Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Два пъти ми се е случвало да се пробват да ме спират от цивилни коли, с палка, размахана от прозореца.
    Познайте дали спрях. Нито ме е търсил някой, нито ме е глобявал.
    Това в каква връзка го споделяш? Колите на толл полицията са си надлежно обозначени.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #17
      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

      Махнаха кат за рахат.
      На кръстовище , извън населено място , рисково , с много жертви на това място , където винаги спирам .
      Освен СТОПа , там има и две надгробни плочи , вече ги няма де . Снегорините ги изчистиха.
      Така и така съм спрял - "Господине , виждаме ,че имате винетка . Само ще я дигитализираме , за 1 минута. "
      Добре , супер .
      Питам ги : " абе имам тука едни квитанции , със допълнителен стикер ...да ви ги давам ли ? "
      "Не господине , не е необходимо , приятен път" .

      Може и на хора да съм случил...

      Коментар


      • #18
        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

        И аз имам винетка валидна до края на юни . Тая "екстра" наречене дигитализиране на техния сайт така и не проработи .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          И аз имам винетка валидна до края на юни . Тая "екстра" наречене дигитализиране на техния сайт така и не проработи .
          Тя работеше, ама тъпанарите бяха оставили ти сам да си попълнииш срока на валидност на винетката. И разбира се можеше да се злоупотребява с това... Усетиха се и сега те ти я попълват, като те спрат.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

            сигнал със стоп-палка с червена светлина, описваща полукръг
            Я, и нови палки ли ще купуват?

            Аз такава не съм виждал никога, освен при чуждоземски служители на закона.

            Коментар


            • #21
              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

              Според мен електронните винетки трябва да са за облекчение на ползвателите им ,и затова има регистър в който се проверява дали дадено МПС има валидна винетка.За тази цел и автомобилите на ТОЛ служителите разполагат с камера и достъп до системата и би трябвало като в белите държави като те заснемат да ти изпратят ел.фиш с глоба на адреса.Това спиране което правят служителите по скоро ме кара да мисля ,че се прави като опит за корупционна схема,ако случайно нямаш винетка да бутнеш някой лев и да минеш без санкция.Искат да доглавят на заплатите,и се питам тогава защо се направиха тия електронни винетки ,регистри и се купиха тия автомобили с камери.На мен също ми се случи да ме спрат и да ме питат имам ли винетка ,при положение ,че можеха да го проверят това по рег.номера.Следващия път ще извиняват ама има да чакат да им спра ,да се оправят по електронен път.
              Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

              Коментар


              • #22
                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                Моята винетка е до октомври 2019. Като мина покрай тях как ще разберат дали имам или нямам винетка? За винетките дето се лепят на стъклото няма регистър.
                Мисля, че при, спирането те вкарват старата винетка в регистъра. Иначе няма за какво да спират коли. Ако спират кола с валидна ЕЛЕКТРОННА винетка значи се търси нещо друго. Ако мен ме страт така ще ставаме на кълбо.
                Имаше опция да се регистрират винетките през сайта им, но създателите на системата май не са били българи и не са чували за Бай Ганьо, та се провалиха.
                Така или иначе системата със сканирането ще заработи не по-рано от началото на 2020г. До тогава ще пунтират работа.
                След това сбогом на тарикатите!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                  Първоначално публикуван от kriss1 Преглед на мнение
                  а.Това спиране което правят служителите по скоро ме кара да мисля ,че се прави като опит за корупционна схема,ако случайно нямаш винетка да бутнеш някой лев и да минеш без санкция..
                  Ми не знам как ще е при нас, но в Унгария си спират ако нямаш винетка и те глобяват на място или ти пишат нещо като акт.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Ми не знам как ще е при нас, но в Унгария си спират ако нямаш винетка и те глобяват на място или ти пишат нещо като акт.
                    Ако имаш винетка,спират ли те за проверка?
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                      Ако имаш винетка,спират ли те за проверка?
                      Не. Но при нас все пак е преходен период. Надявам се от следващата година да спират само нередовните.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #26
                        От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Я, и нови палки ли ще купуват?

