Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Земеделските терзания на Кольо

    Браво Коле! Успех!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Земеделските терзания на Кольо

      Благодаря.
      За разлика от стандартния отговор-"няма за какво", в случая има. Оооо, как има...
      Скъсах си гъза от бачкане за да се получи това, и даже не се получи баш както трябва, но да не бъда чак максималист.

      Ма не се оплаквам де, кеф ми е да се занимава със земеделие, и се радвам на всеки ден в който съм на нивата или човъркам нещо по техниката.

      Абе може да се каже, че съм щастлив човек.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Земеделските терзания на Кольо

        Коле знам, че ще се получат нещата! От дърта коза гърмян заек си!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Земеделските терзания на Кольо

          Повече ме кефи лафа на Таргата-"От стара коза свиня съм".
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Земеделските терзания на Кольо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение



            Абе може да се каже, че съм щастлив човек.
            В крайна сметка това е най-важното в живота. Всичко друго са подробности от пейзажа.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Земеделските терзания на Кольо

              Хубавото ми житенце полегна...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190614_093051 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:274.4 КБ
ID:5816094

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190614_114419 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:426.0 КБ
ID:5816095

              Двете снимки са от различни ниви, но почти навсякъде имам полегнало.
              То ако остане на това положение не е страшно-ожънва се без загуба, но няма да остане така, ще легне още. Дано не се заплеска към земята, че тогава много малко може да се хване от хедера.

              Това полягане обаче също и ме радва донякъде-означава, че има добро зърно в класа, и ако успея да ожъна с малко загуби-ще има доста добър добив.
              Но ще видим де, рано е за сметки.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Земеделските терзания на Кольо

                Това пък от какво...да не започнало гниене някакво? При нас пшеница се гледа масово от години и като стане така, обикновено или с торовете е объркано нещо, или е болест.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Земеделските терзания на Кольо

                  Преторяване + много влага = на описната ситуация. При слънчогледа е още по-зле акос е прекали с торра, директно "гори" самото растение.
                  Баче Колю, издебни момента и го прибери преди да е опадало. С добре наточени резци ха хедера и по-бавно ще го прибереш без загуби.

                  Коментар


                  • От: Земеделските терзания на Кольо

                    На по-полегналата нива преедшественика беше нахут...
                    20 кг NPK със сеитбата, 20 кг амониев нитрат в края на февруари, и още 30 в началото или средата ли беше на Април.
                    При нас полегнал посев не е нищо необичайно, но на мен за пръв път ми се случва. Досега все обърквах или не слагах навреме, или изобщо не съм слагал фунгициди, та класовете са били постни. Или сортовете са били устойчиви на полягане.

                    Но както Тихича от Добрич казваше-"Когати житото легне-стопанина се изправя".
                    Та надявам се да се поизправя и аз тази година.

                    Някой да знае от какво ниво се очаква да тръгне пазара на пшеница това лято?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Земеделските терзания на Кольо

                      Коле при нас нагазиха ечемика. Ти сял ли си ?
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Земеделските терзания на Кольо

                        Не.
                        Не го обичам ечемика.
                        Трябва да се организира още една жътва, с отделен склад. А цената е по-ниска от тази на пшеницата.
                        Ако се занимавам с животни-ще сея и ечемик, той е супер за подрастващите, а и изобщо, но за момента не ми трябва.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Земеделските терзания на Кольо

                          Ечемика е специфична култура,която има супер цена на ъъъ 4 години.Поради факта,че никой незнае кога ще е четвъртата година,никога не съм го сял и не мисля да сея.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Земеделските терзания на Кольо

                            Заеби ечемика.
                            Кажи имаш ли опит с повдигачи за стъблата.
                            Миналата година сложих, през 5 палеца, че толкова имах. След 200-300 метра повечето се намачкаха и ги махнах.
                            Може би аз не боравя правилно с тях, щото като гледам из тубата колко клипове има на комбайни с такива повдигачи, и си бачкат...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Земеделските терзания на Кольо

                              И с пивоварния ли е същото положение? При нас има доста ечемик, значи има защо да се сее.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Земеделските терзания на Кольо

                                Пивоварният е особен и е добре да имаш договор с фабрика за малц, иначе да са тон два да го пласираш.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X