Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Земеделските терзания на Кольо

    На тази тема мястото и е в "Наука и обазование", не тук!
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #32
      От: Земеделските терзания на Кольо

      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
      "Компютъра" на МТЗ-то казал,че има проблем в задно ляво търкало,ма ние сме ученолюбиви,и разглобихме целия трактор
      Ръкава подобрен ли е спрямо МТЗ 80 или пак е същата простотия?Ако е същия и лагерите са същите като на старите модели ще берете ядове.

      Коментар


      • #33
        От: Земеделските терзания на Кольо

        Брата го каза-проблемния лагер е на полуоската, вътрешния. Пак иска доста разглобяване, но не толкова колкото направихме днес.
        Ама то човек като си науми нещо...

        А той трактора си даде нишан-спря да отчита скоростта на движение, и ми светва един символ-показва кой от двата датчика не подава сигнал.
        Тези датчици са монтирани така, че "броят" зъбите на "бордовите" зъбчатки.
        При тракторите(поне руските, че само такива съм разглобявал) от диференциала не излизат полуоски, а къси валове, със зъби, които въртят доста по-голямата "бордова" зъбчатка. Тя се явява най-последната предавка в трансмисията. И като броят зъбите-датчиците подават импулси за да се отчете скоростта на движение.
        Трябваше да ми светне лампата, че може да е от този лагер-той държи полуоската, а тя е нанизана на бордовата зъбчатка, и като няма вече лагер-зъбчатката пропада, и затова датчика не може да "чете" зъбите.
        Същия проблем имах есента-пак вътрешния лагер, вярно-с малко по-други симптоми, но при вече игран такъв филм трябваше да се сетя.

        Ама така е то, на който му е слаб акъла-да са му здрави ръцете.
        Нищо де, това ще го минем за учебно разглобяване.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Земеделските терзания на Кольо

          Коле скачай в дълбокото! Вземай истинска машина на лизинг. С нея ще можеш да обработваш много повече земя. Да, ще се въртиш в леглото нощем докато свикнеш да си плащаш лизинга, НО ще можеш да правиш истински бизнес.
          Със сделаното работа можеше да се върши докато беше социализъм. При капитализма не става!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Земеделските терзания на Кольо

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Ръкава подобрен ли е спрямо МТЗ 80 или пак е същата простотия?Ако е същия и лагерите са същите като на старите модели ще берете ядове.
            Лагерите са същите-217. Ръкава не знам дали е променян-не съм разглобявал Болгар или старо МТЗ, но и да има промяна-лагерите поне са същите.
            Учудващо е,ч е по принцип се трошат външните лагери, а при мен и двата пъти се чупи вътрешния, а вследствие на това и външния.
            Според Пламен Петроффбг може външните лагери вече да са сменяни веднъж, затова да са издържали сега, а на вътрешните просто да им е дошло времето.
            Вътрешните слагам с добро качество. Предния път NTN, сега съм взел SNR, но те били купени от NTN, та било един и съш лагер.
            И понеже са безбожно скъпи(поне според мен)-116 лева за лагер-за външните взех ZVL. Словашки, по 45 лева. Колкото изкарат, те поне се сменят лесно.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Земеделските терзания на Кольо

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Коле скачай в дълбокото! Вземай истинска машина на лизинг. С нея ще можеш да обработваш много повече земя. Да, ще се въртиш в леглото нощем докато свикнеш да си плащаш лизинга, НО ще можеш да правиш истински бизнес.
              Със сделаното работа можеше да се върши докато беше социализъм. При капитализма не става!
              Ооохх. това много добре го знам, ама то ако е само един лизинг, как да е-ще го плащам зор-мор.
              А то колко борчове съм направил към банките, и към приятели, нека поне там да ми олекне малко.
              А иначе и аз съм на мнение,ч е не трябва да се купува нищо руско, ама...
              А има и друго-не се знае колко години ще мога да ползвам тези земи.
              Уж уговорката ни е за много време, човекът е точен, та няма да ме лъже, но всичко се променя, и ако след две-три години си вземе земята, а аз имам да изплащам един сериозен лизинг...

              Абе ще го мисля, то трактори трябват поне още два, и ще правя всичко възможно да не са руски.
              Мамка им пияна...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Земеделските терзания на Кольо

                Най-вероятно и ръкава е същия.Ако в бъдеше видиш теч от ръкавите гледай навреме да остраниш проблема,че теча най-често е от луфт на лагера,а като се направиш на разсеян за лагера сменяш и ръкава,че някой път и полуоската.Преди десетина години патих с тези ръкави и намерих два чисто нови според собственика им от фадрома на базата на ТК80.Полуоските бяха доста по масивни,ръкавите тежаха горе долу двойно на моите,но няма възможност за регулиране на колеята, а при мен е проблем понеже не трябва да превишавам определена ширина и не ги взех.Но при теб може да свърши работа като бъдеща модификация.Аз не бих се хвърлил на друг лизинг,поне не и преди да изплатя този.

