Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... Разумно предложение - приеха го.
    Е да ама моето разумно предложение да преместя буса в джоба от ляво,където бяха спрели те /полицаите/ + гранична полиция,имаше място и за буса,не бе прието!!!Буквално репликата му бе:щом съм ти казАл,тук оставяш колата.
    Еми,подпалих.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #62
      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      По смисъла на закона полицаи се наричат само една категория служители на министерство на вътрешните работи и министерство на отбраната . Те имат доста правомощия по закон включително употреба на физическа сила ; помощни средства и огнестрелно оръжие а неизпълнението на тяхно разпореждане може да има сериозни правни последствия . Военните полицаи имат правомощия само на територията на военните обекти а извън тях само към военните транспортни средства и лица военнослужещи по смисъла на закона за отбраната . Тия са всичко друго но не и полицаи . Без специален режим на движение техните автомобили са като всички останали участници в движението . Даже може и някой акт за превишена скорост да си изкарат с такива гонки

      +1

      Такова животно"Тол полиция"не съществува,има тол управление и тол инспектори.
      Това е измислица на зевзеците и тези които не схващат някой неща.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #63
        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

        Първоначално публикуван от kriss1 Преглед на мнение
        Според мен електронните винетки трябва да са за облекчение на ползвателите им ,и затова има регистър в който се проверява дали дадено МПС има валидна винетка.За тази цел и автомобилите на ТОЛ служителите разполагат с камера и достъп до системата и би трябвало като в белите държави като те заснемат да ти изпратят ел.фиш с глоба на адреса.Това спиране което правят служителите по скоро ме кара да мисля ,че се прави като опит за корупционна схема,ако случайно нямаш винетка да бутнеш някой лев и да минеш без санкция.Искат да доглавят на заплатите,и се питам тогава защо се направиха тия електронни винетки ,регистри и се купиха тия автомобили с камери.На мен също ми се случи да ме спрат и да ме питат имам ли винетка ,при положение ,че можеха да го проверят това по рег.номера.Следващия път ще извиняват ама има да чакат да им спра ,да се оправят по електронен път.



        Повечето коли не са обурудвани с камери и техника,затова спират за проверка на място.
        Доколкото схващам затова промениха закона,и им вмениха тези права.
        Играят наравно с КАТ и при неспиране ,ако искат могат да ти навлекат неприятности.
        Друг е въпроса дали им се занимава.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #64
          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
          Не, това е 1. декември 2018 (малка грешка с годината ). Но трябва да се знае, че ако купите електронна винетка от https://www.asfinag.at/maut-vignette...tale-vignette/, то нейната валидност започва да тече едва след 18 дена !!! Това значи,че трябва да си купувате електронната винетка от този сайт поне 18 дена по-рано по причини свързани със закона за купуване на електронни продукти в Австрия, където имате право да "върнете стоката" обратно в течение на 14 дена и още макс. 4 дена има за връщането на пари. Но ако искате дигитална винетка с валидност още същата минута, то трябва да си я купите от ÖAMTC, ADAC или други търговци от местата им с физическа продажба, където вече нямате електронна търговия и продавачът не е длъжен да чака да Ви върне стоката, тъй като не сте я купили онлайн. Информация за магазините,откъдето можете да си купите електронна винетка за Австрия търсете тук: https://www.asfinag.at/maut-vignette/vertriebsstellen/ . Специално писах е/майл на фирмата, която продава онлайн винетките и те ми отговориха доста вежливо.
          надявам се да съм помогнал.
          Всъщност е по-рано: Die Digitale Vignette ist seit Juli 2018 auch beim ÖAMTC erhältlich
          https://www.oeamtc.at/thema/maut-vig...reich-25765729


          Аз минах през Австрия точно Юли 2018-та с дигитална винетка.

          П.П. Румънците ни спряха, защото нямахме хартиена (бяхме отново с дигитална винетка). Но като докато ни спрат вероятно им е излязло по номера на колата, че сме с дигитална винетка, защото при проверката и дума не отвориха за самата винетка. Измислиха си формална причина и ни пожелаха приятен път.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #65
            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            +1

            Такова животно"Тол полиция"не съществува,има тол управление и тол инспектори.
            Това е измислица на зевзеците и тези които не схващат някой неща.
            По закон са служители на АПИ . Какъв им е точно статута нямам представа но едва ли е като на полицаите . За полицаите и военните поне на хартия има доста сериозни физически ; образователни и здравни критерии за постъпване на служба също май имаше и максимална възръст . Тия като ги гледам какви тюфлеци са
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

