Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

    По случай откриването на мотосезона, моля за вашата подкрепа на дама в беда.
    Текста на отчаяния вик за помощ и линк към дискусията в друг форум, по-долу:

    "Здравейте на всички. Наскоро приятелят ми взе книжка за мотор. Изобщо не бях съгласна с това, семейството му - също. Въпреки това, той си купи голям пистов мотор. Страхувам се за неговото здраве, защото е фен на бързите скорости и вече веднъж падна, карайки мотора и имаше доста последствия. Не мога да живея всеки ден мислейки и молейки се да се върне жив и цял.. Всячески се опитвам да го откажа от тази негова глупава страст, но нищо не ми помага. Моля ви дайте ми идеи.... Как да го откажа??"

    https://www.bg-mamma.com/?topic=1103209

    Много безаварийни на всички!

  • #2
    От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

    От мотор трябва сам да се откажеш.Нищо друго не върши работа.Както и сам да се предпази!
    И какво значи дама в беда , като гледам нищо и няма.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

      Чак пък беда, да търси резервен мъж...
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

        + 1

        Този да го отписва.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

          Мисля,че е крайно време да се сключи шефство м/у този форум и бгмама.....
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

            Просто да му каже, че страстта му е глупава-той пръв ще я разкара... Всъщност притесненията на дамата са напълно основателни.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

              Да изкарва категорията и да тръгват да карат заедно. Друг начин не виждам.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                Дамата няма никакъв начин да го убеди да се откаже от мотора, (освен ако имат дете, деца или очакват), да приеме неговата страст по моторите, да се запознае с неговото обкръжение, или е свободна да си тръгне, това е накратко.

                Коментар


                • #9
                  От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                  Пиша от личен опит!
                  На 40 години (след кариерата) нищо не ми доставяше удоволствие! И открих моторите.И карах курс за кинжка на 40 години.Барабар с 18-20 годишни.Хахаха
                  Като минеш едни години и почваш да търсиш нещо вълнуващо.А и открих че мотора носи душа зарежда те и нещо изключително важно- може да прекоси задръстен град за 15-20 минути.Това за мен е много важно.
                  Още като почнах паднах няколко пъти и освен това потроших и учебния мотор.Директно инструктора ме посъветва или да зарежа мотора или да направя внимателен анализ - щото по думите му"най мразя да науча че мой курсант се пребил някъде"
                  Та авторката има право да се притеснява защото всичко лошо е налице:
                  Начинаещ на пистов мотор и то не какъв ами хонда СБР 600...
                  За мен това е гаден мотор който не прощава грешки.
                  Още на курса видях зор с него.После след курса се качих на други мотори.
                  И накрая останах очарован от едно Сузуки.
                  Ама не заради марката ами просто заради характера.Коренно различен от Хондата.И двата са 600 кубика и двата са по 100 коня.
                  И двата вдигат 220.Обаче.
                  Хондата е отвратителна за мен.Двигателя е така настроен че ако караш с 30-40км(както е най често в града) и леко да трепне китката и излита направо.Има огромна сила в ниските обороти.
                  Сузуките е обратно.При ниски обороти няма сила.И да трепне ръката не скача мотора тъй рязко.И търпи на грешки.Което е изключително важно.Ако искаш адреналин тогаз просто го дръж над 6000 оборота и става чуствителен.Хем тъй хем инак!
                  И затова съм жив още- мисля аз!
                  За протокола:
                  Една година след книжката на едно кръстовище завивам със Сузикито в града като извих кормилото да завия и неволно навих газта лелееее
                  Спрях като съвсем леко допрях една кола която чакаше на светофара.
                  Ако бях с Хондата нямаше да пиша сега тук!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                    Едно време ни прожектираха доста отрезвяващи филмчета, точно преди раздаването на книжките. Сега явно не го правят... .
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                      То си е генетично заложено във всяка жена да се опитва да "опитоми" мъжа до себе си. Кой за колко длъжка сиджимка ще успее да се пребори...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                        И карах курс за кинжка на 40 години.Барабар с 18-20 годишни.Хахаха

                        На 20 и на 40 години човек мисли доста различно, огромният процент загинали и осакатени мотористи са с книжка от няколко месеца/ или изобщо без такава/, мощен пистов мотор и две мозъчни гънки-за навиване на газта докрай и за показване на среден пръст на околните...
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          И карах курс за кинжка на 40 години.Барабар с 18-20 годишни.Хахаха

                          На 20 и на 40 години човек мисли доста различно, огромният процент загинали и осакатени мотористи са с книжка от няколко месеца/ или изобщо без такава/, мощен пистов мотор и две мозъчни гънки-за навиване на газта докрай и за показване на среден пръст на околните...
                          На Бачково с годините се овеличават тези елементи и почвам да се чудя дали да ходя.Съборите ги отказах преди време . През другото време ми е по спокойно че не ги виждам много много.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Чак пък беда, да търси резервен мъж...
                            Да застрахова основния. И след няколко подмятания от сорта "а можеш ли да вдигнеш 300", "тоя мотор на задна гума върви ли" или "на бас, че не можеш да пресечеш околомръсното на червено" той сам ще си направи необходимите изводи
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зов за помощ на дама в беда: "Как да го предпазя от мотора"

                              Прочетох първата страница с коментари на Бгмама - ами никоя не и даде съвет как да го откаже.

                              Издигнаха ми се в очите от техния форум.

                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X