Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гражданска отговорност

    Стоан е прав за четенето
    Що ли ми се струва , че е Застраховка гражданска отговорност за МПС
    За другите средста нанасящи щети и увреждания си има други застраховки и даже членове в НК
    А това дерегистрацията е малко повече от педерастки жест към застрахователите , би трябвало да касае само данъчните задължения
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Гражданска отговорност

      Абсолютно прав е, но и останалото не е грешно, макар и хипотеза, стара тема е.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Гражданска отговорност

        Нека не сравняваме климатиците по фасадите с автомобилите.
        Между другото задължителните имуществени застраховки са практика в много държави и са доказано работещ модел. Не излиза толкова скъпо.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Гражданска отговорност

          Пускането на спряна служебно кола става служебно след получаване на информация от гаранционния фонд в кат, но няма срок в който гаранционния фонд да изпрати тази информация.
          Става и лично в кат срещу 8 лв. И пускането е веднага.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            От: Гражданска отговорност

            Застрахователната полица е официален документ. Грам не ме интересува коя информация до кого е стигнала. Ако самата застрахователна полица няма никаква стойност като такава, тогава тя се обезсмисля, обезсмисля се и самото ѝ представяне пред контролния орган на пътя, или където и да е другаде.
            Няма никакви чаканици няколко дена за да се появи в компютъра и незнам си кво, това са глупости!
            А ако въпреки всичко някой гениален милиционер се опита да се издевателства над тебе - има съд, има и секс. Научете си правата най-после!
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #36
              От: Гражданска отговорност

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Това със "спирането" е хубава градска легенда, за да могат възрастни и разбрал-недоразбрал да си цака на застрахователя, въпреки, че не ползват МПС-то . Не можах да го обясня на хора със 50 години зад волана (буквално!), на хора със автосервизи и т.н.
              Плащам, когато ползвам. Ако е на трупчета, ако съм на гурбет, ако съм в МЛС (недай Боже!) - няма как да платя.
              Даже си немаш на идея колку си се объркАл.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #37
                От: Гражданска отговорност

                Не си съвсем прав! По една или друга причина автомобилът трябва да има валидна ГО. Дали лоби или не е се тая. Ако примерно се задвижи сам и нанесе щета ОК. Застраховател плаща. Ама, ако в масива на КАТ е със статут "прекратена регистрация (макар и служебно) и земеш, че изпляскаш някой, А да видиме дали застрахователя ще плати! Това май го бях посал вече!? Па ти си стискай полицата, колко ти е кеф.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Гражданска отговорност

                  Аз нещо не разбрах-как точно известяват човека,че му е прекратена регистрацията?Писмо в пощенската кутия?Колко време след като изтече ГО,вече дължиш 250 лв?Един ден,2,10?Излиза,че не може да има никаква пауза-караш,не караш,жив,в страната или в чужбина, в кома в болница,трябва да намериш време и да си подновиш ГО.Мнението ми е,че който не шофира,не би трябвало да има застраховка.А ако го хванат без такава на пътя-огромна глоба,или конфискуване на МПС-то.Ама моят личен интерес по една случайност не съвпада с интересът на застрахователите.Ха познайте,кой има лоби където трябва,и кой-не

                  Коментар


                  • #39
                    На две МПС-та им изтичат гражданските другата седмица за скромната сума от 500 лева и след като са под обсада в София и няма вероятност да ги подкарам скоро, се чудя дали да ги подновявам?! В тази тема уж всичко е ясно, но този цитат оставя малко горчив привкус:

                    "Регионалните структури на МВР уведомяват за втори път собственика на автомобила, че няма застраховка „Гражданска отговорност“ и че трябва да си я поднови. Ако в 14 дневен срок след това второ уведомление, собстеника не предприеме действия по сключването или подновяването на застраховката и не предостави доказателства за валидна таква застраховка, следва автоматична дерегистрация на автомобила (служебно прекратяване на регистрацията на автомобила – служебно спиране от движение на автомобила), като налагат и съответните административни наказания на собственика – глоба от 250 лв."

                    Та има ли някой с фуражка да уточни - по принцип ли е глобата или само при управление на МПС без ГО?!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • Edo
                      Edo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нищо няма да карам докато сме под блокада, затова ми изглежда безсмислено да бързам! Доколкото прочетох има два срока по 14 дена - първо застрахователя те предупреждава, а след това и МВР и чак след 28 дни ти спират регистрацията?!

