Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кърпеж

    Едва ли, ще падне това под него.Както ти написах по горе боди-то не се отличава с добра адхезия към предходните покрития,твърде вероятно е по-мощна водоструйка да го отмие.Според мен няма никакъв проблем стига човекът преди теб да си е свършил качествено работата.Евентуално можеш да обработиш с консервант за кухини праговете и гредичките.

    Коментар


    • #17
      От: Кърпеж

      Мерси колега майстора е от старата генерация и си разбира от работата! Когато е пръскал колата отдолу е напръскал обилно с шагре и самата кола я държах една седмица в гараж да може да озсъхне както трябва..Надявам се както казваш да няма проблем,и реално погледнато и на мен ми се струва ,че няма как да падне шагрето

      Коментар


      • #18
        От: Кърпеж

        Търкаш, пръскаш, мажеш, ама ръжда и жена тръгнат ли...няма спиране!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #19
          От: Кърпеж

          Не колега, няма да падне шагре-то. Или ако падне-няма да е заради това, че си го мазал отгоре с боди, а поради някоя друга причина.

          Сега доволен ли си от отговора?
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Кърпеж

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Търкаш, пръскаш, мажеш, ама ръжда и жена тръгнат ли...няма спиране!
            Имам някои наблюдения точно в обратна насока. Ако се изреже всичко гнило и новото се обработи качествено със сегашните материали, ръждата може да се отложи с едни 10-15 години, ако става въпрос за шаси и има шанс да се песъкоструи и поцинкова, проблема с ръждата ще е проблем за внуците на собственика.Тва дето ръждата нема спирка са приказки от времето на опелите и ладите, където на изнил праг беше масова практика да се настави отгоре още един,сгънат на абкант тип едно към гьоторе и да се затвори.Е тогава никой не може да спре ръждата.И другата класика популярна до ден днешен - парче водна шкурка и отгоре обилно влакнест кит,ми то на второто кърпене готово да стане лодка.

            Коментар


            • #21
              От: Кърпеж

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Не колега, няма да падне шагре-то. Или ако падне-няма да е заради това, че си го мазал отгоре с боди, а поради някоя друга причина.

              Сега доволен ли си от отговора?
              Точно тук си много прав колега ,ако е направено както трябва няма как да падне шагрето!

              Коментар


              • #22
                От: Кърпеж

                Ии така днес след лек дъждец направо онемях ..Шагрето е паднало и сега колата е за боядисване отново ....Само какви майстори има направо ,не ми се мисли..

                Коментар


                • #23
                  От: Кърпеж

                  Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                  Ии така днес след лек дъждец направо онемях ..Шагрето е паднало и сега колата е за боядисване отново ....Само какви майстори има направо ,не ми се мисли..
                  Е,погледниго от добрата страна-сега ще можеш да провериш дали е грундирана ламарината под шагрето.Ако и грунда падне,начи работата е съвсем зле.

                  П.П. шагрето,не е боядисване...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кърпеж

                    Някоя снимка няма да е излишна.Шагре да падне от дъжд не съм виждал?
                    Преди да правиш каквото и да е, обработи кухините, там можеш да се справиш сам, няма какво да се обърка.Щом външно резултата е такъв предполагам, че вътрешно си на гола ламарина или в най-добрия случай на червен алкиден грунд.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кърпеж

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Е,погледниго от добрата страна-сега ще можеш да провериш дали е грундирана ламарината под шагрето.Ако и грунда падне,начи работата е съвсем зле.

                      П.П. шагрето,не е боядисване...
                      Вижда се някакъв бял грунд ,но дали е грунд не знам..И явно е паднал! Защото гледам гола ламарина отсртани праговете направо се вижда ламарината..

                      Коментар


                      • #27
                        От: Кърпеж

                        Аз, бих му натрошил кунките на тоз "майстор".

                        Коментар


                        • #28
                          От: Кърпеж

                          Тва си е било готово паднало и без дъжд, отивай да правиш рекламация на майстора, като за предпочитане е да си търсиш парите, поне за "обработката" а после сам да си я напрвиш.Като гледам една водоструйка ще свали всичко за нула време.

                          Коментар


                          • #29
                            От: Кърпеж

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Аз, бих му натрошил кунките на тоз "майстор".
                            Това е най-лесното ,но защо..

                            Коментар


                            • #30
                              От: Кърпеж

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Тва си е било готово паднало и без дъжд, отивай да правиш рекламация на майстора, като за предпочитане е да си търсиш парите, поне за "обработката" а после сам да си я напрвиш.Като гледам една водоструйка ще свали всичко за нула време.
                              Ходих веднага след като я видях и ми каза,че ще я оправи пак ще я пръсне с шагре
                              П.с. Ако е направено кадърно както трябва водоструйката ще я свали ли тая боя/шагре? И ако може да препоръчате с какво да се напръска първо и след това шагрето..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X