Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

    Тва с договора вероятно е някакъв майтап, как ще продава сам на себе си??? Колата си е негова, освен това е от ЕС, няма мита, няма ДДС-та и други глупости. Отива си с немските номера, сваля ги пред КАТ, нова регистрация и нататък вече е обяснено.
    Дори от извън ЕС, ако колата е била собственост на пребиваващ там поне 6 месеца, се внася без мита и такси.

    Коментар


    • #17
      От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

      По нагоре го споменаха, но да добавя и аз
      Регистрацията на колата ще ти е най-малкият проблем колега.
      Приготви се за абсурди и големи мъки докато си оправиш здравни права, трудов стаж да ти признаят от там и т.н....
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        Тва с договора вероятно е някакъв майтап, как ще продава сам на себе си??? Колата си е негова, освен това е от ЕС, няма мита, няма ДДС-та и други глупости. Отива си с немските номера, сваля ги пред КАТ, нова регистрация и нататък вече е обяснено.
        Дори от извън ЕС, ако колата е била собственост на пребиваващ там поне 6 месеца, се внася без мита и такси.
        Аз именно затова и написах,че единствената спънка,която може да се появи е, че сега колата е на немски гражданин, а след това тя ще стане собственост на български, просто този гражданин съм аз, но с двойно гражданство. Ще си приготвя един договор пък...
        И аз съм докарвал още 90-те години кола от Германия и помня галимациите тогава и по митниците и по КАТ във Варна...добре че сме сега в ЕС,че инъче щях само да се сещам за цитата на Боне Крайненеца:"Ех,колко мъка има по тоя свят"
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #19
          От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
          По нагоре го споменаха, но да добавя и аз
          Регистрацията на колата ще ти е най-малкият проблем колега.
          Приготви се за абсурди и големи мъки докато си оправиш здравни права, трудов стаж да ти признаят от там и т.н....
          Трудов стаж не искам да ми признават, ще си чакам след 20-итина години немската пенсия,колкото и малка да е тя. На Българската пенсия нито искам , нито смятам да разчитам. Сами виждате дори и сега,какво се помъчиха пак тия от Герб да направят, пък ако мине.
          Инъче що се отнася до медицинското застраховане, то това е лесно с документа от тукашната каса да го занеса в София в здравната каса. Признаването става автоматично и лесно. Правех го наскоро на жена ми.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #20
            От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            Аз именно затова и написах,че единствената спънка,която може да се появи е, че сега колата е на немски гражданин, а след това тя ще стане собственост на български, просто този гражданин съм аз, но с двойно гражданство. Ще си приготвя един договор пък...
            И аз съм докарвал още 90-те години кола от Германия и помня галимациите тогава и по митниците и по КАТ във Варна...добре че сме сега в ЕС,че инъче щях само да се сещам за цитата на Боне Крайненеца:"Ех,колко мъка има по тоя свят"

            Пред КАТ София има поне 3 посреднически фирми, които срещу 50-60лв. и пълномощно ще свършат всичко, без дори да влизаш в КАТ.

            Коментар


            • #21
              От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

              А бе къде е Стоян!?
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Номера нови не ти трябват , струват също пари и време . Прибираш се с немските , колата реално ще си е все още регистрирана в Германия . При регистрацията в Бг , ще вземат немските номера . Отчисляването се случва по служебен път . Минава около месец , това не те бърка . Връщането на остатъка от немската застраховка , и данък ще получиш от датата на отчисление автоматично в сметката си .
                Да, ама не. Два месеца чаках и хОй. На третия ми дръпнаха полугодишната вноска за KFZ Haftpflichtversicherung, понеже инфо от БГ до ДЕ за регистрирана кола няма...и няма. И се принудих да бутна кинти на един тарикат да ми извади от КАТ удостоверение за регистрация, с което да си отпиша колата. Тоест не незаконно, ама като не знаеш какво до кого да напишеш за въпросната тапия нямаш шанс. Не разчитайте българските чиновници да си свършат работата, финансово неизгодно е.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Пред КАТ София има поне 3 посреднически фирми, които срещу 50-60лв. и пълномощно ще свършат всичко, без дори да влизаш в КАТ.
                Вече не. В смисъл, посредническите фирми ще ти вземат кинтите и ще те прекарат най-отпред на опашката.
                Последно редактирано от icos; 21-03-19, 17:24.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #23
                  От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  А бе къде е Стоян!?
                  Просто вече не ми се пише, защото никой не чете. На пусналия темата ще му обясня подробно всичко, включително как да си прекрати задълженията в Грмания (в случая).
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                    Благодаря много , Стояне за готовността да ми помогнеш, че тук на какво ли не се начетох и с какви ли не случаи на други колеги успях да се запозная.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #25
                      От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                      Регистрацията в КАТ е държава в държавата, а начинът на работа е отпреди 10 ноември.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Регистрацията в КАТ е държава в държавата, а начинът на работа е отпреди 10 ноември.
                        Ето заради такива "компетентни" мнения нямам никакво желание да пиша в подобни теми.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Ето заради такива "компетентни" мнения нямам никакво желание да пиша в подобни теми.
                          Ами за нещо, което отнема минути в белите страни, ние тук губим часове. Не се засягай, нищо лично към теб. Просто такава е системата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                            Не се засягам в никакъв случай. Нещата към момента са такива, каквито са. Винаги съм се опитвал да помогна, с каквото мога според случая. Просто занапред ще го правя за хора, за които смятам, че си заслужава и при това, ако наистина го искат.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                              Съгласен съм със Стоян. Такива са си правилата, на когото не му харесва да не ходи и ще си спести нерви и опит. Аз съм с примирил,че това е начинът и служителите из администрацията се съобразяват с тези правила. Не мислете,че на Запад всичо е розово и като лети се яде. Имам толкова много примери, просто никой не роптае тук и са го приели като нормално,колкото и време, пари и нерви да струва.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #30
                                От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Просто вече не ми се пише, защото никой не чете. На пусналия темата ще му обясня подробно всичко, включително как да си прекрати задълженията в Грмания (в случая).
                                Добър ден Г-н Боюков ,
                                интересувайки се и прочитайки тази тема схванах че Май Вие сте най-компетентния !?
                                При мене случаят е подобен но с някои Нюанси !
                                Просто аз съм само с Германски документи ( нямам двойно гражданство ! ) , та понеже Ви е омръзнало да пишете
                                а телефон няма вече във Форума имам молба и на мене да разясните подробно пътя на " Ходене по Мъките " ( имаше подобен Филм по Соца ! )
                                Ако има начин и по телефон да се свържеме !?
                                С очакване и предварително Благодаря !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X