Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт 3+ инча за ГВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт 3+ инча за ГВ

    Здравейте, колеги.

    Решил съм да обуя моята ГВ с 31-ци, но не ми се иска да режа и да преправям подкалници. За целта обаче, ще се наложи отпред да мина от 1.5 на поне 3 инча лифт, обаче лифт китовете са с безумна цена, която с монтажа ще мине 3к лв. Ама пуста сиромашия ..... Та решил съм да копирам част от кит-а на поляците https://radzikone.pl/lift-zawieszeni...i-grand-vitara и няма да се се сърдя ако помагате със съвети. Идеята е освен повдигане да се постигне и преместване на шенкела с 25 мм напред за да не опират гумите в подкалника. Като в процеса на проекта ще публикувам всички чертежи и рисунки и снимки с точни размери за всички които имат интерес и за коментари. Като за начало ще започна от подложките на ам-овете, които от нещо такова
    , ще трябва да се получат нещо ето такова.
    Модела е примерен, чакам до ден два да ми дойде тампон и ще направя корекции, като трябва да се предвиди и разпънката и ще дам чертеж с размери.
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

  • #2
    От: Лифт 3+ инча за ГВ

    Недей ,че ще избяга наклона. Освен ако не преместиш и шарнира...
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Лифт 3+ инча за ГВ

      Що не звъннеш на Краси (traveling)
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Лифт 3+ инча за ГВ

        Това ще е следващата стъпка. Носачи като на снимката с витарови шарнири, издължени и изместени напред, като се запазят равнините на пружината в сгънато положение. И като стана вече въпрос, дали някой е срещал някъде чертеж с размери на оригиналните стокови носачи. ако се намери такъв ще е просто да се проектира нужният.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • #5
          От: Лифт 3+ инча за ГВ

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Що не звъннеш на Краси (traveling)
          Аз съм с негов лифт - гуми макс 225/75/16 ~ 29-ки
          Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
          Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

          Коментар


          • #6
            От: Лифт 3+ инча за ГВ

            Ще свалиш ли дифа надолу?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Лифт 3+ инча за ГВ

              Вече е свален, но в процеса ще видим дали ще може още малко
              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

              Коментар


              • #8
                От: Лифт 3+ инча за ГВ

                Отгоре и да местиш няма да постигнеш почти нищо, трябва да се мести долу. Явно ще трябва да ги направя тези носачи по-скоро
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: Лифт 3+ инча за ГВ

                  Носача е задължителен, както съм писал по-горе, за това се ослушвам за чертеж на стоковия носач от където да взема размери, а не да ги меря аз, грешката ще е минимална. Освен това ще трябва и фланец за късата полуоска. Имаш ли против да ти звънна някой ден да си говорим по въпроса, може и на по кафенце ?
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лифт 3+ инча за ГВ

                    Абонот,че на мен ми се върти нещо в главата.Наистина без промяна в носачите трудно се постига желания ефект.
                    Нека силата да бъде с нас!
                    Suzuki Grand Vitara
                    +34 642 91 4154

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лифт 3+ инча за ГВ

                      Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
                      Носача е задължителен, както съм писал по-горе, за това се ослушвам за чертеж на стоковия носач от където да взема размери, а не да ги меря аз, грешката ще е минимална. Освен това ще трябва и фланец за късата полуоска. Имаш ли против да ти звънна някой ден да си говорим по въпроса, може и на по кафенце ?
                      Звънкай
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лифт 3+ инча за ГВ

                        Докторе, помисли какви 31ци ще слагаш и къде ще караш да не стане да чупиш. Моята витара я знаеш, знаеш къде карам и с какви гуми напоследък почнах да сменям често предни дифове поради разбиване на лагерите вътре. Да не почнат при теб също или пък карета....
                        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лифт 3+ инча за ГВ

                          Не съм Доктора, Чавдар съм. Прав си , ама така или иначе, всичко различно от стоковото носи своите рискове и последствия. За тези които прекаляват с трофито има самурайски диф-ове
                          Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                          Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лифт 3+ инча за ГВ

                            Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                            Докторе, помисли какви 31ци ще слагаш и къде ще караш да не стане да чупиш. Моята витара я знаеш, знаеш къде карам и с какви гуми напоследък почнах да сменям често предни дифове поради разбиване на лагерите вътре. Да не почнат при теб също или пък карета....
                            Гранд витарите имат един конструктивен недостатък в предния диф, ако само там е проблема звънни за насоки .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лифт 3+ инча за ГВ

                              Аз съм с витара, но пак виждам проблеми там.
                              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X