                    • motor_men
                      motor_men коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако застраховката е на вноски , и се закъснее с до 14 дни плащането на вноска , застраховката не се прекратява. Кат може да ти напишат акт ако те хванат , че караш МПС-то , но като си платиш вноската може да обжалваш и акта пада. Но ако ти изтече еднократно платена годишна застраховка , веднага след изтичането и си без застраховка , хване ли те КАТ , ти спират МПС-то от движение , и повторното пускане е много сложно.

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако ГО е на вноски, пропускане на вноска не се отразява на валидността за 15 дни, може и някой ден горница, според зависи кога от застрахователя ще се напънат да ти прекратят полицата. Напълно законно си имаш ГО през тези 15 дни. Два пъти съм го играл тоя мач. Просто се оказа доста сложно за застрахователя да ми прекрати една полица, за да ми издаде нова. И в двата случая изчаках да минат 15 дена и да ми прекратят ГО, след това ми издадоха нова. Има ли валидна застраховка в Гаранционен фонд, всичко е ОК на пътя. Колкото до прекратяване на регистрацията, това също е много относително. Не съм чул за такъв случай по нашия край, за една софийска кола имахме прекратяване, но тя беше 7-8 месеца без ГО. Все пак и това трябва някой да го проследява, Гаранционен фонд да изпрати данни на КАТ, те пък да прекратят регистрацията. Като знам каква е скоростта на държавната машина....

                  • #40
                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Според новите разпоредби кола без гражданска отговорност е спряна от движение. След плащането на гражданска отговорност как става пускането отново в движение?
                    Колата си има талони и номерата са си на нея.
                    Малии! От няма нищо три страници заформени. Явно скука голяма.
                    По същество.
                    Прекратената регистрация се възстановява автоматично след уведомление от ГФ, ИЛИ по желание на собственика след представяне на валидна полица ГО в съответното поделение на МВР.

                    п.п. чл.21...
                    (3) (Нова - ДВ, бр. 30 от 2016 г.) Възстановяване на регистрацията на превозно средство, прекратена по чл. 18, т. 2 във връзка с чл. 18б, ал. 1, т. 8, се извършва:
                    1. (В сила от 01.07.2016 г.) служебно - при предоставени данни от Гаранционния фонд по реда на чл. 574, ал. 6 от Кодекса за застраховането за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност на автомобилистите";
                    2. при поискване от собственика след представяне на документите по чл. 15, ал. 1.
                    Наредба I-45
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #41
                      Но няма срок в който ГФ трябва да уведоми КАТ.
                      може ден, може месец а може и година.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #42
                        Няма такъв вариант да е месец или повече. От наблюдение (не съм си го поставял за цел) до седмица. Принципно не виждам проблем абсолютно никакъв да се кара автомобилът след сключване на застраховката.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #43
                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          На две МПС-та им изтичат гражданските другата седмица за скромната сума от 500 лева и след като са под обсада в София и няма вероятност да ги подкарам скоро, се чудя дали да ги подновявам?! В тази тема уж всичко е ясно, но този цитат оставя малко горчив привкус:

                          "Регионалните структури на МВР уведомяват за втори път собственика на автомобила, че няма застраховка „Гражданска отговорност“ и че трябва да си я поднови. Ако в 14 дневен срок след това второ уведомление, собстеника не предприеме действия по сключването или подновяването на застраховката и не предостави доказателства за валидна таква застраховка, следва автоматична дерегистрация на автомобила (служебно прекратяване на регистрацията на автомобила – служебно спиране от движение на автомобила), като налагат и съответните административни наказания на собственика – глоба от 250 лв."

                          Та има ли някой с фуражка да уточни - по принцип ли е глобата или само при управление на МПС без ГО?!
                          А относно терзанията на колегата?

                          Коментар


                          • #44
                            Тоя цитат от кой нормативен документ е изваден?
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #45
                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Тоя цитат от кой нормативен документ е изваден?
                              Взех го от #24 пост на колега в темата, който си уточнява, че не е сигурен в информацията?! Та затова исках някой запознат да отсече категорично: има автоматична глоба от 250 лева за просрочване /повече от 28 дни/ на ГО или няма такава глоба!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X