Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Земеделските терзания на Кольо

    Стига с този кабел.
    Кабел няма да има. Пъпна връв имах преди 48 години, вече не ми трябва.

    Ако ще е моя тази машина-тя ще е с двигател.
    Точка.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Земеделските терзания на Кольо

      Е тя си има двигател. Електрически.

      Коментар


      • От: Земеделските терзания на Кольо

        Да де, именно.

        Вчера и днес валя добре, земята се напои както си трябва.
        Какво друго му трябва на един земеделец.
        Е-по-сериозен трактор, с инвентара му, база със складове навеси и кучета, къща до базата, или направо в нея, нов комбайн.........

        Но да се радваме на това което имаме, а днес то е дъжд. Тъй дългоочаквания дъжд...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Земеделските терзания на Кольо

          Честит празник,брат.
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • От: Земеделските терзания на Кольо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Стига с този кабел.
            Кабел няма да има. Пъпна връв имах преди 48 години, вече не ми трябва.

            Ако ще е моя тази машина-тя ще е с двигател.
            Точка.
            Миналото лято закарах на вторични един Рекорд 1 с УАЗов мотор ама де те знам че ще станеш чорбаджия
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Земеделските терзания на Кольо

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Какво друго му трябва на един земеделец.
              Е-по-сериозен трактор, с инвентара му, база със складове навеси и кучета, къща до базата, или направо в нея, нов комбайн.........
              Един от мойте клиенти е като тебе - земеделец обичаш работата си вече на години...
              И на дърти години се ожени за една мадама дето има нов трактор с халето с инвентара със складовете му....
              Абе толкоз напред дръпна...
              Бъзикнах мадамата(носи на майтап) му а тя: Той толкоз постигна с нищо представяш ли си сега като получи ресурси какво ще направи

              Коментар


              • От: Земеделските терзания на Кольо

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Миналото лято закарах на вторични един Рекорд 1 с УАЗов мотор ама де те знам че ще станеш чорбаджия
                Бааа, чорбаджия. Засега само борчлия, и то сериозен...

                Станьо, колко време имам да го мисля този електро-мотокар, че сега финансите не са за купуване на скрап и вкарването в кондиция?..

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Той толкоз постигна с нищо представяш ли си сега като получи ресурси какво ще направи
                Хе, то все едно за мен се отнася.
                Всичко, повтарям-ВСИЧКО което съм постигнал дотук е благодарение на собствените ми усилия и риск на собствени пари.
                Е, и доста помощ от брата и синовете, но то си е помощ, основните усилия и рискове са си мои.

                А сега и аз имам малко късмет-попаднах на добронамерен човек, който ми даде техниката и земята на отсрочено плащане, пък да видим докъде ще я докарам.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Земеделските терзания на Кольо

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Бааа, чорбаджия. Засега само борчлия, и то сериозен...
                  Добре дошъл в клуба на "чорбаджийте"! Борчлии!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Земеделските терзания на Кольо

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Добре дошъл в клуба на "чорбаджийте"! Борчлии!


                    Коле, остави му кабела, ама, като на прахосмукачките!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • От: Земеделските терзания на Кольо

                      Как вървят заниманията бачо Колю? Стегна ли техниката за жътва, че не остана ...

                      Коментар


                      • От: Земеделските терзания на Кольо

                        Още не съм се захванал с верантията. Че сега е време за пръскане и окопаване.
                        Пръскачката ми направи малко въртели, но с поръчка на нови части-всичко вече работи както трябва.
                        Вчера приключих с пръскането на пшеницата, и закачих окопния култиватор да го потегна, че идва времето за копане.
                        Ето резултата от днешния ми труд:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190510_174027 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:244.1 КБ
ID:5813876
                        Култиватора беше със стария тип работни органи, които не работят добре. Поне аз не съм чул някой да е доволен.
                        Дадох над 800 лева за материали, и след няколко часа работа...

                        Обаче тези дни ще разчистя двора и ще докарам меркатора. То няма много работа по него, но си иска да го препипам преди жътва, няма как.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Земеделските терзания на Кольо

                          Коле с Мъркатора ли ще оправяш 2500 дка?

                          Коментар


                          • От: Земеделските терзания на Кольо

                            Е, още не са 2500, 2100 са. Не е много разликата, но все пак.
                            А се налага да ги оправя. Щото няма с какво друго, освен да викам някой на услуга. Не ми се иска, че себестойността на продукцията хвръква, но ако се наложи-няма как, ще викам комбайн.
                            За миналата година имам 550 декара бяла жътва, без особено напрягане, имаше доста дъждове, ходих в три села, малки ниви, и т.н. Сега имам 730 декара пшеница, ако Главния Агроном даде време-ще се справя за две седмици. Стига да няма някакви сериозни ремонти де. Но нали е западна техника от времената когато всичко се правеше по честния начин-надявам се да работи без проблеми.

                            То заради това исках да взема една НОВА 330, ама в онази тема ме овикаха. Не,ч е съм се трогнал особено, но излязаха грешни сметките-в сайта на Оптиком пише, че лихвата е 0, и без първоначална вноска, а в едно рекламно видео казаха, че трябвали 40 000 като първоначален капитал за да вземеш новата машина.
                            Нормално е де, не се оплаквам, но ми секна мечтата, та пак се завърнах в мислите си при мъркатора.
                            Идната седмица ще ида на БАТА агро в Стара Загора, тям ще има изложена НОВА, та поне да я видя наживо, макар, че надали ще взема точно такава. За тези пари има доста добри и запазени меги-208, 218, та и 350-360. Супер машини са. Почти само механика, с минимално електроника, която не пречи на работата на машината. Има и лексиони, та и тукано за тези пари, но май предпочитам по-старата техника. Поне на този етап.

                            Рапицата ще ми я жънат на услуга, там нямам избор. Мъркатора не е способен на такава жътва, все пак е на много години, и има луфтове по вършачката, а тези дребни семенца... А и хедера не е за рапица, та ще викам да ми я ожънат.
                            За слънчогледа ще се оправя с лифтери, и ново мотовило, че старото с дървените спици се чупи три пъти за 50 декара миналата година на слънчогледа.
                            За царевицата ще видим, но тя търпи на късна жътва, засега изобщо не я мисля.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Земеделските терзания на Кольо

                              Малко снимки от днешната обиколка по нивите:

                              Царевичката е на 3-4 лист, има изядени листенца от хоботник(или както един тракторист му вика "куботник", щото най-напред е научил името Кубота, а после е разбрал, че има такава инсекта-хоботник...), но то всяка година първите листца се опасват, но после растението се оправя.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190512_155359 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:262.7 КБ
ID:5813964

                              Слънчогледа е супер-редовете са наредени, на 4-6 лист, посева на живо изглежда супер. Има и по-добър на едната нива, но телефона остана в колата и не го снимах.
                              Лошото е,ч е има треви, но с помощта на Bayer, BASF и Singenta ще се справим.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190512_160523 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:349.3 КБ
ID:5813965

                              Пшеницата е в долу-горе добра кондиция, макар, че има и по-добри.
                              То след тази тежка и сушава есен това което се получи е даже много много супер.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190512_174352 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:349.8 КБ
ID:5813966
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Земеделските терзания на Кольо

                                Да не е уроки, много добре изглеждат!
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X