Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гниене на резервоар WK/WH дизел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гниене на резервоар WK/WH дизел?

    Здравейте колеги!
    Когато бях чел за плюсовете и минусите на модела се бях натъкнал на интересна информация за слаб дизайн при резервоара на GC WK/WH при дизеловите модификации. Бензинките са с пластмасов резервоар и при тях този проблем го няма. Дизелите обаче поради някаква причина ( ???) са с метален резервоар. Металната защитна кора под него, която и го прикрепя към купето е напрвена без достатъчно дупки за дренаж на вода и друга гряс. Резервоара изгнива и протича. Има доста шокиращи снимки и теми по въпроса по чуждестранни форуми . Естествено крайслер не се е наел да направи сервизна акция и жъне околко 2К $ за смяна на резервоара при дилъра/стийлъра. Тъй като в Бг сигурно повече от 90% от тези джипки са дизел това трябва да е актуален въпрос. Лично не съм чувал тук някой да е имал подобен проблем.
    Пускам темата с цел да се знае за това нещо и ако някой се е сблъсквал или има повечко инфо за проблема да сподели, а и какво може да се направи за превенцията му.

  • #2
    От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

    Хмм интересно, щом никой не имал подобен проблем, може това да е само при щатския WK дизел, а при WH да го няма този проблем..

    Коментар


    • #3
      От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

      Аз до ден днешен изгнил резервоар на дизелов двигател не съм виждал.Разбира се ако в последните 20 години е имало нафта в него.Случва се да се протрие,пукне или пробие от удар.Ако проблема е в защитната кора отиди свали я и направи дренажни отвори по твое усмотрение, не виждам какво може да се обърка.Да задържи толкова вода и кал,че да изгине отвън навътре пак ми се вижда много дълъг процес във времето.

      Коментар


      • #4
        От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

        Имам Вектра Б 2000 дизел. Толкова ръждив резервоар не бях виждал - вътре. Колата спря на пътя . Оказа се запушена цедка в резервоара . Кошницата беше пълна със ситна ръжда която запушваше цедката.
        Колата се кара всеки ден . Без гориво, добавка и масло (двутактно през няколко зареждания) не е оставала .
        Веднъж годишно отварям резервоара и го чистя - от ръждата която се отделя. Има по стените и дъното където винаги има гориво.
        Там където се отдели ръждата (пада на люспи) под нея е чист метал - гладка повърхност без язви и следи от корозия.

        Коментар


        • #5
          От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

          Проблеми с ръжда нямам, не съм имал и се надявам да нямам.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-04-26 11.20.36_zpsdfvxsqqu.jpg
Прегледи:1
Размер:333.9 КБ
ID:5811853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-04-26 11.21.21_zps00p6qdaj.jpg
Прегледи:1
Размер:550.3 КБ
ID:5811854
          Снимки от jeepforum.com колегата: ryann04 Резервоара гние отвън навътре. Явно нещо откъм материал и антикорозионна защита е спестено. Идеята ми беше да се има в предвид този потенциален проблем и да се направи нещо за превенцията му както и написах. Явно тук при нас такива случаи няма а % дизелови грандове е много по- голям от бензиновите. Вероятно при експортния WH този проблем го няма, което само по себе си е странно защото в америка дизела е пуснат 2008г..

          Коментар


          • #6
            От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

            Дори да няма проблеми с моделите за експорт, проблема е лесно поправим като се разширят съществуващите дупки до Ф30 и се пробият още няколко,нито ще отслабят защитата,нито ще попречат на нещо.Работата е там, че защитата на резервоара я е творил полуидиот,това дори никога да не се вкарва в гората само от 2-3 зими и химията по пътя ще му се разкаже играта.

            А колегата с Вектрата, може да пробваш да свалиш резервоара и с един помощник и парче синджир да го разбълникате хубаво.Нещо не ми се връзва да се люпи ръжда пък отдолу всичко да е гладко и лъскаво?Дали това което пада е точно ръжда,а не някакви налепи?

