Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване с херметик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уплътняване с херметик?

    Монтирам нова гарнитура на капака за клапаните. Да го намацам ли с това на снимката, визирам проблеми с отварянето после.


  • #2
    От: Уплътняване с херметик?

    С това на снимката - не
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Уплътняване с херметик?

      Отворите дето са за свещите - също пропускат и най ме притесняват ако ги залепя.
      С какво да уплътнявам?

      Коментар


      • #4
        От: Уплътняване с херметик?

        Това е смотан РТВ силикон, даже не и за коли с ламбда сонда, за нови гарнитури си има FAG1 и FAG2 на Локтайт.
        Избираш си един от двата според марката на автомобила.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Уплътняване с херметик?

          Основната грешка, която се допуска при монтажа капака на клапаните е пренатягането на болтовете/гайките - капака се огъва, и почва да пропуска...
          Първо го прегледай дали държи равнината. След това му сложи нормална гарнитура и затягай с правилният въртящ момент...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Уплътняване с херметик?

            А другата основна грешка е мисълта, битуваща в част от монтьорското съсловие, че колкото по-вече- толкова по-добре.
            И като наклепат с едни количества силикон, после се чудиш защо го намираш в запушени маслени магистрали.

            Те пример, дето го боря в момента,

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:silikon.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5810748
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Уплътняване с херметик?

              Мога да кажа за Гранд Витара 2.0 . На нея гарнитурата се монтира директно, само на 2-3 места се мацва леко със силикон и това е. Ако капака ти е крив и силикона може да не помогне.

              Коментар


              • #8
                От: Уплътняване с херметик?

                На стар капак на клапаните и двеста чисто нови гарнитури да се сменят - пак ще тече (в 80% от случаите).
                И не - не се криви от пренатягане, а от температурните цикли + вътрешни напрежения в метала (обикновенно е усукан или на "кобилица", или на "винт").

                Силикона ти е чудесен за целта (които е чорбаджия и му се дават пари за глезотии имащи същите качества и вършещи еднаква работа - негова работа).

                Намажи леко (!!!) (с пръстче! ) гарнитурата от към страната влизаща в канала на капака.
                Намажи по същият начин и от другата страна (тази дето ляга върху двигателя.
                (гарнитурите за отворите на свещите и тях така)
                И си готов .
                Пиши после има ли пак проблем с теч от към този стик (грам не се притеснявай дали ще се отлепи при следващ демонтаж - проблеми няма никакви).

                Коментар


                • #9
                  От: Уплътняване с херметик?

                  Лично съм вадил неправилен силикон от поплавковата камера, станал на трохи! Едвам прочистих карбуратора после.
                  Държи ми влага за цял живот, и ще туря правилната химия.
                  Току що ходих до единствения сервиз в радиус на 30 километра, и ме гледаха умно и мигаха на парцали с тия силикони.
                  Препоръчаха ми една леля, само с това се занимава, пазарувал съм при нея. Препоръча ми правилните чорби за спирачните апарати, и всичко е точно.
                  И сега ще е така, хем и куриер ще ме натовари, и ще въртя педали до близкия град.
                  Двама души ми казаха в темата че силиконът ми не е удачен, направили са ми впечатление за доста грамотни хора, и ще ги послушам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уплътняване с херметик?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Монтирам нова гарнитура на капака за клапаните. Да го намацам ли с това на снимката, визирам проблеми с отварянето после.
                    Никога на нова гарнитура не поставям силикон.
                    -Ако стара и втвърдена гарнитура се ползава повторно (противно на правилата),след обезмасляване се нанася силикон (като тънко въже) 2-3мм и се изчаква да спре да "лепне" преди монтажа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уплътняване с херметик?

                      Майстора тихе дал вариант.
                      От мен - Виктор рейнц

                      За махането - има химия за премахване на силикон, едно бръснарско ножче и наострена отверка и си ти

                      ПП. Тия кръглите на свещите също се сменят. За мерцедес са по 3-6 лв според производителя. Не си струва да се спести
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уплътняване с херметик?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Никога на нова гарнитура не поставям силикон.
                        -Ако стара и втвърдена гарнитура се ползава повторно (противно на правилата)....
                        Току що ми пристигна чисто новата гарнитура, и е видимо по-тънка. Мисля да не я монтирам нея.
                        Старата си е мека колкото новата.
                        Едно време кви педали имаше - истински магьосници!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уплътняване с херметик?

                          Тя се раздува от маслото
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уплътняване с херметик?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Тя се раздува от маслото
                            Защо?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уплътняване с херметик?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              ...
                              За махането - има химия за премахване на силикон, едно бръснарско ножче и наострена отверка и си ти

                              ПП. Тия кръглите на свещите също се сменят. За мерцедес са по 3-6 лв според производителя. Не си струва да се спести
                              Страх ме е да не залепне и то баш по средата дето не мога да го избърникам. Елементарен санитарен силикон се сраства със стъкло, тука ако стане не ми се мисли.

                              Откъде да си купя гарнитурите за дупките на свещите? Надявах се новата гарнитура да ги включва, ама греда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X