Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

    Здравейте, искам да си сложа такава преместваема къщичка на едно парцелче,но не ми се занимава с майстори и фундаменти. Тя е 24 кв. м. Може ли да ми препортчате нещо, което мога да използвам вместо фундамент, така че да удържи къщата и даже ако може да излиза отпред и да формира място за веранда. Дали няма да е по евтино ако закупя бетонови тухли или някакви готови плочи, които да се наредят преди да се постави. Не искам да стои на 4 бетонови стъпки. Искам по стабилен вариант. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190206_142659.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:6156119

  • #2
    От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

    Без геология на терена - само ще гадаем.

    Коментар


    • #3
      От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

      Правих барака, горе долу на половина от това. Стои на 4 бордюра и не е мръднала 10 години. Под опорите има чакъл за дренаж и подравняване.
      Къщата ще си стои чудесно на 6 стъпки. Стига да не е в блато или на пътя на водата при валеж.
      Тухли и каквото и да е, не може да ги редиш направо на тревата. Трябва си основа - пак майстори, а верандата става и от дърво.
      Ако има достъп за бетоновоз - най-лесно, а сигурно и най-евтино ще е с бетон.
      Тая къща няма ли си изисквания, на какво да се монтира? Че всякакви импровизации после излизат скъпо ...
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #4
        От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

        Благодаря Ви за отговора. Няма специални изисквания за поставяне. То си е вид фургон, контейнер от метал с дървена облицовка. Мястото е равно и твърдо. Искам да го почистя от треви и храсти и да сложа къщата по неангажиращ начин
        Чудех се ако изсипя баластра или нещо друго. В краен случай на бетонови стъпки.

        Коментар


        • #5
          От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

          На бетонови стъпки има опасност отдолу да завъдиш разни гадини.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

            Мишки като минимум.
            За основата- аз до сега контейнер/фургон, поставен върху бордюри не съм виждал пропаднал...ама то всяко нещо си има първи път.
            Ако ще се лее бетон, ти трябват проекти и разрешителни.-бавно, сложно и скъпо. Но все пак откъм качество на това, което ще получиш като краен продукт, ползите ще надвишат неудобствата.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

              Споделям опит от монтажа на пет фургона Контейнекс.
              1. Броят на стъпките от снимките ти е недостатъчен. Фургона ще седи безпроблемно и на тях, но вътре всичко ще се клати при ходене.
              2. Бетоновите стъпки са най-безпроблемния и лесен начин. Нека не се подценява условието всички стъпки да са изключително добре подравнени на едно ниво.
              3. Монтажниците от контейнекс силно препоръчаха фургоните да са повдигнати от земята точно за да се вентилира пространството отдолу и да не се завъжда гад.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #8
                От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                Ако отдолу има въздух-хубаво ще се вентилира, но през зимата пода е лед.
                Имам опит с фургон през зимата, и ако се стои вътре по-дълго време-краката изстиват сериозно.
                Ако дъното има термоизолация-добре, но ако няма...
                Имайте го предвид.

                Ние решавахме проблема с парчета стиропор-просто слагаш краката върху него, а не стъпваш директно на пода.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                  Ок, благодаря на всички за отговорите. Ако трябва да правя фундамент на такъв контейнер, какъв би бил най-евтиния удачен вариант за тези 24 кв. м? Дали ще ми излезе евтино да извикам майстор и да ми направи един ивичен фундамент с размери 5х8 м. - 10 см висок с армировка 8 и бигли през 20 см. Две метални скари в средата с армировка 8-горна и долна през 8-10 см. да се редят железата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                    "Ивичен фундамент" означава да е вкопан поне 30 см в земята, а за плоча която лежи на земята, двойната скара е леко излишна.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                      Просто се чудя какво да искам за такъв контейнер 40 кв фундамент, но какъв

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                        Всякакви ляти фундаменти ги решава конструктора според това какво ще стои върху тях. Строежи са. Проект+разрешително+доста чакане и даже тук-там някой рушвет. В голям град преди следващите 3 месеца няма да имаш дори документацията комплектована, за да започнеш. Ясно е, че така ще получиш истински основи, които в бъдеще могат да се ползват и за друго. Сериозен недостатък е цената, огромната загуба на време и обема бумащина. Строителният процес в БГ е едно такова нещо, дето има навика да се разтегля във времето. При това с много.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                          Явно ще е на повече бетонови стъпки - 8 или 10

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                            Бордюри?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подходящ фундамент или плоча за преместваем обект

                              Тротоарни плочки ли имате предвид-с дебелина 4-5 см. - бетонови? Дали ще издържат такава къща.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X