Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

    Чувствам се длъжен да споделя историята си макар че вече хич не ми се пише в тоя форум! Обаче някои хора имат нужда от тази антиреклама за да бъдат други хора предпазени от измама и излишни харчове!
    Та историята е следната:
    Миналата седмица купих мотоциклет, скъпичък за възможностите ми. Човека от когото го купих излезе честен и добър човек и мога да кажа че вече сме приятели. Даде ми и доста неща и консумативи като бонус към мотора. Даде ми и една неразпечатана туба с оригинално японско масло за предните телескопи и ми обясни че скоро е правена предницата в сервиз и и е сменено масло, семеринги и лагери но са му казали че е добре след като се покара мотора да се смени пак маслото. Та даде ми човека тубата с масло бонус да я свърша аз тая работа след като купувам мотора. Отначало реших че ще сменя маслото наесен в края на сезона. Прибрах мотора на самоход от София до Сандански и макар че не съм карал преди такъв тип мотор, веднага ми направи впечатление че при малко по-големи неравности предницата удря на желязо все едно е заварена. Реших да проверя какво е правено без да чакам края на сезона и добре че така реших! Още при демонтажа на предницата установихме че болтовете на спирачния апарат са хлабави и се развиха на ръка! При разхлабването на болтовете затягащи оста на предното колело телескопите изкочиха настрани - били са монтирани събрани в долния край (а не успоредни както е редно) под напрежение! След като свалихме двата телескопа се оказа че единия работи нормално но другия е твърд и не се сгъва на целия си ход. Отворихме телескопите и премерихме нивото на маслото. При зададено по мануал ниво на 135мм. нивото на работещия телескоп беше 130мм. а на твърдия 100мм. под горния ръб. Т.е. твърде много масло! Когато източихме маслото се оказа че това изобщо не е червеното оригинално японско масло хонда, което човека е купил и дал в сервиза за смяна, а е някакво прозрачно като вода неизвестно масло. След като сменихме маслото и сложихме новото масло до предписаното ниво 135мм. под ръба, предницата заработи перфектно и мотора започна да вози както трябва да вози такъв мотор!
    Та обобщавам "майсториите" свършени в този софийски сервиз за които предишния собственик е платил 600лв.
    1. Оставени хлабави болтове на спирачния апарат;
    2. Монтирани телескопи под напрежение, неуспоредни а събрани в долния край;
    3. Сложено по-голямо от предписаното количество масло. На единия телескоп, малко повече но на другия много повече;
    4. Откраднато оригиналното масло закупено от собственика, и сложено някакво друго.

    На мене оправянето ми струваше 20лв. и няколко часа. Обаче ако не бях хванал проблема навреме, може би телескопите щяха да се повредят непоправимо работейки под напрежение неуспоредни.
    Софийския сервиз, в който предишния собственик е правил предницата на мотора е "Ту брадърс" или нещо подобно!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

    Я кажи какво трябва да ти честитим ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Я кажи какво трябва да ти честитим ?
      Виж в темата за вираго!

      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

        Неприятно но да разбирам ли, че сервизната история на мотора, това какво и къде е правено по него преди продажбата се базира единствено на думите на продавача?

        Има ли някакви по-значими доказателства за това?

        Не съм чувал за този сервиз, разбирам афекта ти от тази мърлява работа но да хвърлиш вината към някой само от уверения на друг, който при това е продавач и заинтересован да ти продаде нещо не е никак убедително.

        Иначе не е невероятно това да се случи в Голямото Добрутро.
        Тук има много канарчета, с пари и съответно доволно места, които имат желанието да им ги вземат.



        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Неприятно но да разбирам ли, че сервизната история на мотора, това какво и къде е правено по него преди продажбата се базира единствено на думите на продавача?

          Има ли някакви по-значими доказателства за това?

