Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

    Днес ме спряха толаджийте за проверка.Бяха две коли една с камерата и след няколко километра втора само с палки, на тях им звънят първите по Телефона явно като мине кола с проблем.

    Поискаха ми талона на колата и свидетелството аз за всеки случай им дадох и квитанцията за ел.винетка.
    Служителя ги взе и след кратко суетене и обикаляне около колата ме помоли най - учтиво да премахна един стикер на стара винетка от предното стъкло че, бъркал системата и затова ме спряли.По сверка с номера на колата имам валидна винетка но камерата хваща и стикера явно и дава грешка.

    Пожелаха ми приятен път и ме пуснаха.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #32
      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

      Ето нещо малко в страни от темата, но все пак...

      https://youtu.be/X75G9iYj-hc
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #33
        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        Днес ме спряха толаджийте за проверка.Бяха две коли една с камерата и след няколко километра втора само с палки, на тях им звънят първите по Телефона явно като мине кола с проблем.

        Поискаха ми талона на колата и свидетелството аз за всеки случай им дадох и квитанцията за ел.винетка.
        Служителя ги взе и след кратко суетене и обикаляне около колата ме помоли най - учтиво да премахна един стикер на стара винетка от предното стъкло че, бъркал системата и затова ме спряли.По сверка с номера на колата имам валидна винетка но камерата хваща и стикера явно и дава грешка.

        Пожелаха ми приятен път и ме пуснаха.
        Невалидни лепенки от всякакъв вид, са нарушение от няколко години. Мисля, че и санкции има.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Спряли са те,защото нямаш винетка.В България,имаш-нямаш ,спират.
          В Чехия винетката бе както нашата на времето - не се въвежда номер на автомобила или нещо такова.
          А да установят на магистралата със 140км/ч че не съм имал точно тяхната винетка (сред другите лепенки на стъклото) - силно ме съмнява...
          Та затова и не съм сигурен дали по някакъв начин са установили предварително, че нямам винетка (по-скоро си мисля, че ме спряха ей-тъй)...
          Спряха ме и почнаха да питат 'имаш ли винетка и т.н.'...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            стоп-палка с червена светлина, описваща полукръг
            Това сериозно ли е? Та аз да не съм в Турция.

            Коментар


            • #36
              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              Това сериозно ли е? Та аз да не съм в Турция.
              Е па така пише в закона!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                Значи ако ми махнат с палка от друг тип мога да ги отсвиря с чиста съвест
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                  Днес го видях на живо и се сетих за тая тема...Малко след Калояново посока Карлово,синя баничарка Берлинго със всичката газ изпреварва колоната...махнаха му...ми не спря.Намалих сериозно да видя какво ще направят-реакция НИКАКВА.Нито извадиха тефтер да запишат номера нито нищо...Явно който спре добре,който не здраве.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                    Намалих сериозно да видя какво ще направят-реакция НИКАКВА.Нито извадиха тефтер да запишат номера нито нищо...
                    Чисто от любопитство - на теб каква реакция би ти се видяла адекватна в случая?

                    П. С. За мен това, че не са извадили халваджийски тефтер и молив в случая е по скоро плюс.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                      Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                      Това сериозно ли е? Та аз да не съм в Турция.
                      Какъв би бил правилният начин да те спрат със светлинен сигнал толл полицаите, без да те наранят на етническа/религиозна основа? Да начертаят с фенера обърнат пентаграм? Или да изпишат с него първата страница на нотния лист на Мадам Бътерфлай - примерно?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Днес го видях на живо и се сетих за тая тема...Малко след Калояново посока Карлово,синя баничарка Берлинго със всичката газ изпреварва колоната...махнаха му...ми не спря.Намалих сериозно да видя какво ще направят-реакция НИКАКВА.Нито извадиха тефтер да запишат номера нито нищо...Явно който спре добре,който не здраве.
                        КАжи,светеща ли беше палката или светлоотразителна?
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          В Чехия винетката бе както нашата на времето - не се въвежда номер на автомобила или нещо такова.
                          ....
                          И още има изостанали държави!Швейцария,Австрия,Словения са си с лепящи се винетки и не се въвежда номер на автомобила.
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            толл полицаите,
                            По смисъла на закона полицаи се наричат само една категория служители на министерство на вътрешните работи и министерство на отбраната . Те имат доста правомощия по закон включително употреба на физическа сила ; помощни средства и огнестрелно оръжие а неизпълнението на тяхно разпореждане може да има сериозни правни последствия . Военните полицаи имат правомощия само на територията на военните обекти а извън тях само към военните транспортни средства и лица военнослужещи по смисъла на закона за отбраната . Тия са всичко друго но не и полицаи . Без специален режим на движение техните автомобили са като всички останали участници в движението . Даже може и някой акт за превишена скорост да си изкарат с такива гонки
                            Последно редактирано от sek.1; 26-03-19, 05:41.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Чисто от любопитство - на теб каква реакция би ти се видяла адекватна в случая?

                              П. С. За мен това, че не са извадили халваджийски тефтер и молив в случая е по скоро плюс.
                              Ми знам ли,ако са полицаи в такива случаи дори да не тръгнат след него поне номер ще запишат,ще се обадят на следващите и тн.Тия махат като стопаджии колата им е с ЖЪЛТА лампа(дето и аз имам) та...поредната безсмислена службица за наши хора,така виждам нещата аз.
                              Колегата дето пита за стоп палката,видя ми се като на кат,категорично не светеща..

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                                С нерегистрирана хартиена винетка вече съм минал покрай минимум 20 толл поста - никва реакция.
                                Но пък при снимка дори с умнофон от 5м. е съвсем видима винетката откъм срок
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X