            Коментар


            • #7
              От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

              КОлеги, навремето имах VW и доста неща по него бяха прогнили, като го купих. Дори в КАТ Варна не искаха да ми признаят,че не се четат 3 цифри от номера на двигателя. Набедиха ме,че съм манипулирал блока на двигателя и искаха да викат химици от София, защото не можело да бъде така да е прогнил един VW. Аз от колата след 5 години се отървах (ползвах я докато бях студент), но още след като я пререгистрирах в България след вноса се позаинтересувах, от локацията на предишния собственик в Германия. Четейки името на града върху тогавашния голям талон, разбрах,че е живял и карал колата първите 200.000 км в град в Северна Германия близо до Северно МОре, което е доста солено. Така,че близостта до солена атмосфера, както сега казваме в нашия бранш е предпоставка за по-голямо внимание и особеностти по поддръжката.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #8
                От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                Тя атмосферата няма как да е солена, иначе щяхме да си осоляваме пъстърмата така

                По скоро хвърлят химикали гадните капиталисти да не се лъзгат колите, и тва мамата разкатава на ламарините.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  Тя атмосферата няма как да е солена, иначе щяхме да си осоляваме пъстърмата така

                  По скоро хвърлят химикали гадните капиталисти да не се лъзгат колите, и тва мамата разкатава на ламарините.
                  що гният на острова толкова? там сняг няма
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    Тя атмосферата няма как да е солена, .
                    Има има! Особено където има вълни и духа ветър.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                      Защо в България докато гниеха масовите автомобили всеки искаше да си вземе опел или лада от Варна и Бургас,а никой не щеше от София?Соленият въздух е бял кахър в сравнение с това, което прави химията по пътищата.
                      Преди години,мой приятел англичанин внесе Форд транзит товарна версия, сравнително новичък за нашите разбирания,на смешни километри, но здраво изгнил, прагове степенки панели, врати, където бутнеш отверката там влиза.Приказваме си и го питам какво е това чудо бе на 50 хиляди мили такъв гнилоч, той си сочи косата(рижав) и ми вика времето е толкова ужасно, че даже хората ръждясваме.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                        Въпреки непрестанните валежи и влажния климат, колите от острова са дооооста по неръждясъли от австрииките и швейцарките.

                        Пък за вълните - ако колата не е ползвана за вадене на рибарски мрежи от морето, няма да е ръждясала.

                        Швейцария излаз на море няма, пък съм виждал даже Ауди ръждясало от там.
                        Италия е заобиколена от морета, ама там даже Опел не ръждясва.

                        Направете си изводите!
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                          Има и един друг момент, че от Австрия и Швейцария в България идват ветераните, тоест гнилите Голф 3 и 4, по които псуваме че нищо не се отвива, са надживяли даден брой опели, фордове, нисани, хонди и други по-бързоразтворими автомобили.
                          На острова не знам дали пръскат с нещо специално по пътя, но има коли с необичайна за модела корозия, два примера за които се сещам на момента са ситроен ц5 и берлигно, коли които дори автоджамбазите не проверяват за ръжда оттам идват със сериозни поражения, явно е свързано и с условията на МОТ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                            Много хора в Германия и други държави с цел да си предпазят шасито от изгниване просто инвестират пари през зимата да си мият колата и от долу на автомивката. Разликата в парите между различните програми е към 5 евро на бр. отделно си поръчват и разни допълнителни парафини и други консервиращи компоненти към програмата и много коли по този начин са в много добро състояние. Има даже такива, които си консервират колата докато ер още нова. На мен ми предлагаха такава схема миналото лято, но цената от 1000 евро ми дойде маЛКО МНОЖКО, ОТДЕЛНО КОЛАТА МИ ЩЕШЕ ДА ВОНИ в продължение на 5 дена и трябва да правя профилактики през 2 или 3 години. А във Варна и Бургас много солена атмосфера няма, понеже нашето Черно МОре е доста "сладко" в сравнение с други морета.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гниене на резервоар WK/WH дизел?

                              Здравей те. Живял съм във Варна и там зимата процедираха така. Пада сняг замръзва и улиците в коловози както му е реда. Пълнят една водоноска или пожарна
                              (не помня беше през 90 те години) с морска вода, качват я до ВМЕИ то и пускат на самотек по улиците. За няколко часа пътя е сух а колите на по 10 години леш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X