Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

    Абе явно не се разбираме нещо.

    Просто и логично е да си плати увеличението на ГО на неговата кола, не е просто и логично да платиш увеличението на трите семейни коли.

    Какво ще плати синът ти - увеличението на ГО на трите семейни коли за години напред? Сериозно?

    Ако е колата, която кара жена ти - остава без кола или си плаща увеличението за всички семейни возила за години напред - така ли?

    Щото се водят на твое име.


    За това говоря - за дискриминацията на семейната собственост!

    Коментар


    • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

      Просто останалите варианти, дето се разиграват, въобще не ми харесват. А и бонус-малусът все още не е актуален...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

        и моите 3 коли са на мое име, но карам 2 от тях...ако се въведе вписване на ползвателя в полицата на колата, дето я кара щерката и тя има малус, ще скочи гражданската само на тази кола т.е. тя ще си плати ГО, за другите 2 коли няма причина да ми се вдига застраховката.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          От няколко седмици забелязвам че толл колите на една и съща отсечка стоят по две ...първата стои само с шофьор ,след половин километър стои втора кола вече с двама служители отвън с палки.
          И аз ги мернах две, но бяха на едно място. Вчера бяха в една отбивка в насрещното, само видяха кола с каравана и веднага му вдигнаха палката. Следят за винетки на ремаркета яко.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

            Ми редно е да работят все пак.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

              Караваните имат ли винетки
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                Вече имат с някои изключения:
                В случаите, когато пътно превозно средство по ал. 7 се движи с прикачено ремарке, собственикът или ползвателят е длъжен да заплати допълнителна винетна такса за същата категория пътно превозно средство, независимо от броя на осите на ремаркето, за срока на ползване на платената пътна мрежа от пътното превозно средство с прикаченото ремарке, когато общата допустима техническа маса на състава надвишава 3,5 тона.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Караваните имат ли винетки
                  Всякакви ремаркета, ако състава е над 3500 кг. Ама не, аз съм махнал задните седалки, и тя е по-лека и т.н. философствания. Бруто по талон. Дълга база със 750 кг. ремарке и си за винетка. Паджерото е 2510 и ремаркето ми е 500, та съм на аванта. Ама закача ли платформа и съм за винетка, но то и с кола ще е така де.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • Да допълня темата, че няма връзка между КАТ и ТОЛ, която да казва едните на другите дали са наложени наказания за неплатена винетка.
                    На 05.10 в 21:30 ме спира КАТ и установява, че нямам валидна винетка, за което си понасям наказанието - АКТ, отнет контролен талон, който ми връщат от КАТ след 2 дена, след като представям касова бележка за заплатена компесаторна такса. В 21:45 ме снима "пътна рамка" на ТОЛ и автоматично ми закача наруше ние...
                    След няколко дена на пътя служител на ТОЛ ми мята със слънчогледа, представям му малък талон и той ми съобщава, че им дължа глоба за движение по републиканската пътна мрежа без винетка.

                    Тука почват изводите: момчетата явно не бяха наясно, че нарушения установени за един календарен ден от този вид, се обединяват в едно и дължиш една глоба. Хипотетично ако за един ден минеш пред 10 ТОЛ автомобила и още толкова "рамки" - няма как да ти набичат 20 глоби. НО ако в 23:59 часа те снимат, в 0:01 на другия ден отново те снимат - тогава вече всяка глоба си е за деня и си я дължиш като поп.
                    Та... почна пазарлък, "припомняния", че ако не се плати компесаторна такса 70 кинта, после ставали 300... Гледам ги и се правя на блондинка. Изчаках ги да се изразходят и извадих от тефтерчето касовата бележка. Оказва се, че такова нещо не са виждали: платил съм акт на КАТ, а техния ще остане на сухо. ВЪпрек, че ме накараха да чета на глас акта, взеха го да го снимат (предполагам не умеят да четат) и да го пратят "на шефа си". Предложих им да ме снимат и мен и им пожелах лека служба...

                    Та да се знае.

                    Трябва да блогадаря на КАТ, че ми съсставиха акт, понеже всеки ден минавам под "тол рамки" и сигурно за 2-3 седмици, докато се усетя какво става, щяха да ме одерат много на дълбоко... Благодаря! Ако има някой от системата - да го приеме персонално.

                    ПП. Друг е въпроса, дали ТОЛ ще ми пратят наказателно постановление и ще трябва да губя време да обжалвам, но това само ще затвърди някои впечатления в мене...
                    Последно редактирано от p-pleven; 12-10-20, 08:23.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • Някъде около Великден бях карал около 2 седмици без винетка. За това време минавах ежедневно през 4-5 тол-рамки. В един момент се сетих, че винетката ми е изтекла и веднага я поднових. До момента никой не ме е зарадвал с глоба. Няма такава на сайта на МВР, нито имах проблеми при пътуване през Кулата и обратно през 2-3 седмици цяло лято и есен.
                      Та още съм в очакване. Чудих се дали да не спра при някой от Тол-постовете и да попитам, после реших, че е глупаво сам да се завирам в шамарите.

                      Коментар


                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        Екстра е ако си минал!
                        Пък и аз мислех да питам някой униформен, но реших, че нямам приличен външен вид и може да ме проверят, дали имам йод в аптечката (а там няма) и да ме таксуват...

