Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за 'аванса' на 1.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за 'аванса' на 1.7

    Оня ден по случайност закачих диагностиката на една 1.7, то ли 2005та , то ли 2007ма производство, ако има значение.
    Освен калпаво настроен (или изобщо не настроен) ГИ - никакви проблеми, обаче ми направи впечатление нещо странно... поне за мен странно.

    Постановка: загрял двигател, няма грешки на компа, колата е САМО на бензин.
    при рязко подаване на газ (педала в пода), за момент предварението (аванса) отива на ... закъснение?!? И то много - 19 градуса според диагностиката.
    Реших, че диагностиката нещо се ебава с живите данни, обаче на стробоскоп показва пак същото, че и малко повече. При това няма значение дали колата е на място или се движи.
    След малко по-малко от секунда, предварението отива на обичайните 34 (или 36 бяха) градуса и нататък всичко си е като на всички останали.
    При не чак толкова рязко даване на газ, нищо подобно не се случва.

    Тъй като отдавна се държа силно настрани от марката, нямам с какво да сравня, но ми стана много интересно, това нормално поведение ли е за модела?
    Или грешка все пак има, но компа не може да се усети каква?
    Или брата руснак/германец/или който там е писал картите е претупал работата и не е оправил всички режими?
    Или има някаква хитрост, за която просто аз не се сещам?

    П.П. Ако има значение: Нивата е дабълкаб пикап, като тия на енергото. Двигателя като механика е в учудващо добро състояние, единствена забележка - луфтовете на клапаните са една идея повече от необходимото, макар и да не вярвам това да се отразява на 'аванса'. При нормално каране се държи съвсем прилично.
    Последно редактирано от tef4o; 30-03-19, 09:54.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Питанка за 'аванса' на 1.7

    Абсолютно по същия начин се държи Audi A3 1.8
    Наскоро го следих с VAG com,после с друга диагностика, никаква разлика и си задавах същите въпроси...!?
    За мен това се прави за стабилен/равномерен празен ход,тъй като почти моментално след подаване на газ аванса идва с логични стойности....

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за 'аванса' на 1.7

      Нормално е за повечето бензинови двигатели, включително и за тези с делко.

      Коментар


      • #4
        От: Питанка за 'аванса' на 1.7

        Хм, ясно, значи е някаква немска хитрост, въпреки, че ми се губи малко идеята.
        Виж, за тия с делко как се държат ... честно, нямам ясен спомен.... от двайсетина години не съм пипал такова нещо

        Преди време, след покупката на поредното Мицубиши и рязко отрицателният опит от слагане на обикновена газова, се бях зачоплил и тогава видях, че при рязко даване на газ от ниски обороти, газовата (пак казвам - обикновена, не ГИ), гърми безотказно, щото аванса отива на 36-38 градуса (директно, без никакви заигравки в 'неправилната' посока), обаче няма кой да сипе гориво с кофата и .... бум. На бенз, естествено, единственият ефект е рязък пищеж на гуми...
        Гледал съм и на Сузука на баща ми, същата история, макар и не чак толкова брутална като на Мицко. Обаче с връщане в закъснение....

        както и да е, основният въпрос е 'отговорен', на компа на Нивичката явно му няма нищо и това си е норма за модела.
        Ако някой все пак знае защо точно се прави това злобно връщане в предварение, ще ми е интересно да обясни с няколко думи. Съмнява ме да е свързано с празния ход, тъй като се държи по същия начин и при рязко даване на газ от около 2500 оборота.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за 'аванса' на 1.7

          Връщането на аванса е пряк резултат от повишаването на налягането и температурата в смукателния колектор и свързаният с това риск от детонация. Обикновено си е заложено в картата, ако не - датчикът за детонация постепенно оформя такъв ефект.

          Когато горивото закъснява спрямо въздуха рискът от детонация е още по-голям.

          А когато всичко това се съчетае с двойни бобини, в граничния режим имаме топовни гърмежи по въздушния път. Най-вече на газ, ама със смотан бензин също се постигат чудеса.

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за 'аванса' на 1.7

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Нормално е за повечето бензинови двигатели, включително и за тези с делко.
            "Прекъсвач-токоразпределител" бре! Не Делко.
            Иначе е съвсем нормално да се намали ъгълът за малко. Баш заради детонационното горене.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за 'аванса' на 1.7

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              "Прекъсвач-токоразпределител" бре! Не Делко.
              Иначе е съвсем нормално да се намали ъгълът за малко. Баш заради детонационното горене.
              Не се лови за думата Кога последно работи с Гедоре
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за 'аванса' на 1.7

                В ОТЕ "Вилхелм Пик" с "Факом"!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за 'аванса' на 1.7

                  Горе-долу същото върши вакумният регулатор при старите модели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за 'аванса' на 1.7

                    Горе-долу не вършеше ли точно обратното-да добавя аванс в ниски и средни обороти или по-точно при частично отворен дросел?
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 31-03-19, 20:02.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питанка за 'аванса' на 1.7

                      От гледна точка на предварението наистина върши точно обратното,добавя предварение при рязко форсиране на двигателя, усеща се когато форсирането започне от ниски обороти и двигателя работи под товар.От гледна точка на картата на запалването, вакумният регулатор се опитва да корегира недостатъците на механичното управление на запалването и да го доближи оптималният ъгъл на предварение.И при двете системи се гони оптимален ъгъл във всички режими, но с компютърното управление е доста по-лесно,ако ти е кеф може да ти ги реди +30 -30 градуса през 50 оборота.Та вакумният регулатор ни дава едно предварение когато дросела е притворен,после като се отвори и вакума намалее предварението леко пропада и като се увеличат оборотите още малко се включва центробежният регулатор.Лесно може да се наблюдава с фулмастер и стробоскоп.Това разбира се е на теория, когато пружинките на центробежния регулатор са разтегнати и двата регулатора работят един през друг,когато лагерчето на авансовата плочка е разбито, като цяло си правят каквото поискат, докато не се намери някой майстор да ги капне с електрожена.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X