Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

    Бих искал да направя тази техническа намеса, с цел оптимизиране. На повечето нови модели врялата течност циркулира и в най-големите жеги в купето, когато не само че не се ползва парно, а се ползва основно климатик.
    Каквито и доводи да има, не ми се струват разумни този врял бълвоч да ми нагрява допълнително цялото пространство под таблото, включително топлобменника на климатика, та и самия топлообменник на парното да се опича и да му протичат уплътненията.
    Затова съм решил за летния сезон, да си монтирам една допотопна механична врътка от парното на опел например и на ръка да спирам тази безумна циркулация на врял бълвоч.
    Най-много ме дразни факта, когато съм карал колата, спрял съм за 10 - 20 минути на слънце, мятам се паля и от вентилатора ми духват 80 градуса, а на вън е да речем 28. Не искам парно, не искам климатик, искам външен въздух, но спирайки за 20 минути радиатора на парното е нагрял всичко около себе си яко и за да оправя температурата, ща не ща, пускам винаги климатика, за да компенсира това технически неиздържано, лично за мен, решение.
    Затова, след 9 години експлоатация на BMW F91, съм решил да направя първо подобрение, да видя как ще бъде.

  • #2
    От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

    Аз съм с кранче от Масквич за 10 пари.

    Коментар


    • #3
      От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

      По лесно здраве.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

        Пък точно на БМВ да го няма направо ме уби! Иначе при едни коли може да се прави при други може да има проблем ако е вързано и нещо друго към кръга на парното. То в случая пак може но просто да се върже бай пас в паралел на отоплителя на купето.

        Коментар


        • #5
          От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

          Много отдавна бях "горд" водач на БМВ-та, но ми се върти в главата, че малкия охладителен кръг минава през парното и може да извадиш очи, вместо да изпишеш вежди.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

            Пост номер 4.
            Спираш потока през парното, и за да се застраховаш от евентуални проблеми-байпас. Също с кранче, за да не шунтира потока през зимата.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

              Това е въпросният клапан и мисля, че ще стане без никакви проблеми. На Киата ми бях направил байпас и имаше ефект. Сега ще направя и кран на бмв-то, така че ако колегата stako го направи да качи малко снимки

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291_500_11.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5810746

              Коментар


              • #8
                От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                Рядко срещано е, но има и фабрични такива клапани. Golf 1 мисля, че беше така - там се регулира притока на антифриз към радиатора за да се регулира температурата на парното. Както е писано по-горе - на повечето автомобили радиатора на парното се явява малкият кръг и ако го "затапиш" е много вероятно да прегрееш двигателят. Варианта за тях е трипътен кран на входа на парното, тройник на изхода.

                Витарата до скоро имаше такъв трипътен кран - сменяше между два режима. Зимно време малкият кръг бепе към радиатора на парното, лятно време - към топлообменника за проточният бойлер. Жегата от парното никога не е била проблем в тази кола (дори и преди интервенцията), а по-скоро жегата от генерацията която напичаше тунела под купето. При мен това го реших с термолетна от колектора до последното гърне.

                Коментар


                • #9
                  От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                  Само лека корекция. В маса от случаите има малък, голям кръг, и парно! Парното си е парно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                    БМВ и Мерцедес със сигурност са със клапани , ф-ката не би трябвало да прави изключение.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                      Да почнем от модела, сигурно ли е, че говорим за F91?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Да почнем от модела, сигурно ли е, че говорим за F91?
                        Да, сигурен съм F91 325xi N53B30 218 hp 2010

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                          Такъв модел не съществува, говориш за Е91.
                          Имаш клапан който спира антифриза и не е нужно да твориш допълнително.
                          64126951815

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Имаш клапан който спира антифриза и не е нужно да твориш допълнително.
                            Клапанът е един и същ и за F i za E... и има смисъл, защото работи с електромагнит. Т.е. при контакт клапанът е затворен, но при отнемане на контакт клапана отваря и радиатора се стопля от контакта с горещия антифриз. При подаване на контакт отново затваря, но радиатора на парното вече е топъл и трябва време за да изстине.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спиране циркулацията през радиатора на парното за през лято

                              Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]984078[/ATTACH]
                              От каква кола е този клапан?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X