                Коментар


                • #38
                  От: Земеделските терзания на Кольо

                  То с ръкавите проблем нямам. А даже и да мопже да се сложи по-сериозен лагер в ръкава-вътрешния ще си е пак същия. Така, че май няма много смисъл.

                  А това за сълзенето на масло го знам, но не е имало теч при мен.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Земеделските терзания на Кольо

                    Не се оплаквай толкоз и не го попържай на майка, че туй нещо казват че има душа и да не вземе да ти го върне тъпкано. Хем на евтино си го взел, хем изтормозен, хем само на него разчиташ... Па и в края на краищата няма да работиш 250 дена в годината с него.
                    Селският дето ми работи нивите - за същите декари е с два такива Беларуса, един голям Клас, един телескоп Клас и самосвал Мерц 5 тона. На всичкото е втори собственик, инвентар адекватен, жътва от приятел и си върти синжира. Повечето земя вече е негова, никога заем или лизинг и не ще и да чува за нещо повече, само здраве.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Земеделските терзания на Кольо

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ...
                      А има и друго-не се знае колко години ще мога да ползвам тези земи.
                      .... но всичко се променя......
                      Ей тука е заровено кучето .
                      Имаш всички обещания и договори ,заравяш се със железа и кредити, тръгваш да работиш ....ама аз ще си взема земята - ще правя лавандула.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Земеделските терзания на Кольо

                        Около мен доста хора работят с 82.1, 892, 952,включително и двете околни кооперации - ми работят си машинките, верно не ги карат с бели ризи, но повечето колеги, с които съм говорил, когато се чудех за по-сериозен трактор бяха на мнение че им вършат работа и са се изплатили.Този модел тук е рядкост,но не виждам някакви кардинални промени в него спрямо предходните, та сигурно и той става за работа, особено ако сам си го караш и стягаш.Когато взех моя дарак отначало се видях в чудо, но за толкова пари толкова боя както се казва.След като го вкарах в движение както на мен ми харесва, не мисля да го сменям още доста време, за двигателя лоша дума не мога да кажа, а като разход на гориво за декар обработка след като накарах двигателя да работи както аз искам няма забележка.Експлоатационните разходи ако тегля чертата имам чувството, че са значително по-малки от тези на леката ми кола.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Земеделските терзания на Кольо

                          На моя трактор двигателя си е пушка.
                          Е, преди месец дадох 400 лева за ремонт и регулировка на ГНП и дюзи, че нещо не ми харесваше.
                          Емииии след ремонта стана съвсем друг трактор-доби доста повече сила, но помпаджията каза, че някой доста е пипал в помпата, а не е знаел как се прави това.
                          Откъм двигателя нямам забележки, освен няколкото теча на масло, но на руската техника това значи, че има масло. Щото не капе само когато няма.

                          А по-сериозен трактор ще си взема, този е малък за единствена машина за тези декари. И няма да е руски, мамицата им пияна. Но малко по малко, не може всичко наведнъж.
                          То и навес искам, и един-два склада за зърното, и добре оборудвана работилница, и телескопичен товарач, и самоходна пръскачка, и торачка с ГПС, и още, и още... А и съм намислил да си направя малка къщичка на село, и там са едни пари...
                          Абе здраве да има, всичко ще се нареди малко по малко.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Земеделските терзания на Кольо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Абе здраве да има, всичко ще се нареди малко по малко.
                            ...и дъжд.
                            Успех!
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #44
                              От: Земеделските терзания на Кольо

                              Само здраве да има, другото ще се нареди! Успех!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #45
                                От: Земеделските терзания на Кольо

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ... И няма да е руски, мамицата им пияна. Но малко по малко, не може всичко наведнъж.
                                То и навес искам, и един-два склада за зърното, и добре оборудвана работилница, и телескопичен товарач, и самоходна пръскачка, и торачка с ГПС, и още, и още... А и съм намислил да си направя малка къщичка на село, и там са едни пари...
                                ......
                                Много сме тъпи еееееййй , и ти и аз и баятлък хора в тоя форум (Поне , със сигурност сме ти аз и още двама , знам , че са повече ама тия сме тотално в калта) .
                                Хората на тези години си мислят за яхти , каравани , плажове ....ние събираме железа.

                                Е как господ да ти помогне , като се молиш за грешните неща .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X