредено .. та има ли проблем или няма нанесох го даже с пръста ,че не исках да мажа много ,и следователно слоят от това боди е много малък..
              Последно редактирано от dabeda; 31-03-19, 14:03.

              Коментар


              • #8
                От: Кърпеж

                Най-вероятно бояджията е ползвал бяла основа.Би трябвало да е достатъчно трайно във времето,поне по мои наблюдения.Аз съм позлвал това https://en.roberlo.com/img-apartat-2...-protector.jpg и е доста по добро от Боди, но не се доближава по здравина до заводското покритие на праговете примерно на ауди 80.Там праговете са с подобно покритие, с подобна текстура, но разликата в качеството е от небето до земята.Ако някой от бояджиите във форума знае какво се ползва в завода и еквивалента му не струва колкото нисък клас кола на старо, не е лошо да сподели.Когато си правих праговете ги обработих предварително с епоксиден грунд, после през отворите с Cavitex.Дали е правилно не знам,но ми се струва по-качествено от заводското изпълнение където консервационния парафин беше напръскан директно върху голата ламарина,но дори и така пак беше свършил някаква работа,като се измие с бензин отдолу ламарината лъщи.

                Коментар


                • #9
                  От: Кърпеж

                  Мерси колега ,но въпроса ми е друг! И реално това боди проблем ли е ,че съм го сложил след като колата е напръскана цялата в шагре! Въпроса ми е ако се напука това боди след време и падне има ли вероятност и шагрето да падне знаедно с това боди? Шагрето е мазано обилно и изсъхнало ,а това боди съм го мазал на много тънък слой..Според мен има голяма вероятност това да падне ,но шагрето няма да падне..вие как мислите?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кърпеж

                    Ако разясниш какво имаш предвид под шагре, защото ме съмнява че майстора е ползвал някой готов продукт,който си има наименование,а не си е произвеждал шагрето в гаража.Някои хора на това въпросното боди също му викат шагре, както и на много други продукти.Не вяврвам да падне заедно с долните слоеве,понеже бодито не прави твърде добър контакт,особено ако предното покритие е изсъхнало и е събрало някакво количество прах по него,а най-често такива са условията преди нанасяне на някакво "черно боди"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кърпеж

                      Не знам как да направя съчинение по картинка, без картинка, ама нека колегите се пробват.
                      Шагре - какво 885, 219 или 334?
                      Боди - какво.........
                      Предварителна обработка?
                      ...Ванга почина преди доста години..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кърпеж

                        http://prikachi.com/images.php?images/524/9535524P.jpg ето така е намазана отзад в ляво!

                        http://prikachi.com/images.php?images/527/9535527p.jpg ето така са боядисани праговете и дъното цялото дъно е напръскато обилно

                        http://prikachi.com/images.php?images/528/9535528s.jpg

                        http://prikachi.com/images.php?images/526/9535526E.jpg това е дясната страта отзад дъното! Дано е малко по-ясно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кърпеж

                          Не мисля че е имало нужда да мацаш след майстора.Но това е моето любителско мнение.Според мен противно на общоприетото тук не важи закона на Мечо Пух и е по-добре покритието на пода да е възможно най-тънко,еластично и здраво.При моята кола съм се ограничил до две ръце епоксиден грунд върху метала и отгоре защитата от камъчета.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кърпеж

                            Аз уж го направих за по-добре колега за държи по-дълго ,но като гледам и следя по-вашите коментари явно съм направил грешка??
                            П.с Така ,ако самото боди се напука и падне ще падне ли ,и шагрето след него? Или няма да има никакъв проблем за шагрето??

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кърпеж

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Не мисля че е имало нужда да мацаш след майстора.Но това е моето любителско мнение.Според мен противно на общоприетото тук не важи закона на Мечо Пух и е по-добре покритието на пода да е възможно най-тънко,еластично и здраво.При моята кола съм се ограничил до две ръце епоксиден грунд върху метала и отгоре защитата от камъчета.
                              За мене това е вярното.Като наклепаш няколко слоя различни покрития тогава се пукат и следва мяу ....нова ръжда ,ама скрита.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X