Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В колата не, ама като напомняне в календара на телефона... Например седмица преди да изтекат.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Хубу де , тая компесаторна такса не се ли дължеше в случай , че те спрат и нямаш винетка и ако искаш да не ти пишат акт си плащаш таксата от 70 лв. на момента ( само с карта ) ?

      П.П. Поне така го обясняваха преди да се въведе...
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Точно така. Минах с компесаторка иначе акта е 300 лв. Но компесаторката трябва да я платиш в определен срок, който не си спомням колко е, но е около 5 дена

    • Само с карта... Мен ме пратиха в изи пай и като се върнах, ми върнаха книжката. Ама и бях наблизо, де.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Аз платих на място с карта не са ми взимали документи.
        И Не Държавата не ми е виновна ами калпавите " колелца " на държавния апарат дето не са си по местата и с правилните настройки.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • Ей таз лоша държава бе...Като не можете на телефона, напишете си на един лист и си го сложете на сенника, сядаш, проверяваш и заминаваш. Или като един, дето си слагаше бележка на таблото "ФАРОВЕ". Тока чакате енергото да ви го спре, или си го плащате сами?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Да ви кажа и моя опит, придобит в началото на годинат.
            Е- спестих 10-15лв заради пандемията, щото не си поднових Винетката когато трябваше, объркахл съм напомнянката или въобще не съм я отчел и в резултат, ме спират на пътя Сл Бряг-Варна, на отбивката на Иракли.
            "Добър ден, абе... знаете ли че от 2 месеца нямате винетка?
            Плащай с карта 70лв, щото иначе е 350 (нещо такова)..."

            И аз викам, ем хубу... плащам, ама имам само кеш.

            След като се пипам, аз и кеш нямам. Изобщо документите ми ги няма никакви .
            Момчетата излязоха разбрани, и викат: "Виждам че сте с 2 малки деца, ще ви пуснем, все едно не сме ви спирали, въпреки че ще ни трият сол довечера, но във Варна, пак ще ви спрат. Айде чао."

            Аз сега се чудя да обръщам ли, да си търся документите, ама викам, те ще ми ги пратят по куриер (макар че някои се циганят).

            Е, стигам Обзор и- О чудо, документите били в джоба на якето, а не на обичайното място - Влизам в бензиностанцията - Винетка, чао.

            Стигам Варна - виждам ги, десен мигач, да ги изненадам... те ме виждат и скачат, очудени .
            Аз им казвам - Знам знам, ама нямам пари в картата... Ще ида до банкомата тука на бензиностанцията, да вкарам и идвам.
            Бре... ми то само 2 банкомата във Варна - на моята банДа имат опция за вкарване на пари... Ама аз винаги ползвам единия, та де да знам, че не е стандарт.

            Айде хакерство да успея да си достъпя електронно банкиране през отдалечен достъп, да прехвърля от една сметка в друга... залегнал на капака на колата.
            Тол-ера ме гледа, а аз разпалено му обяснявам какво правя... Той вика: Ми то неделя, банки не работят. А и трансферите на другия ден...
            Аз: Дръж ми бирата....
            След 20 мин, горд отивам до колата им и си нося картата, плащането минава - бележка и т.н.

            Човека вика: Хубаво, ама днес пак да са те снимали, но ще мине през одобрение в София, та чак утре.
            А и да знаеш, не всички рамки работят...
            Междуременно един голф прави обратен завой - а той завалията, ходил до града да пълни картата ​​
            А един дойчландер или мамалига си беше вкарал винетката с някакво извратено D, с хоризонтална чертичка, дето камерата не позна.
            Промениха му оМлайн винеткат на нормално D и го пуснаха да си ходи.


            На следващото пътуване - подготвен, минавам през банката - зареждам 70лв и газ.
            Минавам в стелт режим, зад една кола, но нямаше кой да ме чака.

            На връщане обаче - екшън с преследване. Засичат ме в другата посока, около Близнаци. Обръщат колата, догонват ме и подминават.
            Аз си карам с ограничението и си викам, ей как нямам камера, да снимам нарушителите на ограниченията.
            Явно искали да спечелят преднина и на бензиностанцията на Приеселци ме стопираха. Чак ми стана смешно.
            Баничарката спира на разширението, между входа и изхода на бензиностанцията, униформения отваря вратата още в движение и със скок търчи и ме сочи с палката.
            Е, пак съжалих че нямам камера

            Пак с познатото Знам-знам, ето ви картата, а те:
            "Ама ела да видиш снимката, има процедура..."

            Та извода, дето си правя:
            - Не всички камери работиха, Март месец.
            - Камерите по колите не отчитат нарушения, само тези от рамките, Март месец
            - Явно отчитат и дали униформения е хванал зайчето, или то е профучало покрай него, но явно са склони на компромиси. Зависи на кого попаднеш и за кого се взимаш.

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Коя камера работи, кой толаджия знае че нямаш винетка и други такива подробности са живо тото. Има коли, които автоматично снимат и вадят честитки, има и такива при които само отчита че нямаш винетка и трябва да те спре служител. Та както коазах по-горе, пишете си. Това е част от предпътния преглед на МПС-то.

            • Turbozmej
              Turbozmej коментира
              Редактиране на коментар
              D с чертичка си е съвсем нормално, особено за технически документи. така се различава от О и 0. Което напомня, че има и 0 с чертичка....

          • Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
            Какво се случва,ако не спра на за проверка на ТОЛЛ патрулите при условие,че имам валидна винетка?
            И аз много се заинтересувах от отговора на този въпрос защото изобщо не ми се занимава да си губя времето с някакви хора, изпълняващи дейността на хилядите камери които поставиха по пътя. Ако искат да разберат имам ли винетка да видят през камерите. Та се поразрових в закона за движение по пътищата и се оказва за съжаление, че тол инспекторите са “орган за контрол”, каквито са и катаджиите примерно. И ето каква е глобата за неспиране на тол инспектор:

            Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

            3. откаже да предаде документите си на органите за контрол или по какъвто и да е начин осуети извършването на проверка от органите за контрол;
            4. откаже да изпълни нареждане на органите за контрол и регулиране на движението;


            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Спираш ли

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X