Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Merc 124 300D -1991

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Merc 124 300D -1991

    Не че е супер ретро ама все пак почти на 30г.
    Това е моита кола -снимките са някаде юли 2011 ,правих ги за да пускам колта за продажба .Колата е карна само в немско като 1 път бех до Бг да пооправя това онова но никакви основни ремонти не съм правил а предния собственик и тои -поне тъй каза де. Аз съм 2ри собственик на таз кола - човека ми даде факурата дето я купил.
    Продадох я на един бг студент за 800 евра и доколкото знам колатае в БГ и още я карат.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Front1.JPG
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:6156091 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Front2.JPG
Прегледи:1
Размер:355.1 КБ
ID:6156092Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Front_glass.jpg
Прегледи:1
Размер:343.0 КБ
ID:6156093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Side1.jpg
Прегледи:1
Размер:406.4 КБ
ID:6156094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Side2.jpg
Прегледи:1
Размер:392.6 КБ
ID:6156095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Back.JPG
Прегледи:1
Размер:332.5 КБ
ID:6156096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Inside_fron2.jpg
Прегледи:1
Размер:553.7 КБ
ID:6156098

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Inside_Back.jpg
Прегледи:1
Размер:380.0 КБ
ID:6156099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Trunk.jpg
Прегледи:1
Размер:532.7 КБ
ID:6156100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Engine1.jpg
Прегледи:1
Размер:581.7 КБ
ID:6156101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes_124_300D_Engine2.jpg
Прегледи:1
Размер:598.7 КБ
ID:6156102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_AU- Mercedes 124 300D.jpg
Прегледи:1
Размер:374.3 КБ
ID:6156103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_TUV-Mercedes 124 - 300D.jpg
Прегледи:1
Размер:283.0 КБ
ID:6156104
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Merc 124 300D -1991

    Тоя студент, дето я е купил за тия смешни пари, ако знае какво е взел, ще си изучи внуците с тая кола...

    Я пусни някоя снимка и на тая, другата - дето беше на 97 000 км...

    Аз такова нещо не бях виждал никога!!!!

    Коментар


    • #3
      От: Merc 124 300D -1991

      Хубава е колата ,и аз съм имал същата само че с различен мотор,но за жалост вече и мина времето.Просто морално остаряха тези автомобили,а парите който си и взел не са лоши,моята беше да не се хваля даже в доста по добро състояние от този и с мъка и взех 1800лв и това преди 7 години.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Merc 124 300D -1991

        Цената на такъв автомобил в добро състояние в момента е висока и ще се покачва с времето. Проектиран с акъл и произведен качествено, при добра поддръжка е безсмъртен. Вече е в полезрението на колекционери и ценители на истински коли. Морално остаряха тези негови набори, които не само не се срещат в движение, но и никой не си спомня дали ги е имало...Фиат Крома, Ритмо, Типо, Рено от 5 до 25, Форд Сиера, Скорпио, Опел Омега, Кадет, Вектра и т.н.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Merc 124 300D -1991

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Хубава е колата ,и аз съм имал същата само че с различен мотор,но за жалост вече и мина времето.Просто морално остаряха тези автомобили,а парите който си и взел не са лоши,моята беше да не се хваля даже в доста по добро състояние от този и с мъка и взех 1800лв и това преди 7 години.
          Кое и е минало ? Ела да видиш с почти нови коли какви ядове имат собствениците . Последните са Опел Инсигния ; Хюндай Сантафе ; Рено Колеос а една Алфа си чака реда . Всичките с умрели двигатели . Преди 3 дена умря като циганин от веднъж С 4 на сина на ортака довлякохме го и сега чакаме баш разпитвача да каже какво му е умряло Ако си намеря Мерцедес 124 с този двигател и ръчни скорости в такова състояние няма много да го мисля .
          Последно редактирано от sek.1; 24-03-19, 06:45.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Merc 124 300D -1991

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Цената на такъв автомобил в добро състояние в момента е висока и ще се покачва с времето. Проектиран с акъл и произведен качествено, при добра поддръжка е безсмъртен. Вече е в полезрението на колекционери и ценители на истински коли. Морално остаряха тези негови набори, които не само не се срещат в движение, но и никой не си спомня дали ги е имало...Фиат Крома, Ритмо, Типо, Рено от 5 до 25, Форд Сиера, Скорпио, Опел Омега, Кадет, Вектра и т.н.
            Тръгни да продаваш и тогава ще разбереш колко е цената на такъв автомобил,и аз си мислех че ще му взема пари но истината се оказа друга.А за да има колекционерска стойност на тези години трябва да е спецялно изпълнение.Този мотор е може би най масовия и сигурно има милиони произведени.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Merc 124 300D -1991

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Тръгни да продаваш и тогава ще разбереш колко е цената на такъв автомобил,и аз си мислех че ще му взема пари но истината се оказа друга.А за да има колекционерска стойност на тези години трябва да е спецялно изпълнение.Този мотор е може би най масовия и сигурно има милиони произведени.
              Така е. В момента продавам моя. За два месеца са се обадили 4 човека, като единия да се намира на приказка, другите знаеха явно за какво става дума. Иначе го имам от 8 години и не знам колко човека са ме питали да им го продавам. Бях сигурен, че когато дойде момента тия хора изведнъж ще се покрият. Не че съм ги познавал де, случайни срещи. Ще чакат да им го дам за 2000 лв. По-добре да го "забравя" в някой гараж за 15 години, тогава ще има кой да го оцени.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                Merc 124 300D -1991

                И кое му е супер ценното на такъв автомобил с 3 литра умрял атмосферен дизел?
                Може би че като настъпиш газта и нещо се случва след има няма 2 седмици ли?
                Ценното е ако имаш бол излишни кинти и си колекционер реставрираш го и да отлежава в гаража.
                Колко от Вас тука пишещите ползват такъв автомобил в ежедневието през 2019-та година?

