Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракторна винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тракторна винетка

    Добре де, имам комбайн, който е над 2,55, с трактора също доста често закачам инвентар с по-голяма ширина, и за двете ли трябва да се плаща поотделно?
    И къде се плаща?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Тракторна винетка

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Това е за да не плащат таксите за извънгабаритни-те са доста по-високи.
      "За движение на колесни трактори, тракторни ремаркета и друга колесна самоходна техника за земеделското стопанство, регистрирана за работа съгласно Закона за регистрация и контрол на земеделската и горската техника, за които се издава едногодишно разрешително по Наредба № 11, след подаване на заявлението за издаване на разрешително, се събират следните годишни такси:



      Превишаване на допустимата максимална широчина Лв.
      от 2,55 м до 3,50 м включително 30
      над 3,50 м до 4,50 м включително 100
      Но това е за извънгабаритните.
      Значи отиваш в АПИ според землището където ти е земеделието. Съгласно чл. 8(3) с тази платена такаса можеш да се движиш и в съседните областти. Издадено от Шумен можеш да се движиш и в Търговище, Разград, Силистра, ДОбрич, Варна и Бургас ако намериш как да прелетиш. Защото се молиш пред входа на твоето стопанство да не минава главен път.... Разрешителното не важи за автомагистралите и скоростните пътища, както и за пътищата от първи, втори и трети клас, включени в приложение № 6. Е с това приложение е най-весело, знам земеделци които излиза че трябва да си отворят нов портал отзад. Смяташ най-широкият инвентар колко ти е широк и гледаш да е до 4,50 че иначе много сложно. /Първоначалният им план беше за 4,20 че и аз съм един от тези които напомниха - 4,20 е работна а не транспортна ширина./ Отделно тогава предложих на Раломекс Завет да произвеждат платформи за инвентари И да таксата за зърнокомбайн излиза по-малко от тази за трактор
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #18
        От: Тракторна винетка

        С тези наредби и приложения съвсем се омотах.
        Имам да се придвижвам по главния път Шумен-Карнобат. Това път от първи, втори или трети клас е?
        Ако за този път разрешението не важи-как би трябвало да се процедира за да съм легален докато отида до нивите по които единствения възможен достъп е по него? Да, аз мога и да преджапам през ЖП линията, но е още по-сериозно нарушение.

        Баси абсурда. Да не можеш да се движиш по единствения път който води до нивите ти. Да наемем хеликоптер може би?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Тракторна винетка

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          С тези наредби и приложения съвсем се омотах.
          Имам да се придвижвам по главния път Шумен-Карнобат. Това път от първи, втори или трети клас е?
          Ако за този път разрешението не важи-как би трябвало да се процедира за да съм легален докато отида до нивите по които единствения възможен достъп е по него? Да, аз мога и да преджапам през ЖП линията, но е още по-сериозно нарушение.

          Баси абсурда. Да не можеш да се движиш по единствения път който води до нивите ти. Да наемем хеликоптер може би?
          Твоите колеги как се движат в този участък?

          Коментар


          • #20
            От: Тракторна винетка

            Всички се движат нелегално в момента. Ако искаш да си изряден трябва да имат платформа за транспорт на инвентара, ама ако си я направиш за което знам че можеш не можеш да си я регистрираш. Почвам да се замислям за дрон за превоз на инвентар.
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #21
              От: Тракторна винетка

              Хи хи, дрон...
              За някой лексион 780 дето тежи 18 тона-бая дронище трябва да е...

              Да го духат, няма да видят и стотинка от мен.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Тракторна винетка

                Лексиона си има количка за хедера и мисля че е до 3,50 м. Нищо че по принцип пак има забрана да го ева....
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X