Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракторна винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракторна винетка

    Моята реакция беше "....М О Л Я ....?!?!?@%№$§!€$§@",
    Е да ама не - от 2017 било решено и сега Т(р)ОЛЛ вече контролира взетите решения .
    Някой наясно ли е ?
    Кое и какво и как?
    Съгласен съм , ако има данък за земя , земеделска техника , за земеделски инвентар и съоръжения ....
    Ама при положение , че горното се субсидира - не прилича ли на ЗАКОННО пренасочване на пари ?

  • #2
    От: Тракторна винетка

    Това от 2017 беше за извънгабаритните.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Тракторна винетка

      Няма винетки за селскостопанската техника.
      Който твърди обратното............
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Тракторна винетка

        “Размерът на таксите е определен в зависимост от широчинния габарит на техниката и по-конкретно 30 лв. годишна такса за колесни трактори, тракторни ремаркета и друга колесна самоходна техника за земеделското стопанство с габаритни размери с широчина от 2,55 м до 3,50 м включително и 100 лв. такса – при широчина над 3,50 м до 4,50 м включително”, конкретизира Павлова.

        Коментар


        • #5
          От: Тракторна винетка

          Това е за да не плащат таксите за извънгабаритни-те са доста по-високи.
          "За движение на колесни трактори, тракторни ремаркета и друга колесна самоходна техника за земеделското стопанство, регистрирана за работа съгласно Закона за регистрация и контрол на земеделската и горската техника, за които се издава едногодишно разрешително по Наредба № 11, след подаване на заявлението за издаване на разрешително, се събират следните годишни такси:

          Превишаване на допустимата максимална широчина Лв.
          от 2,55 м до 3,50 м включително 30
          над 3,50 м до 4,50 м включително 100
          Но това е за извънгабаритните.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Тракторна винетка

            Е точно де!Става въпрос за едрогабаритна техника,малките трактори до 150-200кс не попадат в тази графа,понеже не превишават 2,55м.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Тракторна винетка

              Пламене , няма трактор дето да е извън тая класация сам.
              Сложи една румънска сеялка на ЮМЗ и пак прегледай речника .
              Има някакъв модел дето от 2017 аз днес го научих .
              Защо ?
              Толкова пъти съм ходил в КТИ , Областна земеделска служба , Държавен фонд земеделие .
              За тия три години един човек не ми е казал : "Има изменения в правилника за движение на земеделската техника , запознай се с тях . "
              Не съм казал че няма да платя поредната простотия за да ме оставят на мира и да си върша работата.

              Ядосвам се , че мълчат кат дупета .

              Това е за друга тема ама ...ако имаш собственик с примерно 20 дка земя , и минава път през неговото място , плащаш рента и на собственика за 20 дка и за пътя на общината , колкото тя каже...

              Коментар


              • #8
                От: Тракторна винетка

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                Това е за друга тема ама ...ако имаш собственик с примерно 20 дка земя , и минава път през неговото място , плащаш рента и на собственика за 20 дка и за пътя на общината , колкото тя каже...
                Тоя филм го играя от 6-7г,плащам 120лв път на община Ситово.

                P.S.Говорих за трактори до 200коня и да речем ремъркета,с инвентар принципно нямаш никаква работа по републиканската пътна мрежа,освен да я пресечеш.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Тракторна винетка

                  Абе понякога се налага да се кара и по асфалта, но не му е там мястото на трактора. По принцип. Затова и за тракторите не се изисква винетка.
                  Като въвеждаха винетките искаха и за тракторите да има, но колегите се надигнаха, и извоюваха да няма винетки.

                  Това с широките машини попада в графа "извънгабаритни", а за тези си се плаща в АПИ ли, къде беше...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тракторна винетка

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Това с широките машини попада в графа "извънгабаритни", а за тези си се плаща в АПИ ли, къде беше...
                    Точно в АПИ,планираш маршрут те го одобряват и смятат такса на километър.Издават документ,на който пише машина Х на еди-коя си дата ще пътува от точка А до точка Б.Хартийката е валидна за упоменатият ден,таксата беше нещо като 50-60ст на км.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тракторна винетка

                      Последно селскостопанска техника как се движи по междуградски пътища?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тракторна винетка

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Последно селскостопанска техника как се движи по междуградски пътища?
                        С пълна гас.
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тракторна винетка

                          На трактора работата му не е на пътя , освен при извозване на продукция от полето до склада .
                          Тези пътища и затова са направени, за да улеснят ПРОИЗВОДСТВОТО .

                          Сега , ако си направим път през нивите , трябва да плащаме и на собственика и на общината ...принципно.
                          Ако караме по пътя (само името му е такова) трябва да заявим желание за каране в АПИ и да чакаме одобрение и маршрут на километър.
                          За да сме редовни и съвестни данъкоплатци.

                          Или мажеш номера с нафта и бой . Прахоляка ще си свърши работата.
                          Нека ТОЛЛ докажат на снимка какъв е номера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тракторна винетка

                            [QUOTE=petroffbg;3443554]плащам 120лв път на община Ситово.

                            /QUOTE]
                            Над 900 лева плащам за пътища - аз не ги виждам ама на карта са там....и бецаален.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тракторна винетка

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Точно в АПИ,планираш маршрут те го одобряват и смятат такса на километър.Издават документ,на който пише машина Х на еди-коя си дата ще пътува от точка А до точка Б.Хартийката е валидна за упоменатият ден,таксата беше нещо като 50-60ст на км.
                              Това от 2017 год. за движението на извънгабаритните машини съм го казвал в обл. Силистра и на Пламен съм го казвал
                              Еднократната такса беше въведена по искане на съюза на зърнопроизводителите за да не ходят всеки път да искат разрешителни.
                              Ако машината с инвентара са по-тесни от 2,55 м. Съгласно чл.10 д от ЗАКОНА ЗА ПЪТИЩАТА не се изисква винетна такса - но само ако имате регистрация като ЗГТ, може да имет номер от КАТ но трябва да имате и талонче за регистрация като ЗЕМЕДЕЛСКА И ГОРСКА ТЕХНИКА. Същият член но друга буква е за автомобилите на МВР с трайно поставени светлини. /Това е по спомени/ от юли 2017 съм се махнал от КТИ и ми е по-спокойно /То и КТИ от 2016-та НЯМА/
                              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                              Калоян Кирилов
                              LZ2ZGT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X