                Аз последно дизел атмосферка имах преди 20 години
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Merc 124 300D -1991

                  "Широката лайстна" беше култов автомобил в БГ някъде от средата, до към края на 90-те години. Днес предполагам може да бъде продаден само на много ограничен брой хора, за които през онова време тази кола е била мечтата на живота им. Други едва ли биха се изкушили.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Merc 124 300D -1991

                    Ценното е, че въртиш ключа, палиш и заминаваш. Има две-три жици по мотора, а си бачка и без тях.
                    Харчи колкото харчи(и то доста разнообразни горива), върви колкото върви, но няма отказ. Дори да откаже някога, се оправя лесно и бързо с общомонтажни инструменти. Поддръжката е смяна на масло и филтри, чат-пат и подгревни свещи.
                    Специално най-големия дизел и моделите с турбо на тоя Мерцедес си вървят достатъчно адекватно за ежедневна употреба, държат си лесно нормална скорост по магистралите и не създават проблеми. Като последното компенсира разликата в разхода на гориво, и още повече разправии и неудобства за ремонти и обслужване на съвременни коли.

                    Естествено не всички са фенове на тоя вариант, обаче все пак се очертава феновете му да са повече от останалите здрави такива машини(най-малкото ръждясват), и затова цените отиват нагоре, и колата се превръща в колекционерска ценност.
                    Често минавам покрай една автокъща тук(в Германия), има две виненочервени 124-ки, едната е комби другата седан на цени близо 6000 евро. Не знам с какви мотори са и не съм ги гледал отблизо, но отдалеч изглеждат в отлично състояние. Преди тях там седя доста дълго един такъв, сиво комби, на цена около 5500 евро, но явно и той все пак се е продал.

                    А за ежедневието...в България си ползвам точно за ежедневно возене возило с такъв мотор. В града и в гората си е ОК, слаб е за извънградско и магистрали, но е въпрос на свикване и нагласа. Може и да ми се струва, но май с тоя трактор по-лесно спазвам ограниченията на скоростта - въобще усещането и нагласата е различна, но на мен ми допада.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      Merc 124 300D -1991

                      Изобщо не съм привърженик на ползването на автомобили на по над 30 години.
                      До скоро приятел имаше 123-ка дизел ръчка само че не помня точно мотора.
                      Купувана по Татово време от баща му работил тогава в Германия като млад.
                      Имаше огтомна сантиметална стойност за авера ми и влагаше неимоверни усилия да я прави.
                      А той горкия лекар гинеколог и нито време нито мерак нито познания
                      Отрязаха му главата няколко пъти за кърпения даже смени и мотор веднъж, кардан прави, окачване сменя абе постоянно си беше в бокса

                      Накрая я хариза някъде на цена почти за скрап и се видя с пари после

                      Сега си кюта със семейната Фиестичка и се благославя къв тъпак е бил навремето
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Merc 124 300D -1991

                        124 е прост и здрав автомобил. Карането на запазен такъв е удоволствие.
                        Атмосферния дизел става за ... хъм, не знам за какво става.
                        турбинирания шестак е адекватен за 21век. Не харчи много. Е според шофера, при мен 12 при жената 17, сега при новия собственик не знам колко

                        Обаче в 21 век кола с манивели по прозорците ...
                        Също така да се купи мерцедес каран в германия е форма на мазохизъм

                        ПП Да се сравнява 123 с фиеста е смешно
                        Последно редактирано от turtey; 24-03-19, 14:20.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Merc 124 300D -1991

                          Ако човек има някакви технически познания и известен набор от инструменти поддържането на такъв автомобил си струва.За лакомията за гориво, тромавите дизели и ръждата, мерцедеса се отплаща с вярна служба, евтини и редки ремонти и уникална возия.При положение, че сам си правя ремонта на колата, предпочитам колата да е предвидена за ремонт, а не да ми се разпадат в ръцете пластмасови щипки, букси и бързи връзки предвидени за еднократна употреба.За софийския край не знам, но тук покрай морето никак не са рядкост, според мен се дължи на по-меките зими и по-малкото химия по пътищата и разбира се на по-скъсаните джобове.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Merc 124 300D -1991

                            Ако се поддържа по книга не е безкрайно евтин
                            Например като се свалят дюзите се сменят дифтунгите. Които дори не са скъпи.
                            Плюса на 616-7 и 602-3 е че и полусчупени работят. И не са капризни към нафтата. Много рядко съм виждал напълно изправни обаче.
                            Само за илюстрация - чета в сураттефтера една група за цедес - абе моя му играят оборотите на празен ход - на моя също - да, и на мен - ми то всички мерцедеси са така
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Merc 124 300D -1991

                              При мен се навърта един изправен W123 240д, но нито се кара ежедневно, нито се спестява от поддръжка.Въпреки, че не се жалят средства за поддръжката му и километрите са му малко, цената излиза доста, ама доста под тази на масовите ежедневни автомобили.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X