Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

    Днес имаше една подобна Тойота в Драгалевци. Много лъскава и направена изглеждаше. За малко се въздържах да спра за да проплакна очите. Но ми стана неудобно пък и може собственикът да се разсърди, че му оглеждам бижуто.
    Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

    Коментар


    • От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

      Синът ми сега живее в Драгалевци и си видял БМВ-Тойотата от другата тема.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

        Жив и здрав да е младежът!
        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

        Коментар


        • От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Синът ми сега живее в Драгалевци и си видял БМВ-Тойотата от другата тема.
          Демек на 500 метра от мен... Видях я и аз на един паркинг в дясно преди кръговото
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Синът ми сега живее в Драгалевци и си видял БМВ-Тойотата от другата тема.
            В Драгалевци и не е минал при мен да се запише в книгата за похвали и оплаквания
            0878 706 714

            WWW.OFFROADMASHINI.COM

            Коментар


            • Колата изкара няколко месеца при мен.
              За това време направихме климатика-монтирахне професионално тръбите, исушителя и го заредихме на няколко пъти.
              Направихме ауспуха, като използвахме 2инчов от VDJ76.
              Оправихме словашките недоглеждания и откровенни тъпотии, които силно разколебаха вярата ми в това, че те разбират МНОГО от Land Cruiser.

              Даже покарах колата около 200км.

              За моя радост Прадото стана без забележки дори и по моите критерии(а те не са леки).
              Разбира се напълно ще е разбираемо ако след като колата се подкара интензивно да излезнат разни забележки - все пак цялия автомобил е бил разглобен нащяло и сглобен.

              Случи се така, че случайно се появи колега, който знае за какво става въпрос, обича Крузърите и след кратък тест купи колата без да се пазари. Тойотата е при него от преди Коледа.

              Човекът е познат и уважаван в този форум и ако иска да се обяви.

              Аз пък, след като продадох колата, в началото не бях разтроен. Няма и месец по-късно започнах да се оглеждам за друго Прадо, което пак да си направя за мен.

              Но сега си чеша крастата с една FJ55 и много се забавлявам.

              Другото ми Prado-BMW изживява едни от най-тежките си моменти! Малкия ко кара редовно и по всякакви терени.
              Често може да се види по горите, където без 2 блокажа няма минаване, а не-рядко му се случва да лети с 160км/ч по магистралата за София.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • Хубаво си я продал. А къде е темата за FJ55 ?
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • Какви са недоглежданията на словаците?

                  Коментар


                  • Най-фрапирашите - ауспуха опираше в единия калобран и го беше стопил. Карданите бяха монтирани на обратно(!!!!) , че и с грешно разположени едно спрамо друго карета.
                    Странни изпълнения на фона на огромната по обем работа.
                    Так или иначе след тези констатации нямам много вяра в свършената табота и за да съм спокоен дадох на новия собственик 1 година гаранция на колата.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • Те някакви украинци бяха бачкаторите?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Година по-късно.
                        И какво стана? Правим Крузъри в Пловдив на поразия. С Коля от Словакия често се чуваме и си помагаме с части. Труда по една такава кола при нас е около 350 часа. В Словакия излезна 850 часа.
                        Ама пък те вземат евтино - само 15 евро на час. При на скъпо - 35лв на час.
                        Любовта ми към четиривратата 7 серия се изразява за сега с 4 броя прибрани на сигурно място KZJ78. Чакат си стопаните.
                        Две мои(лека и тежка) които си ги караме.
                        И най новото - вече внасям в България GRJ76, чисто нови от Япония. Но преди да дойдат при мен минват през Германия за да станат Евро 6.
                        След 20тина дена първите 3 GRJ76 са при мен!
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • MoridinBG
                          MoridinBG коментира
                          Редактиране на коментар
                          Руси, разкажи за поевряването? Как става при бензиновите?
                          За дизеловите е ставало е дума и преди тук и от това, както и от четенето в buschtaxi, бях останал с впечатлението, че на дизеляците не се отразява твърде добре в дългосрочен план? По спомени там присаждаха система с DPF и адблу на 1HZ срещу €7-8000.

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          В дългосрочен план системата може да работи точно колкото и на всички останали "евро 6", които са евро 6 само на хартия.

                        • MoridinBG
                          MoridinBG коментира
                          Редактиране на коментар
                          Сега се порових пак при немците, че отново ми стана интересно - https://www.sk-handels-gmbh.de/sk-te...ung-diesel-scr
                          Имат си типово съответствие и TÜV за дизела. Трябва да са Евро 6 и на реално. За бензин не намерих, но и Чичо Том също ги продава Евро 6, а той си партнира ексклузивно с SK, та предполагам пак е тяхна системата.

                      • Колкото и да четете в интернет за Евро 6 на 4,5 V8 няма шанс. На 4,2 също. Тавана е Евро 5 и то само на 4,2.
                        Затова внасям бензин . 4.0 бензиновия за да стане Евро 6 се добавят 2 катализатора и се препрограмира ЕКУто. Мощноста става 282кс . Удоволствието струва пари и е придружено с немска регистрация. Колите идват в България на 0 км и с германски табели- регистрацията в КАТ е 100% безпроблемна.
                        Гаранционното обслужване за България , Гърция и Румъния го прави Гараж 31.
                        За 79 и 78 няма проблем да се доставят но ще поръчвам в края на януари само 79 double cab. Ще дойдат около март. Също ще поръчам и няколко FJ extreme- същия мотор но с двоен ванос и пак същата процедура за евро 6.
                        Последно редактирано от rusev; 01-01-21, 23:35.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • Евала
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • Добър търговец е Руси. На много хора спести чуденето какво да си пожелаят на връх Нова година
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X