Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

    Докторе не ме питай какво съм обяснявал на Коля. Как да му кажа, че в България има и читави монтьори?
    А и не сте видяли всичко- има още по-голени резили по-нататък!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Гледайки това ми идва аналогия с опитите за оперативно лечение на хора, преди да попаднат където трябва...
      Като си почнал с медицински аналогии, като гледам горните снимки и какво и как става се сещам за това.

      На ония не знам дали ще им се получи трансплантацията с глава на тяло, ама тука с Тойото нещата отиват на добре. Поклон за труда и мерака!
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

        Поредната мераклийска работа.

        Обаче на мен ми направиха впечатление многото на брой дребни отвори от вътрешната страна на лонжероните.
        Не знам защо са ги направили японците, но според мен това би довело до проблем-влизане на кал през тях, и като няма възможност да излезе...

        В това отношение рамата на УАЗ е доста по-добре. Тя си е почти изцяло отворена, и там не се задържа кал. Та поради тази причина не съм виждал УАЗ с изгнила рама.
        Но да не спамя излишно.

        Иначе очакваме още снимки, винаги е удоволствие да се гледа как работят майстори, независимо в коя област на живота.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

          Що не я остави в оригиналния вариянт автомат с десен волан!?
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #20
            От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

            Първо- честито за обогатяването на колекцията ! Много професионално, с желание и ум работят тези момчета, наслада за окото е това. Изключително мърлява и гнусна "работа" обаче на тукашните мърлячи, бърникали по колата, за което са виновни както те, така и този, който им е позволил. За съжаление, доста често срещано явление при нашенските "майстори" е да се работи некомпетентно, без акъл, мърляво и работата да бъде претупана, но за сметка на това- солидни финансови претенции.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

              И авторът и самото заглавие предвещават хубава тема с щастлив край

              И естествено вече си личи

              Поздравления и от мене

              Коментар


              • #22
                От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                ... Сигурно си спомняте , че с Коля се разбрахме да смени кутията и да запали мотора, но след като видях с каква скорост работят неговите хора(четирима на брой) прецених, че за мен ще е по-добре те да направят цялата кола аз после само да се возя.
                Разбрах се с него да правят колата така както той би си я направил за него.
                Така можех да продължа да се занимавам с любимите си 40ски , където все още имам широко поле за изява!
                Първо честито. Най-правилното решение в случая. Човек вече не сварва да ти честити. Остана само една 55-ца да вземеш, има една в София, която не я карат много, дано се разберете.

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Докторе не ме питай какво съм обяснявал на Коля. Как да му кажа, че в България има и читави монтьори?
                ...
                Съвсем скромно казано, аз бих могъл да напиша и издам няколко тома (с текст и снимки), които са следствия от Софийски "майстори", някои от тях доста известни тук, или поне в близкото минало, други не толкова. Всичко това от 4 80тки, 2 70тки и един Патрол 4.2д. Не го правя, защото съм добър човек (надявам се), но затова и спрях да пиша "проекти" в този форум.

                Коментар


                • #23
                  От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                  Честити придобивки и от мен! Минавам с една честитка и за двете нови попълнения, за да не спамя излишно. Пожелавам със здраве да се радваш на тази и с кеф да си стягаш другите машини!

                  Огромно благодаря за това че поддържаш раздела, а и форума жив, въпреки всички кофти обстоятелства. Не останахте много такива членове!
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    ... следствия от Софийски "майстори", някои от тях доста известни тук,...
                    Наколко пъти писАх и трих и аз почти същото /защо ли?/
                    Набедени, та и известни тук, с гръмки "гумени" никове и т.н. се учиха на чужди коли да си различават лявата от дясната ръка, но така и не успяха.
                    Многопромилните им изцепки по коли на съфорумци отказаха повечето потърпевши даже и да пишат тук.

                    Русев с неговите проекти наистина показва кое как трябва да се случва,
                    дано има повече последователи и най-вече да запали повече майстори да работят така както трябва, а не как дойде.
                    Май е време някой да събере неговите проекти в отделен подфорум "Проектите на Руси" или нещо такова, че вече трудно се следят всичките
                    Дай боже всекиму!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                      Поредната мераклийска работа!

                      "Проектите на Руси" или нещо такова, че вече трудно се следят всичките и аз съм за.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Наколко пъти писАх и трих и аз почти същото /защо ли?/
                        Набедени, та и известни тук, с гръмки "гумени" никове и т.н. се учиха на чужди коли да си различават лявата от дясната ръка, но така и не успяха.
                        Многопромилните им изцепки по коли на съфорумци отказаха повечето потърпевши даже и да пишат тук.

                        Не казвам кой какво е правил по колата , защото аз не знам. Знам само че някъде в Пирдоп е правено "обръщането".
                        Но имам уговорка с Ицо да пише и той и да разказва. Защото дървото реално го е изял той. Надявам се скоро и той да се включи.

                        Една скоба - навремето аз и Руслан дадохме на един Коко 11- уважаван по това време форумен специалист(по-късно той загина при катастрофа - лека му пръст) да ни обръща 2 еволюшъна. Трагедията беше пълна и трябваше да връща парите, но с Руслан го съжалихме, щото беше нещастник и го оставихме на мира...От тогава не бях виждал такива простотии.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          Що не я остави в оригиналния вариянт автомат с десен волан!?
                          Когато купих колата вече нямаше как да стане-всичко беше ликвидирано. Но ако ми попадне оригинално Прадо LJ78 EX Limited ще го прибера на сигурно място за поколенията!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                            Докато част от екипа на Land Cruiser Classic Centre работиха по рамата, техния тенекеджия работеше по купето.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хх7.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5811066

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к114.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5811075

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к113.jpg
Прегледи:1
Размер:196.4 КБ
ID:5811074

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к112.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5811073

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к111.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5811072

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:йй4.jpg
Прегледи:1
Размер:182.8 КБ
ID:5811071

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:йй3.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5811070

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:йй2.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5811069

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:йй1.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5811068

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хх8.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5811067

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:к115.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5811076

                            Песъкоструене на долната част, изкърпване на проблемните места, които по тази кола са винаги на едни и същи места и поправка на леко застърганите задна дясна и предна лява врати.

                            Тук е мястото да кажа, че купето на тази кола беше в чудесно състояние и това беше основната причина да купя колата. Смазано и изгнило купе е почти невъзможно да се докара до перфектен вид а и да стане цената ще е много висока.

                            С Коля се разбрахме да обработи купето отдолу и да боядиса само двете врати. Цялостното пребоядисване оставих за по-късно в България. А и при словаците се оказа, че нямат услловия да правят боядисване така както го искам аз.

                            Следваше най-трудната част от правенето на купето- щитът.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                              Руси, посетители допускат ли се в твоя музей ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Възраждането на една Toyota Land Cruiser 78 Prado

                                Бравоо
                                И от мен честито и някой път може да снимаш всичките Каки, да оплакнем окото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X