Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

    Като гледам как откриваш правилните хора да реставрират Тойота ми иде да спра да карам американски коли и да се насоча към твоите модели.
    Страхотно желание и мерак, а проблема с "майсторите" е толкова голям, че може отделен форум да се направи и съм сигурен, че ще е със същите членове, които пишат и тук.

    Коментар


    • #32
      От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      Като гледам как откриваш правилните хора да реставрират Тойота ми иде да спра да карам американски коли и да се насоча към твоите модели.
      Страхотно желание и мерак, а проблема с "майсторите" е толкова голям, че може отделен форум да се направи и съм сигурен, че ще е със същите членове, които пишат и тук.
      Проблема е, че докато стигнеш до правилните хора, ядеш много ....
      Какво беше - правилните решения се взимат на база опит, а опита се гради на база редица грешни решения.

      Коментар


      • #33
        От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Проблема е, че докато стигнеш до правилните хора, ядеш много ....
        Какво беше - правилните решения се взимат на база опит, а опита се гради на база редица грешни решения.
        Така де, ако се съберем само аз и един приятел, мисля че опита ни е на стойност поне един чисто нов Вранглер
        Лошото е, че точно щото сме добри хора като теб, не ни се разправя, а има толкова неща които могат да се направят.

        Затова все повече хора си правят колите по проект в чужбина, излиза по-евтино се оказа, а и са направени, щото с това хоби дето имаме, да кажем че парите винаги са прежалени.

        Аз на Руси само за мястото за съхранение на коли му завиждам.............или пък не, щото ако имах такава площ, сигурно щях да я напълня с нещица

        Коментар


        • #34
          От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

          А защо не се съберете хората с подобни интереси , създадете един екип, инвестирате в обучението и оборудванвто му, после си го ползвате с кеф ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #35
            От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            А защо не се съберете хората с подобни интереси , създадете един екип, инвестирате в обучението и оборудванвто му, после си го ползвате с кеф ?
            В коя област да го обучим и специализираме?
            Токове?
            Тунинг?
            Тежки ремонти?
            Кои модели коли?
            Не става да си майстор по всичко, точно от такива страдаме.
            Познавам хора с възможности, които имат такива екипи, но те правят само..... Мерцедес например, с години работят по една кола, финансовия ресурс е голям, но пък като няма какво да правят, поддържат автопарка на фирмата. Иначе не излиза сметката. Добър майстор няма да седи на стендбай за 2000 лева на месец

            Коментар


            • #36
              От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              В коя област да го обучим и специализираме?
              Токове?
              Тунинг?
              Тежки ремонти?
              Кои модели коли?
              Не става да си майстор по всичко, точно от такива страдаме.
              Познавам хора с възможности, които имат такива екипи, но те правят само..... Мерцедес например, с години работят по една кола, финансовия ресурс е голям, но пък като няма какво да правят, поддържат автопарка на фирмата. Иначе не излиза сметката. Добър майстор няма да седи на стендбай за 2000 лева на месец
              Точно и добре казано. Казуса е дълъг и всеобхватен (не само при механиците положението е такова в България, в момента).
              Най-добре да не цапаме темата на Руси.

              Коментар


              • #37
                От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                Руси , знаеш мнението ми , че на 70 серия и трябва друга раздатка , особено , като й "оправиш" конете
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #38
                  От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                  Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                  Руси , знаеш мнението ми , че на 70 серия и трябва друга раздатка , особено , като й "оправиш" конете
                  Твойта раздатка не съм я забравил! Скоро ще ти се обадя!
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #39
                    От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    В коя област да го обучим и специализираме?
                    Токове?
                    Тунинг?
                    Тежки ремонти?
                    Кои модели коли?
                    Не става да си майстор по всичко, точно от такива страдаме.
                    Познавам хора с възможности, които имат такива екипи, но те правят само..... Мерцедес например, с години работят по една кола, финансовия ресурс е голям, но пък като няма какво да правят, поддържат автопарка на фирмата. Иначе не излиза сметката. Добър майстор няма да седи на стендбай за 2000 лева на месец
                    Кокич, покрай мойте проекти полека-лека създадох екип с кайто правим реставрации на много високо ниво.
                    Направихме и правим някои дребни проекти свързани с Toyota Land Cruiser за клиенти, които са мои приятели. Имаме и два добри проекта с Jeep Wrangler JK, които продадох на добри цени.
                    За съжаление качествения екип е свързан с големи разходи и евтино не може да се работи. За сега имам достатъчно мои коли за работа, но приемам и проекти които са интересни за мен.

                    В Словакия се отзовах съвсем случайно с идеята да науча нещо, но се оказа , че техническа следна точка са по-назад от нас.
                    За сметка на това Коля е решил по-трудната задача - да може да дава добри цени при съвсем приемливо качество! Как става ли? Евтина и квалифицирана работна ръка от Украйна - четирите му момчета са украинци, които работят с голям хъс за 1000 евро на месец. И все пак Land Cruiser Classic centre са занимава САМО с Land Cruiser 7 серия и то леката 7 серия, което доста опростява нещата.