              Не ми се четат четири страници глупости, ама ако някой не знае къде са описани правата на служителите АПИ може даги извади от закона. Ако е направено се извинявам, ама ако не е ще го "плясна" тук да не чешете излишно.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #67
                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                Не разбрахте ли, че ЗДвП се променя ежечасно Просто вечер преди лягане сте ЗАДЪЛЖЕНИ да го препрочитате, защото последният час може умните ни политици да са вкарали някое 'членче' ей тъй - за заспиване
                Та там ги пише голяма част от 'глупостите', които се споменават по-горе...
                А ЗДвП го променят толкова често, че и аз почнах да му изтървам края - списъкът с номерата на ДВ, в които е променен Законът май отдавна подмина цяла страница...
                Та затова - вместо да четеш нашите глупости - отвори Закона от доста десетки страници и го прочети
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                  Само за сведение!!
                  Непознаването на закона не те освобождава от отговорност. Това без значение кой закон. Първият срещнат адвокат питай!

                  п.п. Не е срамно да се пита за неща, които не знаеш.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                    Та до момента 4 страници с бисери и ни един отговор на въпроса от темата.До тук разбрахме,че служителите имат право да ни спират със светеща палка или с лампи от колата,НО НИКОЙ НЕ ОТГОВОРИ КАКВО СЕ СЛУЧВА,АКО НЕ ИМ СПРЕМ.
                    Пак пояснявам.Имам валидна електронна винетка.Карам си.Махат ми за проверка.И аз им махам за поздрав и си продължавам без да спирам.Какво се случва?Какви санкции по закон могат да наложат?Могат ли изобщо?Да не спамим темата с отговори: –И защо няма да спреш?; Оня ден ме спряха и ми казаха добър ден.И тн.тн.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                      Санкциите вероятно са същите, като за не спиране и на обикновените полицаи.
                      За сега явно правят компромис, предвид и разни неуредици в периода на напасване на нещата.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                        Ми аз вече ти писах, ама кой да чете .... Понеже не са полицаи и по смисъла на ЗМВР това не е неизпълнение на полицейско разпореждане, ще получиш честитка по пощата (или тоя, на който е регистрирана колата). После ще ходиш да се обясняваш. Ако пък си гоУем и не ти пука, ще ти изплющят едно НП и после ходи го обжалвай. Ако пък Ептен не ти пука, после ще дойде Гагич ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                          Вчера прекосявам румънско и попадам на следното:
                          Предния автомобил се спира от униформен полицай екипиран с гола ръка и голо помахване.
                          И човеко чинно си спре!
                          Аджеба трябва ли даспирам на всеки дето ми намахва отнякъде ако е с униформа?
                          Днеска ще докладвам и от украинско
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #73
                            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                            Та до момента 4 страници с бисери и ни един отговор на въпроса от темата.До тук разбрахме,че служителите имат право да ни спират със светеща палка или с лампи от колата,НО НИКОЙ НЕ ОТГОВОРИ КАКВО СЕ СЛУЧВА,АКО НЕ ИМ СПРЕМ.
                            Пак пояснявам.Имам валидна електронна винетка.Карам си.Махат ми за проверка.И аз им махам за поздрав и си продължавам без да спирам.Какво се случва?Какви санкции по закон могат да наложат?Могат ли изобщо?Да не спамим темата с отговори: –И защо няма да спреш?; Оня ден ме спряха и ми казаха добър ден.И тн.тн.

                            Закона им дава право да пишат актове и да връчват наказателни постановления.
                            Сам можеш да си направиш извода.,при избягване на проверка,какво може да се случи.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #74
                              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                              Аз пък въобще не виждам проблем, като те спрат, да спреш. Може би, защото не се правя на "голямата работа"...
                              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                              Коментар


                              • #75
                                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Не ми се четат четири страници глупости, ама ако някой не знае къде са описани правата на служителите АПИ може даги извади от закона. Ако е направено се извинявам, ама ако не е ще го "плясна" тук да не чешете излишно.
                                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                                Та до момента 4 страници с бисери и ни един отговор на въпроса от темата.До тук разбрахме,че служителите имат право да ни спират със светеща палка или с лампи от колата,НО НИКОЙ НЕ ОТГОВОРИ КАКВО СЕ СЛУЧВА,АКО НЕ ИМ СПРЕМ.
                                Пак пояснявам.Имам валидна електронна винетка.Карам си.Махат ми за проверка.И аз им махам за поздрав и си продължавам без да спирам.Какво се случва?Какви санкции по закон могат да наложат?Могат ли изобщо?Да не спамим темата с отговори: –И защо няма да спреш?; Оня ден ме спряха и ми казаха добър ден.И тн.тн.
                                Оффффф!!! Чети закона и ако има нещо дето не ти е ясно питай бе!
                                А ся си направи труда да прочетеш чл. 167 (е няма да кажа коя алинея)! Бъди така добър да качиш текста плийззз!
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X