Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

    Имам ъглошлайф SKILL 9775H1, на не повече от 10-тина диска. Поради някаква причина е счупил зъби на короната. Искам да си го отремонтирам , но модел е на 15г. и няма много части за него. Искам да си го отремонтирам. Намерих в нета зъбна двойка точно като за него, нови, но са 116лв и не мисля, да давам толкова пари. Втора употреба не намирам нищо. Имам въпроси и ако някой има идеи или се е сблъсквал с такъв казус да помага. Приемам всякакви идеи за под 116лв.
    1. По какъв начин излиза короната от оста(според това което видях в нета короната е с централен отвор) стегната сглобка ли е само?
    2. Възможно ли е да се възстанови зъбното колело? (и да може, короната все пак трябва да излезе от оста)
    3. Диаметъра на зъбното колело е 73мм, а зъбите са 47. Има зъбни колелета с идентични параметри. Възможно ли е да се пригоди друго?

    П.П. Мисля, че ако имам отговор на първия въпрос ще се изяснят доста нещата. На последната снимка е зъбната двойка от нета.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от dido uzunov; 30-03-19, 21:19.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

  • #2
    От: Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

    Короната е на пресова сглобка . И нашите на Спарки са така .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

      Не може да се възстанови , трябва да се сменя двойката з.к. - нови или 2 ръка-но работили като двойка .

      Коментар


      • #4
        От: Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

        Със сегашната цена на шлайфовете,просто няма смисъл това начинание.Единственото, което ми идва на акъла е да избиеш короната и да се поразходиш по сервизите където ремонтират подобни машинки и да търсиш същата или нещо подобно.Ако изпадне нещо с изгорял ротор или статор, също става за донор.

        Коментар


        • #5
          От: Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

          Преди години купих 9790 бразилски. Ако решиш да се отървеш съм склонен да ти предложа 20 лева. Не е същият като моят но вероятно чарколаците ще съвпаднат.



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190331_194110.jpg
Прегледи:1
Размер:439.9 КБ
ID:5811881

          Коментар


          • #6
            От: Корона на ъглошлайф SKILL 9775H1

            простичко по ленински https://www.youtube.com/watch?v=3zUuEW41E4A

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X