Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накъде след Фронтера Б?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Накъде след Фронтера Б?

    От корейците спортидж и тъксън, но и те сигурно са над 4,10м.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #47
      От: Накъде след Фронтера Б?

      Знам, че гаражите са 6х3, или 18m2, къде ги намирате тия по 3.30 ?!

      Виждал съм само едно подобно извращение. Приятел има подземен гараж до Пирогов в кооперация строена малко след 2000, в който си вкарва Мегана на кантар, а съседа му си държи гаража с отворена врата и му стърчи муцуната на колата !
      Забавен е и подхода към гаража.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-04-19, 09:36.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Накъде след Фронтера Б?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Знам, че гаражите са 6х3, или 18m2, къде ги намирате тия по 3.30 ?!
        Ако въпроса е към мен не го разбирам това 3.30? Гаража си е стандартен, но има стелажи в дъното, а пред тях е мотора и като оставиш и една пътечка за минаване, си опираш в бронята на Фронтерата!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #49
          От: Накъде след Фронтера Б?

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Ако въпроса е към мен не го разбирам това 3.30? Гаража си е стандартен, но има стелажи в дъното, а пред тях е мотора и като оставиш и една пътечка за минаване, си опираш в бронята на Фронтерата!
          Сега те разбрах, гаража ти е нормален, но ти си си го скъсил.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Накъде след Фронтера Б?

            откъде дойде 4,10 като по спецификация я дават 427 късата и 4,66 дългата Фронтера?

            иначе от новите корейчета 4Х4 Коната е 4,17
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #51
              От: Накъде след Фронтера Б?

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              До парите още не сме стигнали след като запецнахме още на първата точка - дължината 410 см! Така като гледам нищо по-ново не отговаря на този критерий, а това значи, че не говорим за драматични суми и парите едва ли ще са проблем. Засега съм харесал само два модела - Териос 2 и къса Гранд Витара, Териоса е много подходящ като размер, но му е слаб мотора 1.5 бензин и ще е проблем по големите обиколки които правя, отделно няма бавни. Витарата даже е по-къса, с достатъчно мощен 1.9 дизел, с независимо окачване отзад /дано вози по-добре/ и бавни, клиренс 200, но така като гледам почти няма багажник и не знам дали ще събира колелото отзад при събрани седалки?
              Не си разгледал късо Паджеро и Ленд Круизър, без резервна гума, вероятно няма да ти стеснят пътечката.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                От: Накъде след Фронтера Б?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                откъде дойде 4,10 като по спецификация я дават 427 късата и 4,66 дългата Фронтера?

                иначе от новите корейчета 4Х4 Коната е 4,17
                По-нагоре съм обяснил - без резервна гума е, 408 см!
                Последно редактирано от Edo; 02-04-19, 15:07.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #53
                  От: Накъде след Фронтера Б?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Не си разгледал късо Паджеро и Ленд Круизър, без резервна гума, вероятно няма да ти стеснят пътечката.
                  Гледах къса TLC 120 и й дават нещо към 437, а Паджерото не съм, но те и двете са с големи мотори което се опитвам да избегна!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #54
                    От: Накъде след Фронтера Б?

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Гледах къса TLC 120 и й дават нещо към 437, а Паджерото не съм, но те и двете са с големи мотори което се опитвам да избегна!
                    Фронтерата ти с какъв мотор е, 2.2 ?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Накъде след Фронтера Б?

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Фронтерата ти с какъв мотор е, 2.2 ?
                      Точно!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #56
                        От: Накъде след Фронтера Б?

                        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        Точно!
                        А да бе, то ти го пишело в подписа. Ами казваш, че искаш да избегнеш по-големи мотори. Корейците имат 2,0 и 1,7 дизели. Не ги зная до колко са надеждни и икономични, че нали беше споменал и нещо за среден разход 7/100. Аз в момента съм с 1,5 дизел, евро 6, за да постигам такъв разход. Имам малко над 20см клиренс и система за двойно предаване от нисан екс-трейл
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #57
                          От: Накъде след Фронтера Б?

                          Само не казвайте че дъстър е алтернатива на фронтера - ще падна от стола.
                          Усещането в чисто нов Дъстър е като да те търкалят в празен 200 литров варел срещу 32ххх лв. 18 годишна Фронтера за 5-7000 е на светлинни години от него.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #58
                            От: Накъде след Фронтера Б?

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Гледах къса TLC 120 и й дават нещо към 437, а Паджерото не съм, но те и двете са с големи мотори което се опитвам да избегна!
                            То на хартия и твоята я дават над 4,30м... А моторите са по-съвременни, няма да харчат много отгоре...
                            Но самото изискване за разход, не предполага избор на нещо в този клас, щото цените са други, поддръжката евентуално също... Карай си Фронтерата, нали не гният, мотора едва ли ще го убиеш...Може да я ъпгрейднеш, каквото там ти липсва в нея.

                            С 1,5 дизел, и да го сравняваш с Фронтерата, е само Джимни, но то пък верояно ще ти е малко. Може и Паджеро Пинин, но там само бензин, и повечето са с директно впръскване, не стават на газ. Не виждам обаче какво тия мъници ще ти дадат повече от Фронтерата.

                            Другото са сувчета от рода на Дъстър, може даже и да намериш достатъчно къс (примерно Nissan Juke, има го и баш с дизела на Дъстър). Но там проходимостта ще е различна.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Накъде след Фронтера Б?

                              Гранд Витарата с 2.0 ХДИ, колко е дълга?
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Накъде след Фронтера Б?

                                Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                                Само не казвайте че дъстър е алтернатива на фронтера - ще падна от стола.
                                Усещането в чисто нов Дъстър е като да те търкалят в празен 200 литров варел срещу 32ххх лв. 18 годишна Фронтера за 5-7000 е на светлинни години от него.
                                То и фронтерата не е алтернатива на дъстъра. Изобщо такива като фронтерата вече нови няма. А интериора на дъстъра е майко мила, все едно е правен да можеш да го миеш с маркуча.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X