                        Аз такава не съм виждал никога, освен при чуждоземски служители на закона.
                        Глупости на търкалета“стоппалка с червена светлина“.Нека кажат тези дето са ги спирали със светещи палки ли са били!Или с джедайски мечове?ТОЛ такса и винетка са различни неща.Винетки имаме от сума ти време,ТОЛ такси още няма,но имаме ТОЛ полиция!?

                        Овчо племе сме си!
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                          В сила от 1 януари 2019 г. в България се въвежда електронна винетка за ползване на платената пътна мрежа. Цените на е-винетките остават непроменени за всички превозни средства. От 1 януари 2019 г. се въвежда и уикенд винетка за пътни превозни средства с обща техническа допустима максимална маса до или равна на 3,5 тона. С влизане в сила на е-винетката отпада необходимостта да се залепва хартиен винетен стикер на предното стъкло на пътното превозно средство. При проверка от контролните органи на пътя собствениците и ползвателите на пътни превозни средства не са задължени да представят документ, удостоверяващ закупена винетка.За пътните превозни средства с обща техническа допустима максимална маса над 3,5 тона винетките ще са валидни до 15 август 2019 г. От 16 август 2019 г. за същите се въвежда тол такса.Всички хартиени винетни стикери, закупени през 2018 г. и чийто срок на валидност изтича през 2019 г., ще запазят своята валидност. Шофьорите трябва да запазят валидния хартиен винетен стикер, залепен на предното стъкло на автомобила до датата, на която изтича неговата валидност.

                          А това може ли някои по-учен да го обясни ...Публикувано в БГТОЛ сайта...???

                          Ако не сте заплатили винетна такса за използване на платената пътна мрежа, то вие сте нарушител и подлежите на санкция.Установяването на нарушението се извършва чрез Електронната система и посредством разположените на пътя стационарни и мобилни камери на Националното тол управление. Контрол за заплащането на винетна такса ще осъществяват органите на Министерство на вътрешните работи, както и Агенция „Митници“, когато пътното превозно средство напуска територията на България през гранично контролно-пропускателен пункт.По пътищата на България ще функционират близо 300 стационарни камери и 105 автомобила, които в денонощен режим ще контролират, чрез разчитане на регистрационния номер на автомобила и проверка в системата, дали е заплатена съответната пътна такса - е-винетка.


                          Както и това....
                          Последно редактирано от bokostz; 24-03-19, 10:16. Причина: допълнение
                          boko
                          Jeeep---KIA
                          https://www.facebook.com/autoboko/

                          Коментар


                          • #28
                            От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                            Хм... Веднъж са ме спирали митничари за проверка (и липса ) на винетка в чужбина....
                            Нямах никакво намерение да бягам, въпреки, че бях на около 10км от границата...
                            Дали можех да се измъкна как мислите (движех се с около ограничението +10км/ч)...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              За винетките дето се лепят на стъклото няма регистър.
                              Има . Като я купуваш пункта от който я купуваш въвежда някъде номера на колата и датата от която е валидна . Това че там някъде в пътното не са в състояние да си следят нещата си е техен проблем . Това при положение че електронните винетки трябваше да влезнат в сила от 01.01.2018 година но понеже не можаха да се оправят ги отложиха с една година . Межодувременно парламента промени сроковете на валидност не за календарна година а от дата до дата . Не е трудно да предположиш какви проблеми ще предизвика всичко това .
                              Последно редактирано от sek.1; 24-03-19, 18:41.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: ТОЛЛ Патрул,ако не се спра за проверка?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Хм... Веднъж са ме спирали митничари за проверка (и липса ) на винетка в чужбина....
                                Нямах никакво намерение да бягам, въпреки, че бях на около 10км от границата...
                                Дали можех да се измъкна как мислите ...
                                Спряли са те,защото нямаш винетка.В България,имаш-нямаш ,спират.
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X