Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми

    Каква ще най - оптималната гума(вид и РАЗМЕР) за гранд ВИТАРА след лифт 5 см. 2.0i.Ще се кара доста по асфалт средно по 200 км. на седмица, както и в кални горски пътища зимния сезон на лов. Дали бф гудрич ат ще ми свърши работа или по-добре кумхо кл 71 мт. Дали може да се направи компромис с регенерат кобри за асфалта за сметка на калните пътища. Очаквам вашите мнения. Благодаря.

  • #2
    От: Избор на гуми

    Kumho то го забрави като вариант.
    Не са добри гуми!
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми

      Разгледай китайските гуми в последно време са много добри и отзивите за тях са позитивни от ловци и не само.
      Gripmax, Unigrip и Roadcruza има във форума за тях, а в нета ще ги видиш как изглеждат- цена.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми

        Две години ,сега ще стане трета, лятото карам с Gripmax А/Т 225/70/16 и честно казано съм доволен. На асфалта са малко шумнички, ама се компенсира от това, че се справят доста добре в гората. Ама и за тях си требе или фланци или поне -25 ЕТ.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми

          нема пьлно щастие.требват два чифта гуми и джанти.за гората и за асвалта.останалото е компромис.пак ще има закьсвания помощ от приятел и допьлнителни неприятности.гумите за гората нестават на асвалт,износват се бьрзо,бучат,на снег се пьрзалят.гумите за асвалт са си за асвалт.аз затова имам два джипа,един за асвалт другия за гората.верно скьпо ама немам избор.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми

            Дуратрак

            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми

              Дуратраци добре ама какъв размер за гранда. Иначе тея фланци за какво по-точно са нужни.Познат кара с грипмакс AT в размер 225/75/16 и няма никакви фланци. Също казва че не стават много за извън пътя.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми

                Аз съм сложил Дуратрак 235/75/15 на гранд Витара след 2005г.
                С 9 мм. са по-големи в диаметър от стандартните 225/65/17
                Но задължително с фланци. Моите са 30,8 мм.
                GSM 0888 611 289; 0877 611 289

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми

                  То от извън пътя и извън пътя е много относително.
                  Не са перфектни, но това не им е и целта на АТ-та та.
                  Фланците са за да ти изнасят гумите навън за да не опират в шасито при завой при гранд витарата с този размер с подложки почти винаги опира при пълно завиване.
                  Ако си със стандартни джанти е добра идея за фланците, но по - добре едни минусуви джанти за тази цел.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми

                    Идеята е да са на стандартните джанти. Да не се минава на 15-ки.Благодаря ви за отговорите. Май ще слагам чугунен диф от дизелова гранд витара и гуми регенерат кобри размер 205/80/16. За сега...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми

                      Уж и по шосе ще караш много,а залагаш на регенерат, че и Кобра,дето не е нищо особено в кал/сняг по гората.
                      На твое място бих заложил на Ласа ОК-144, евентуално по-големия размер,а именно 7.50-16.
                      Сравнително тясна,агресивна гума,пасваща идеално на килограмите на Витара.
                      Върви повече от Кобра в кал/сняг,на шосе също е поносима с уговорката, че все пак е гума главно за извън пътя и това трябва да се има предвид, особено на хлъзгав асфалт!
                      Скоростния и индекс е 120км/ч и след баланс тая скорост,ако се наложи се подържа без никакви проблеми.
                      Имам над 60 000км.с тоя модел,само че по-малкия размер 6.00-16.
                      За джип, който се кара предимно по гора/кал,но се излиза често и по асфалт гумата е много добър избор!
                      П.П.Не познавам много добре доколко е здрава трансмисията на Витара.
                      Ако мислиш, че 7.50-16 ще ти е много голямо и товарещо можеш да заложиш на 6.00-16., което по диаметър е 1 към 1 с размера 205/80-16!!!
                      Успех...
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 31-03-19, 21:33.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми

                        Колега тези 7,50/16 отговаряли на 31' /32'.Мисля.,че на гранд витара с2, 0 мотор ще и дойдат доста големи. А и незнам изобщо дали ще се съберат да няма да трябва да се режат ламарини.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на гуми

                          Да-7.50-16 отиват към 32ки.
                          Затова неслучайно ти писах, че гумата се предлага и в размер 6.00-16, което по диаметър отговоря на 205/80-16.
                          Явно 6.00-16 ще са по-подходящ размер...-в случая.
                          Въпреки,че за мен са малки.
                          Аз на 2.0 мотор само,че на КИА в гората карам с 31ци и по-ниски не бих сложил,но ти си решаваш....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на гуми

                            Колко са широки тези 6.00-16.Щото не ми се иска да слагам по тесни от 2 05

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на гуми

                              Нямам точна представа.
                              На око ми идват около 195-200мм.реална широчина...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X