                    Сега и аз решавам тази задача - хора за "досадната" работа и с нормално заплащане. И скъполатените и наистина незаменими майстори за тънките работи и финалното сглобяване. Такива за без пари НЯМА!
                    За сега никъде на промотирам "Garage 31" (така се казва нашия екип) , но скоро и това ще стане. Вече има интерес от Германия към нас, но преди да заработим с тях им предстои да разберат , че ние не ядем доматите с колците и , че нашите услуги не са за без пари...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #40
                      От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Кокич, покрай мойте проекти полека-лека създадох екип с кайто правим реставрации на много високо ниво.
                      Направихме и правим някои дребни проекти свързани с Toyota Land Cruiser за клиенти, които са мои приятели. Имаме и два добри проекта с Jeep Wrangler JK, които продадох на добри цени.
                      За съжаление качествения екип е свързан с големи разходи и евтино не може да се работи. За сега имам достатъчно мои коли за работа, но приемам и проекти които са интересни за мен.

                      В Словакия се отзовах съвсем случайно с идеята да науча нещо, но се оказа , че техническа следна точка са по-назад от нас.
                      За сметка на това Коля е решил по-трудната задача - да може да дава добри цени при съвсем приемливо качество! Как става ли? Евтина и квалифицирана работна ръка от Украйна - четирите му момчета са украинци, които работят с голям хъс за 1000 евро на месец. И все пак Land Cruiser Classic centre са занимава САМО с Land Cruiser 7 серия и то леката 7 серия, което доста опростява нещата.

                      Сега и аз решавам тази задача - хора за "досадната" работа и с нормално заплащане. И скъполатените и наистина незаменими майстори за тънките работи и финалното сглобяване. Такива за без пари НЯМА!
                      За сега никъде на промотирам "Garage 31" (така се казва нашия екип) , но скоро и това ще стане. Вече има интерес от Германия към нас, но преди да заработим с тях им предстои да разберат , че ние не ядем доматите с колците и , че нашите услуги не са за без пари...
                      Браво !!!
                      Отдавна имах съмнения и не случайно бутнах лекичко на там
                      Тръпна в очакване
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #41
                        От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Кокич, покрай мойте проекти полека-лека създадох екип с кайто правим реставрации на много високо ниво.
                        Руси, това всичкото го разбрах като покана да дойда с Кадилака на гости и да си поговорим в Ефир нашироко

                        Коментар


                        • #42
                          От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                          Кокич ела без Кадилака за да не стават сакътлъци и да си ходиш с автобуса.

                          Продължавам с Тойотата.
                          И така, преди да продължа с ремонта на купето, да ви покажа какво се случи с мостовете и другите части по окачването.
                          Отново песъкоструене, боядисванеи пълна ревизия, но решихме на мостовете да поставим оригинални блокажи, които да се управляват от оригинална елекрическа система на Тойота и да преминем на ГП 4,3. Избрах 4,3 защото това е предавателно число което се поставя на 7 серия оригинално. Имам разработен и изпробван успешно вариант на ГП 4,1, но него използвах при БМВ двигателя. За 1KZ-T мисля, че ще дойде множко.

                          За целта купих от люцкан преден редуктор с блокаж и 4,3 ГП от ТЛК 76. Цената е повече от прилична сравнено с цената на въздушен блокаж. Отзад използвахме ревизиран 43/10 редуктор от ТЛК90 с блокаж, като купих само машинката която го включва.

                          За да се поставят тези редуктори се налага преработка на моста и разпробиване за още 4 шпилки(втората снимка).

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лл1.jpg
Прегледи:1
Размер:176.0 КБ
ID:5811190

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лл2.jpg
Прегледи:1
Размер:197.2 КБ
ID:5811191

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лл3.jpg
Прегледи:1
Размер:201.3 КБ
ID:5811192

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:л7.jpg
Прегледи:1
Размер:202.2 КБ
ID:5811193

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:л8.jpg
Прегледи:1
Размер:201.2 КБ
ID:5811194

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:л9.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5811195

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:л10.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5811196
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #43
                            От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                            KZ-T при 7х серия излиза именно с 4.1, така, че ако не се планират много по-големи от оригиналният размер гуми, не виждам защо да е много.
                            4.3 и 4.56 при 70тките са по-често срещани при бензиновите версии.

                            Много добре сте се сетили за блокировките, чудесна идея.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                              Яро на 7 серия има 4.11, няма 4,1. 4.1 има на 80 а предните редуктори на 7 и на 80 са еднакви.
                              Гумите ще са 33 инча.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #45
                                От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                                Поздравления за блокажите . И мен ме кефят повече заводските , пред ARBтата .
                                Ще ти досаждам , да измислиш някоя подобна хитрина и за блокаж на задния диф на 80ка.
                                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X