          Не съм чувал за този сервиз, разбирам афекта ти от тази мърлява работа но да хвърлиш вината към някой само от уверения на друг, който при това е продавач и заинтересован да ти продаде нещо не е никак убедително.

          Иначе не е невероятно това да се случи в Голямото Добрутро.
          Тук има много канарчета, с пари и съответно доволно места, които имат желанието да им ги вземат.
          Да на думите на продавача се базира! Продавача, който беше достатъчно честен да ме предупреди че поведението на предницата се е променило към по лошо след обслужването в този сервиз, и ми даде туба с масло още при покупката на мотора! Можеше просто да си затрае и аз все още щях да си карам така отдавайки всичко на късия ход и малкия диаметър на предното колело.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

            600лв за обслужване на предница???
            Баси, колко съм назад с цените.

            Коментар


            • #7
              От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Виж в темата за вираго!
              Освен да ползвам темата и да ти честитя придобивката

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              600лв за обслужване на предница???
              Баси, колко съм назад с цените.
              Не си назад с цените ами си в страни от Голямото Добрутро
              Въпреки че в случая истината вероятно е накъде по средата...
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                Нямам никакво време , затова ще бъда кратък! Спри мотора и прегледай всичко основно , най-вече смени маслото и филтъра.!При първа възможност ще ти обясня защо.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Софийския сервиз, в който предишния собственик е правил предницата на мотора е "Ту брадърс" или нещо подобно!
                  Добре, че не се окачих на тия! Ужас!
                  Има ги във фейса...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                    Има хора, дето не познават парите. И съответно- имат слаба представа как трябва да изглежда една работа, платена с много пари.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                      Тия 600лв само за обслужване на предницата така ли?
                      Продавача беше ли достатъчно честен да каже, че мотора е пребоядисван?
                      Hyundai Galloper 3.0 V6

                      0885 44 60 16

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                        Ха то още малко и ще излезне че са го бутнали на някой светофар.
                        Автора да си кара мотора с усмивка и да не се замисля в разни плетеници.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                          Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                          Тия 600лв само за обслужване на предницата така ли?
                          Продавача беше ли достатъчно честен да каже, че мотора е пребоядисван?
                          Дали е пребоядисван или само пастиран по някъкъв начин оправдава ли останалите некадърщини по предницата?!
                          Междудругото и да е пребоядисван не е скоро щото има забележки и по боята!

                          П.П. Парите са за обслужване на предницата, полиране на резервоара и смяна лагери на трипътника! Но тук не става дума за парите които са му взели, имал пари ,дал! Става дума за качеството на изпълнение на услугата! Мотора забелязах че е боядисван (предния калник със сигурност) още като го оглеждах, има и следи от хлъзване по единия ролбар. Продавача ми обясни и как е станал инцидента. Но това няма връзка с темата! Темата е за качеството на обслужване на предницата!
                          Последно редактирано от sl.daskalov; 29-03-19, 15:17.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Неприятно но да разбирам ли, че сервизната история на мотора, това какво и къде е правено по него преди продажбата се базира единствено на думите на продавача?

                            Има ли някакви по-значими доказателства за това?

                            Не съм чувал за този сервиз, разбирам афекта ти от тази мърлява работа но да хвърлиш вината към някой само от уверения на друг, който при това е продавач и заинтересован да ти продаде нещо не е никак убедително.......
                            Точно.Не може така да се плюе така по някой,щото някой бил казал!
                            Всъщност,вижда се че може!
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сервиз , в който по добре да не стъпвате никога!

                              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                              Точно.Не може така да се плюе така по някой,щото някой бил казал!
                              Всъщност,вижда се че може!
                              Ами това е положението! Аз съм преценил че мога да вярвам на продавача, от тук нататък всеки има глава на раменете и е свободен да реши дали да се довери на преценката ми или не! Това е форум а не съдебна зала! Доказателства какви? Касова бележка? Всичко може да се отрече, включително могат да твърдят че е пипано от друг след тях!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X