Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 38

Тема: Гражданска отговорност

Публикации
    1,934
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Гражданска отговорност

Според новите разпоредби кола без гражданска отговорност е спряна от движение. След плащането на гражданска отговорност как става пускането отново в движение?
    Колата си има талони и номерата са си на нея.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"

Място
    Шумен / Козлодуй
    Публикации
    1,992
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Гражданска отговорност

Цитат Мнение на kra_kra Преглед на публикациите
    Според новите разпоредби кола без гражданска отговорност е спряна от движение. След плащането на гражданска отговорност как става пускането отново в движение?
    Колата си има талони и номерата са си на нея.
    Автоматично при сключването на ГО. Не е необходимо да се ходи никъде.
    Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,808
    Точки (при гласуване)
    6

Никъде не се ходи-цялата процедура е на ниво "информационна система" някъде си. Сключваш новата застраховка и се отразява автоматично.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    София
    Публикации
    6,035
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Никъде не се ходи-цялата процедура е на ниво "информационна система" някъде си. Сключваш новата застраховка и се отразява автоматично.
    На теория е така, но на практика все едно ползват български пощи. В първите два-три дни, спокойно може да те попитат някъде, защо караш без ГО.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

stankos е офлайн
    Станко Симеонов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,303
    Точки (при гласуване)
    8

Какво да питат ? Нали имам стикер,картонче,полица и вносна бележка !
    Най-доброто описание на работата ми от Ясен : "… някакъв очиларко на четворна заплата, дето освен кафе и вестник пипва максимум отвертка и то не всеки ден."

c0dy^ е офлайн
    Тодор Янев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Варна
    Публикации
    768
    Точки (при гласуване)
    10

На теория, когато си платиш застраховката Гражданска отговорност, би трябвало колата ти отново да е пусната автоматично в движение. Да, но пътят, който "извървява" тази информация, отнема време. Доколкото съм чувал, има два варианта - плащаш застраховката и чакаш няколко дни, докато влезе в сила или отиваш в съответния КАТ, подаваш заявления и сравнитено веднага автомобилът е документално в движение. Според мен пак са намесени парите и в тази игра, но това си е мое мнение.
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0897/264-266

Място
    София
    Публикации
    7,301
    Точки (при гласуване)
    21

Кви заявления, кви молби ?! Ако някой иска да се моли, за тая работа има църкви.
    Щом имаш валидна гражданска, валиден ГТП и валидна шофьорска книжка си караш без притеснения.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    Раднево
    Публикации
    3,584
    Точки (при гласуване)
    9

То реално няма нищо спряно,та няма и нищо за пускане в движение.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    София
    Публикации
    7,301
    Точки (при гласуване)
    21

Има го "на хартия", та като те фАнат без гражданска ти свалят номерата и ти прибират книжката за малко + некъв приличен кеш.
    В момента в който си платиш ГО в полицата можеш да видиш точният час от който е валидна и смело да раздаваш газ.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    Димитровтрад
    Публикации
    565
    Точки (при гласуване)
    8

Наистина ги спират от движение -а не ги бракуват- за да им излизат сметките за процентите с редовна ГО на МПС-та пред еврогейците. За пускането в движение Джоу го каза.

Място
    София
    Публикации
    3,659
    Точки (при гласуване)
    18

По закон!! Автомобилът е с временно прекратена регистрация след уведомление от Гаранционен фонд. Регистрацията се възстановява "служебно" или по желание на собственика. В първият вариант отнема някакво време (лично аз нямам идея колко, ма предполагам до седмица макс.). Във втория случай веднага. Не е добра идея да се управлява автомобил с прекратена регистрация, щото, ако се докаже, че през това време (въпреки наличието на ГО) има виновно причинено ПТП, не съм убеден, че застрахователят ще плати. Сега ясно е на всички, че доказване на всичко е през съд с всички съпътстващи разходи и нерви!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    София
    Публикации
    6,035
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на stankos Преглед на публикациите
    Какво да питат ? Нали имам стикер,картонче,полица и вносна бележка !
    Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    11

И като те спре и види че на хартия си изряден се извинява и ти пожелава приятен път.Лично изпитано.

stankos е офлайн
    Станко Симеонов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,303
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
    До момента не са ме спирали "на буркан" заради липсваща ГО ! Мен си ме дебнат "на пусия" , ама и Гражданската си я плащам поне седмица преди изтичането на текущата ! Просто десетилетия съм работил в сфера , в която за изпуснат срок глобите са определени от хора, които не познават парите !
    Най-доброто описание на работата ми от Ясен : "… някакъв очиларко на четворна заплата, дето освен кафе и вестник пипва максимум отвертка и то не всеки ден."

