Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Земеделските терзания на Кольо

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Заеби ечемика.
    Кажи имаш ли опит с повдигачи за стъблата.
    Миналата година сложих, през 5 палеца, че толкова имах. След 200-300 метра повечето се намачкаха и ги махнах.
    Може би аз не боравя правилно с тях, щото като гледам из тубата колко клипове има на комбайни с такива повдигачи, и си бачкат...
    Не съм работил с повдигачи,тия от златекс си ги бяха смъкнали от хедера(идва си комплект) и искаха още едни пари,а аз вече нямах нерви.
    При полегнало(залепнало) вадя мотовилото макс напред и ниско долу.Пружините успяват да повдигнат сламата във 95% от случаите,все пак са направени за тая дейност,ако не ще вдигаш оборотите.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Земеделските терзания на Кольо

      Знае как е моя хедер-не мога да го дръпна напред, не стига веригата. Трябва да я удължавам, но после пак трябва да я скъсявам-като ида на нормален посев. Та това не е решение според мен. Поне за моята верантия.

      Какво имаш предвид под "да вдигна оборотите"? Тези на мотовилото ли?
      С какво ще помогнат по-високите обороти, ако не може да стигне до легналата слама?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Земеделските терзания на Кольо

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Знае как е моя хедер-не мога да го дръпна напред, не стига веригата. Трябва да я удължавам, но после пак трябва да я скъсявам-като ида на нормален посев. Та това не е решение според мен...
        А две вериги с нужната дължина и за двете положения проблем ли е да се направят? Особено ако се сменят лесно, никви грижи и пей сърце...
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Земеделските терзания на Кольо

          Има случаи когато стига до сламата,но не ще да я повдига.Тогава вдигаш оборотите,а мотовилото ще изнесеш малко напред,така,че хем да стига до земята,хем да може да прибира и нисък посев.Трябва малко заигравка и промяна на наклона на пружините.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Земеделските терзания на Кольо

            Има ли движение по темата? Жътви, реколти, как са?

            Коментар


            • От: Земеделските терзания на Кольо

              Е, шайбата дето я заварявах се счупи отново. Добре,ч е поръчах навреме нова. Навреме, навреме, ама още я няма. Последно виждам, че е била в Унгария, когато се покаже в Румъния-на другия ден е във Варна, и ще ида да си я взема от там. Пестя един ден.

              Добивите са долу-горе. От това което съм ожънал досега(малко е, ама машината е с ниска производителност) най-слабия добив е 470, най-добрия 640 кг.
              Не е зле, макар да очаквах малко повече.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Земеделските терзания на Кольо

                Новата шайба дойде. Я, колко съм доволен:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190717_102051 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:193.7 КБ
ID:5817897

                Сглобих, сложих друг ремък, точно оригиналния размер, макар и ремъка да не е оригинален. За предишното счупване на шайбата набедих ремъка, че е с 80 мм по-къс, и си мисля, че е възможно да натоварва шайбата, та затова да се е счупила.
                С новата половинка вариатора работи супер, няма никакво биене, абе като нов.
                Ходих и да жъна, но все още зърното е влажно след онзиденшния дъжд, та спрях. Обаче утре трябва вече да е сухо, и ще давам газ.

                На едната нива житото е страшно-налягало по земята, та чак залепнало. Повдигачите донякъде вършат работа, но пък сламата е влажна и ножчетата не могат да я режат, та се изтъгва с корена. Утре ще ида на друга нива-дето не е толкова налягала, а тази ще я оставя да се боря с нея накрая.

                Баси гадната жътва тази година, направо е кошмар.
                Какво му има да жънеш право жито, върти кормилото и си свиркай...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Земеделските терзания на Кольо

                  Браво Кольо, като те видях и ми оправи настроението. Колко му трябва на човек да е щастлив . Давай газ на комбайна и успешен сезон, много ти се кефя!
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Земеделските терзания на Кольо

                    Снимка за изложба е това.

                    Коментар


                    • От: Земеделските терзания на Кольо

                      Новото си е ново. Действай, че то не остана за кога.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Земеделските терзания на Кольо

                        Действам.
                        Днес цял ден жънах, това ми се случва едва за втори ден тази година. Или с машината нещо, или дъжд...
                        Та след цял ден в мъркатора ожънах цели 60 декара, голяма работа))

                        Не е лоша машината, даже напротив-много добре се представя като за 46 годишна машина, но е малка, и не е за тези декари които трябва да ожъна.
                        Но тази година ще е така, а догодина трябва да има Лексион. Поне това се задава по лентата...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Земеделските терзания на Кольо

                          "Лексиона" - две години ....ако е нов!!!
                          после ще научиш псувни дето и нямаш на представа , че въобще съществуват.

                          търси някой стара МЕГА (не ми благодари) , колкото по малко ИлеКтроНика - по рахат ...

                          Търсите телето - ама то си е пак там - под вола.

                          Коментар


                          • От: Земеделските терзания на Кольо

                            На точно този лексион му смениха компютъра. Имали били проблем тези модели от тези години.
                            Та сменили го, и всичко с проблемите по електрониката приключило.
                            Ама пак ще разпитвам напролет де, поне се познавам с хората които го карат.

                            Иначе и аз искам да няма електроника, ама пак казвам-това идва по лентата. В мето село е(няма да го карам от другия край на страната), с три хедера, машина за която мога да получа информация от първа ръка...
                            Изобщо-покупката на машина на старо си е риск, винаги, но рискувам.
                            А и цял свят работи с лексиони, ако бяха толкова зле-Клаас щяха да фалират.

                            То е като с колите-някой сменил амортисйори или рейка, или каквото там, и било скъпо. И тръгва един страх от скъпите рейки. А всъщност колите си вървят с милиони бройки, и доста малко дават дефекти.
                            Конкретно тази машиина всейи ден е на полето, а другия им лексион(760) два пъти спира за по няколко дни за разни ремонти. Май го купиха нов, доколкото знам.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • И к'во?

                              Коментар


                              • Кво, кво...
                                Първата година с по-сериозни декари ще я пишем учебна.
                                Със скъпо и прескъпо обучение.
                                Втората започна долу-горе добре, но липсата на сняг тази зима сериозно ме тревожи. И не само мен де.
                                Взех друг комбайн, сега го човъркам да го докарам в работещо състояние, ама ако върви така-може да няма какво да жъна с него. Земата е суха, и само много дъжд през пролетта може да оправи положението. То пък тогава няма да можем да засеем пролетниците. Не е една беля.
                                Ама каквото такова. Хванал съм се на хорото, кеф ми е да го играя, и докато мога-все ще съм на него.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X