                    • Календара ми напомня че изтича винетката на една от товарните коли която карам основно аз, винетката изтича на 05.02.2021 в 23.59 часа....Вчера,снощи по точно поглеждам календара и виждам че тая кола от 4 февруари до 7 февруари ще скитосва из България,реших да платя винетката снощи (нова винетката) плащам през мобилното банкиране директно ,нова услуга от банката....не влизам никъде другаде освен в банкирането.... Понеже календарно пресметнато между начален и краен час винетката излиза 365 дни + часовете до 23:59 часа,и понеже реших да не ощетя държавата и тя мен,платих новата винетка с начален ден ,1 ден преди да изтече старата ,тоест на 5 февруари имам действаща винетка от предходната година и действаща винетка от първия ден на новата...да ама в сайта на АПИ новата не фигурира...а не трябва колата да остане без винетка на 400 км.от местодомуването ...звъня на Апи,отговориха ми че новата винетка е зачислена но не активна ,и ще влезе в сила след изтичането на старата винетка.Съответно и тогава ще се появи на сайта им.Та да си знаете за инфо
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210201_185706.jpg
Прегледи:326
Размер:96.1 КБ
ID:6703237
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        странна логика следваш, още повече че миналата година беше високосна ))
                        гражданските пак така ли ги пускаш със застъпване?

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        На мен пък ми стана любопитно усилието да маскираш чак регистрационен номер.
                        Хайде ЕГН донякъде го разбирам.
                        Иначе от това по-долу 1 задължение към момента не е платено.
                        Ако някой държи да го направи вместо мен веднага обозначавам кое е.
                        Да не стават грешки, не за друго


                    • С гражданската няма да стане да ги застъпиш.А логиката беше еднократна,не съм много старателен в тия плащания,даже обратното.Но в случая на датата на изтичане се пада по средата ,на няколко дневна командировка ,та реших да се застраховам,винетирам по точно.

                      На тия три буквени организации,хич им нямам вяра...
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • Не си ползвам редовно личната кола и на 14 август 2021 ми изтекла винетката не съм забелязал.Колата я карам основно извън града по работа 1-2 пъти в месеца.

                        Когато ти изтече винетката и си пропуснал да я подновиш на време ,а в същото време си ползваш колата минаваш многократно покрай Тол патрули и никой не те спира и ти се трупат компенсаторни такси кога ще разбереш че, си в нарушение.

                        Вчера 02.11.2021 на входа на Варна най-сетне ме спря Тола
                        Изтекла ми била винетката и то преди два месеца и нещо и въпреки многократното ми преминаване покрай камери и патрули чак сега ме спират.
                        Добре че, се я карам тази кола рядко и съм навъртял само 5 компенсаторни такси за скромните 350 лева какво му плащаш.
                        Ми ако я карах като служебната и за това време са се натрупали 50 компенсаторни такси и тия патрули на Тола за къв дремят на пътя .
                        Поне 4-5 пъти редовно съм минал покрай тях за това време и никой нищо.

                        Веднага си купих винетка и сега се чудя и се мая как да постъпя в тези натрупани такси.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • Ясен
                          Ясен коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз мога да ти кажа как ще постъпиш накрая.

                      • То е ясно когато имаш какво да губиш плащаш макар и със закъснение за да губиш по малко...

                        Просто за пореден път се убеждавам че , нито една система в милата ни Татковина не работи както би трябвало.

                        Сещам се за оня виц с келнера и спящия на масата в ресторанта клиент.
                        на въпроса на колегата си защо не го изгониш това пиянде

                        отговора е Ми що да го гоня на всеки 15 минути го будя с думите " ето сметката Ви господине "той си плаща и пак заспива.

                        Че и мене а и сигурно много като мене , що да ме спрат на първото "Щрак" като всяко едно е 70 кинта Найс А

                        Ясене ако имаш нещо друго в предвид.
                        Последно редактирано от Николай Колев; 03-11-21, 19:43.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • В скоро време ще трябва в колите да си инсталираме компютър като във космически кораб които да ни посреща с думите

                          Добре дошли на борда -Винетката Ви е валидна още 159 дни
                          - Гражданската 241
                          - Прегледа 188
                          - Данъка , лизинга ит.н.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • BatGeorgeone
                            BatGeorgeone коментира
                            Редактиране на коментар
                            В белите държави ти пристига напомняне, на хартия или електронно за предстоящи нужди от подновявания и т.н. нито е сложно нито е трудно да се постигне и само улеснява водачите, отделно за 15 секунди онлайн с номера на автомобила проверяваш статуса на всички тия неща едновременно, без регистрация и безплатно.

                          • IvanIvanovi
                            IvanIvanovi коментира
                            Редактиране на коментар
                            и тук пристига на мейл или смс, стига да си я купил онлайн, но колко е по-удобно държавата да е виновна за всичко..... блея аз и си карам в нарушение и дейба таз държава, що не ме спря да ме предупреди.............
                            на моята кола всичко е в календара на телефона, а вчера като ходих с колата на щерката до радомирско и като подминах колата на тола, познай дали не и звъннах да я питам до кога и е винетката....... оказа се, че има още 15 дена - айде и тя в календара.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X