Място
    вАРНа
    Публикации
    985
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    И кат та спрат Ко...Полицата е договор, сключен със застраховател - останалото си е техен проблем, на милиционерите! Имаш валидна гражданска, това, че на някой си байХой системата му е инвалид...ако се задъллбаят много, има едни адвокати, хонорар не ти искат, само да ги упълномощиш, после делите!

Място
    София
    Публикации
    3,659
    Точки (при гласуване)
    18

"Чукча писатель, чукча не читатель"
    ...

Щом ви сърбят пръстите пишете!

п.п. Четете закона! Не е срамно. Ако нещо не намирате в него питайте!

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,808
    Точки (при гласуване)
    6

Принципният проблем е, че ние като граждани нямаме достъп до масивите на МВР и не знаем какво е отбелязвано там. Т.е. нямаме никаква идея какво вижда полицая на таблета си. Ако имахме, щеше да е малко по-лесно. Максимум можем да видим регистъра на ГФ дали полицата излиза като активна. Обаче не виждаме регистрациите. Не, че не може да се направи-както е с личните карти. Пишеш номера и виждаш-валидно ли е, не е ли валидно. Няма кой, няма и интерес. Даже обратно- съзнателно се поддържа хаос, някаква неизвестност, все да има някакво средно положение, преценка от "компетентния огран" и купища гранични ситуации, в които не е ясно кой точно е прав.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    София
    Публикации
    3,659
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Принципният проблем е, че ние като граждани нямаме достъп до масивите на МВР и не знаем какво е отбелязвано там. Т.е. нямаме никаква идея какво вижда полицая на таблета си. Ако имахме, щеше да е малко по-лесно. Максимум можем да видим регистъра на ГФ дали полицата излиза като активна. Обаче не виждаме регистрациите. Не, че не може да се направи-както е с личните карти. Пишеш номера и виждаш-валидно ли е, не е ли валидно. Няма кой, няма и интерес. Даже обратно- съзнателно се поддържа хаос, някаква неизвестност, все да има някакво средно положение, преценка от "компетентния огран" и купища гранични ситуации, в които не е ясно кой точно е прав.
    Не е на магарето работа да оправи булката на сватбата!! Това не е само у нас. Валидно е навсякъде. Демокрацията не е свободия.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Аз имам доста техника,част от нея се ползва сезонно и съответно не плащам целогодишно застраховки.Всяка година след като платя застраховките ходя в кат да пускам в движение машините,всеки път питам няма ли да направят системата автоматично да ги пуска в движение след като съм платил застраховките и отговора е НЕ ! Ако от тази година има някаква промяна.А относно "Кви заявления, кви молби ?! Ако някой иска да се моли, за тая работа има църкви.
    Щом имаш валидна гражданска, валиден ГТП и валидна шофьорска книжка си караш без притеснения." познавам два човека които си бяха с платена застраховка и гтп,но им взеха книжките понеже "управляват мпс спряно от движение"

Място
    София
    Публикации
    3,659
    Точки (при гласуване)
    18

Някой друг "компетентен" няма ли да се включи?

п.п. Не те знам в коя провинция си, ама нещата отдавна не са само на хартиен носител.

п.п.п. Оставям ви да се забавлявате в поредната безсмислена тема. Четете бре!! Това преди да пишете.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Гражданска отговорност
    От dimich87 във форум Верижни машини, Трактори
    Отговори: 8
    Последно мнение: 18-04-18, 06:12
  2. Гражданска отговорност
    От //Радо// във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 3
    Последно мнение: 17-07-10, 22:08
  3. 2000 лв. гражданска отговорност
    От Krisyto във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 7
    Последно мнение: 23-09-09, 11:52
  4. Гражданска отговорност
    От Тедо /LJ73/ във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 9
    Последно мнение: 18-01-06, 20:55

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •