Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Рав 4 - Ръжда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота Рав 4 - Ръжда

    Здравейте, колеги. Имам въпросната Тойота Рав 4 2ро поколение (2005г.) и имам проблем с ръждата. Става дума за повърностна ръжда по купето най-вече около задния мост. Прикачил съм снимки за по-лесно обяснение на ситуацията. Като цяло няма перфорации на купето, но има доста огнища и то не малки. Искам да ги премахна и да третирам целия под без значение дали е имало ръжда или не, така че да си гарантирам още дълги години експлоатация. Основно колата се кара извънградско/градско в района на София. Прочетох доста теми за това как да третираме ръждата, само че за всеки един метод има много противоречиви мнения и сега съм меко казано раздвоен. Та и въпроса съответно ми е кой метод е най-ефективен? Студеното поцинковане, алуцинк, ръждопреобразувател (било то купешки или домашно забъркан), миниум и безир, нещо друго? Искам да направя максимална защита на купето и то с няколко слоя като последния да е шагре (или неговите производни) против камъчета и тн. Планирам всички кухини да ги обработя с консервант за кухини, а от вътре да направя вибро и звукоизолация. Преди каквито и да било манипулации ще измия пода, ще го обезмасля и ще го затъркам с телена четка където има ръжда. Другия ми въпрос е какво да правя с незасегнатите части на пода? Да ги търкам ли или само да ги измия, обезмасля и намажа с каквото препоръчате?

  • #2
    От: Тойота Рав 4 - Ръжда

    А поне да ме насочите към някой, който може да помогне със ситуацията?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X