Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

    Препоръчайте нещо по-добро за почистване/дезинфекция от ДОместос за вход (С балатумна настилка - може и нещо за пром. цели, стига да не е двойно/тройно по-скъп ( за литър разреден разтвор).
    Веднъж на седмица се мие...

  • #2
    От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

    Каква е идеята?
    иначе карболов разтвор, калиев перманганат, натриев хипохлорид, солна киселина
    ПП По отделно, не се смесват!
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

      Ако е за обикновена мърсотия, кал и т.н. Мелио е достатъчно силно. Вече за специфични, трабва да какжеш какво е замърсяването.

      Коментар


      • #4
        От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

        Разредена натриева основа. Евтино и ефикасно. Не би трябвало да увреди балатума.

        Коментар


        • #5
          От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          Разредена натриева основа. Евтино и ефикасно. Не би трябвало да увреди балатума.
          Понеже това което е посочил колегата е единственото което се сещам за мазно и мръсно, и за посоченото като

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Ако е за обикновена мърсотия, кал и т.н. Мелио е достатъчно силно. Вече за специфични, трабва да какжеш какво е замърсяването.
          ползвам обезмаслител Верона на Сарахим, като за подове и стълбища слагам по малко щото е най-концентриран от всичко на пазара. За печка го разреждам 1:1, че даже така го ползвам и за немръсни двигатели щото неразреден е доста агресивен и халумина побелява. Цената е около 6лв за туба от 5л/кг.
          Можеш да ползваш и обезмаслител Аполон който е по-добре ароматизиран, но е по-слаб.

          За Меглиото е ясно, но ако ползваш количества с 4лв за 750мл сметките не излизат.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

            Я някой да спомене профи препарат

            Говоря за нещо такова, за 8 етажа вход с кучета и стар балатум, който ако зависеше от мен да сме го сменили с друг тип настилка.... да се сипе едно количество в кофа и да се измие от човек който идва с тази цел. Няма как да се занимава с киселини и основи

            http://becleany.com/t%D0%B0n%D0%B5t-...-10%D0%BB_1391

            https://kamakbg.com/product/220/icef...-nastilki.html

            Този ми се струва доста агресивен.
            Fussboden

            Видях и с фунгициден ефект, предполагам ще смърди доста, но поне веднъж месечно няма да е зле да се минава с нещо такова.

            Видях и двойни кофи (21лв) - ще взема чак аз да почна да го мия

            Коментар


            • #7
              От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

              Ами аз съм ти предложил препарат за почистване на професионални кухни и др. промишлени помещения. Прочети му етикета. За професионална употреба е, за това е и само в туби по 5л (но мисля, пишеше 5кг), и няма по-добра оферта на пазара като цена/качество.

              P.S. Не знам дали ме разбра правилно, но туба от 5л струва 6лв. и нещо.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                ...
                за 8 етажа вход с кучета и стар балатум, който ако зависеше от мен да сме го сменили с друг тип настилка....
                Точно оттук трябва да започнеш. Отдолу какво има? Мозайка или замазка?

                Коментар


                • #9
                  От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Точно оттук трябва да започнеш. Отдолу какво има? Мозайка или замазка?
                  Защо?
                  Последно мислех само на етажа да сложим... теракота, но едва ли вече със съседите ще се споразумеем, а и май трябва да има съгласие и от другите собственици...
                  Мозайката не знам колко струва на квадрат, но то за едни тръби едва се събраха пари, не знам за нещо естетично дали и половината ще са съгласни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

                    Тази настилка не ми е позната, но изглежда в сравнително прилична форма. Като каза "стар балатум" си представих нещо изтъркано, на дупки и конци, което с каквото и да го чистиш и поиш като препарат, все си остава кочина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

                      Търся и препарат с който да дезинфекцирам обувки, маратонки (некожени) и стелки след изпирането?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Силен препарат за почистване/дезинфекция на вход

                        Калиев перманганат

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X