Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накъде след Фронтера Б?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Накъде след Фронтера Б?

    От известно време разглеждам различни джипо-сувове и се чудя какво да е следващото возило? Последните десет години съм все на Фронтери Б и съм много доволен, но ако има нещо по-ново и подходящо бих я сменил! Засега не намирам нищо, но разчитам някой от вас да ми го посочи - на този етап се търси нещо отговарящо или превъзхождащо следните критерии:
    - компактност: до 4 метра дължина - свикнах с този размер в гаража и ми е удобно и за мотора.
    - икономичност: последните години се возя до 7/100 и има смисъл да вървя само надолу!
    - среден мотор: до 2 литра, даже нещо по-малко от новите турбинки е за предпочитане.
    - проходимост: задължително 4х4 и клиренс поне 22см. Предпочитам да оставя колата щом пътя стане кофти и да си направя по-голяма разходка пеша.
    - добро пътно поведение на асфалт: все пак се кара предимно по пътища и трябва да стига с лекота до Бургас при скорости около 140.
    Цената също има значение, но засега съм учуден, че не намирам нищо подходящо?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Накъде след Фронтера Б?

    Ако идеята е да се вземе нещо по-ново или в по-добро състояние бих се замислил за Терано 2 от последните модификации, което не е голям ъпгрейд, но пак си има предимства.Иначе за точен еквивалент на фронтерата произвеждан към днешна дата и аз не се сещам.

    Коментар


    • #3
      От: Накъде след Фронтера Б?

      Ново, старо,бюджет ?

      Коментар


      • #4
        От: Накъде след Фронтера Б?

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        От известно време разглеждам различни джипо-сувове и се чудя какво да е следващото возило? Последните десет години съм все на Фронтери Б и съм много доволен, но ако има нещо по-ново и подходящо бих я сменил! Засега не намирам нищо, но разчитам някой от вас да ми го посочи - на този етап се търси нещо отговарящо или превъзхождащо следните критерии:
        - компактност: до 4 метра дължина - свикнах с този размер в гаража и ми е удобно и за мотора.
        - икономичност: последните години се возя до 7/100 и има смисъл да вървя само надолу!
        - среден мотор: до 2 литра, даже нещо по-малко от новите турбинки е за предпочитане.
        - проходимост: задължително 4х4 и клиренс поне 22см. Предпочитам да оставя колата щом пътя стане кофти и да си направя по-голяма разходка пеша.
        - добро пътно поведение на асфалт: все пак се кара предимно по пътища и трябва да стига с лекота до Бургас при скорости около 140.
        Цената също има значение, но засега съм учуден, че не намирам нищо подходящо?!

        Колегата Божко - fanatic, все на Фронтери дъълги години и последно си купи Санта Фе, бил доволен, ако чете темата, ще може да сподели как е след Фронтерите да кара Санта Фе-то, коя година, двигател и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: Накъде след Фронтера Б?

          Дачия.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Накъде след Фронтера Б?

            Че фронтерата 4 метра ли е?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Накъде след Фронтера Б?

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Че фронтерата 4 метра ли е?
              Дългата база е ~ 4700, късата ~ 4300 мм.

              Към колегата пуснал темата - кое точно ти допада във фронтерата е добре да се знае, за да има и целенасочени съвети!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Накъде след Фронтера Б?

                От новите машини почти няма аналог на Фронтерата, особено за къса база. Тойота 120/150 и Вранглер са твърде скъпи. Иначе нещо, което би покрило част от изискванията - Дъстър. Джимни е доста тясно и със 140 няма хич да ти е комфортно.

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Накъде след Фронтера Б?

                  Моята е от последните, без резервна гума и си е баш 4 метра! Отговаря на критериите които съм описал, без доброто пътно поведение - в тази връзка бих предпочел нещо без цял заден мост! Нова кола не бих си взел, но засега нямам идея какво да гледам изобщо, затова разчитах тука да ми посочите нещо което пропускам! Терано 2 май е почти същото като Фронтерата и няма голям смисъл размяната, по-скоро някой висок СУВ би свършил работа. Дачията не знам, имаме няколко служебни Докера и ми се виждат доста слабички!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Накъде след Фронтера Б?

                    Рекстън 2

                    Коментар


                    • #11
                      От: Накъде след Фронтера Б?

                      Малко под 7/100 дизел, със 140км/ч ми харчи колата. Нещо с 22см просвет, при същата скорост, едва ли ще харчи толкова. Дъстъра също е там някъде и нагоре. За среден разход с достатъчно извънградско, може.
                      Може би Гранд Витара 1,9 дизел след 2005 до 2015г. Там 4х4 е постоянно през диференциал(който се блокира), има и бавни. Има къса и дълга база.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Накъде след Фронтера Б?

                        Не разбрах бюджета? Фрилендър 2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Накъде след Фронтера Б?

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          Не разбрах бюджета?
                          ...
                          И аз ?

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          Рекстън 2
                          Най-малкият дизел е 2.7, а с независимо окачване отзад са само XVT, който е 186 коня и 3.2 бензин, който е 220.
                          Следващият Rexton W отговаря на изискванията, но там не се сещам дали само 2.2 не е с независимо отзад, който пък е и с 7G-Tronic. 2.0D е с 5G-Tronic или 6-степенна ръчна, но мисля, че е само с цял заден мост, но пък е точно 155 коня (114kW), и е точно на границата за инвалиден, което си е далавера ако има на кой да го регистрираш.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Накъде след Фронтера Б?

                            Санг Йонг гледах нещо по обяви тия дни, но по-съвременното Корандо... Сериозен конкурент е на Дъстер на вторичния пазар, поне по сухи данни, цена, и снимки. За проходимост може и да отстъпва, но по екстри, мощност и въобще на пътя, май е доста по-напред.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Накъде след Фронтера Б?

                              Не знам как му е салона, щото новото Корандо е наследник на Екшъна, а на него салона му е отвратителен като изпълнение, за разлика от Рекстъна, като е и по-тясно, което поне за мен също е проблем.
                              Ако се абстрахираме от това си е оферта, като има и само с предно, което ако не се ходи по тиняци си е оферта.
                              Има и бензин който също не е лошо вариант.
                              СОТ 161 са масово с такива.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X