Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Стефане тегава работа е с майсторите. Ако тези в Паталеница пипат Денсо мога да ги препоръчам. Ако трябва обади се да те насоча...
    Хмм, по-скоро търся пробвани пичове. Иначе такива дето ще я наоравим, ама не сме парвили такава.. Си го мога и аз

    Коментар


    • #17
      От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

      Плача за старото ми ТД, ама и шасито тръгна да гние и го пратих в моргата с тиктакащ двигател. Няма Дебитомери, Сензори, Чипове, Кодове, Компютри, Умни дюзи ... желязно беше, безотказно. Малко по-мудно, но за нашите пътища идеално.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #18
        От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

        Браво,ето заради такива хора ,си заслужава да четеш форума.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

          Благодаря за хубавите думи колеги.Онзи ден ми остана малко време да се по-занимая с джипката. Съмненията, които ги имах се оказаха верни,плюса от където съм взел на клапана на помпата минава през компа,когато монтирах помпата там го вързах за по-на бързо.Първоначалната ми идея е да премахна колкото се може повече от електрониката,та плюса на клапана го взех от бушоните в купето и задължително да минава през контакт.След премахване на компа подгряването и оборотомера ги няма,та сега и тях трябва да боря,ако някои знае как моля да сподели ,че нямам много свободно време да се лутам в лабиринта от жици.

          Коментар


          • #20
            От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

            Първоначално публикуван от arn Преглед на мнение
            Благодаря за хубавите думи колеги.Онзи ден ми остана малко време да се по-занимая с джипката. Съмненията, които ги имах се оказаха верни,плюса от където съм взел на клапана на помпата минава през компа,когато монтирах помпата там го вързах за по-на бързо.Първоначалната ми идея е да премахна колкото се може повече от електрониката,та плюса на клапана го взех от бушоните в купето и задължително да минава през контакт.След премахване на компа подгряването и оборотомера ги няма,та сега и тях трябва да боря,ако някои знае как моля да сподели ,че нямам много свободно време да се лутам в лабиринта от жици.
            Подгряването си го направи с отделен бутон.
            За оборотомера - не зная, ама на мен не ми липсва много.

            Коментар


            • #21
              От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

              Ако бачкат тия неща с компа, нищо не пречи да си го оставиш само за тях. И да се развали някога, на пътя няма да те остави - без оборотомер е все тая, а топъл си пали и без подгрев. Ако е толкова зор, може и да се подаде ток директно на свещите, ако някога се наложи.
              Иначе, вероятно реле от старото Терано би свършило работа.
              За помпата без коректор за налягането от турбото, не е добре...но няма да отварям приказка.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Смяна електронно с механично ГНП на Терано.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Ако бачкат тия неща с компа, нищо не пречи да си го оставиш само за тях. И да се развали някога, на пътя няма да те остави - без оборотомер е все тая, а топъл си пали и без подгрев. Ако е толкова зор, може и да се подаде ток директно на свещите, ако някога се наложи.
                Иначе, вероятно реле от старото Терано би свършило работа.
                За помпата без коректор за налягането от турбото, не е добре...но няма да отварям приказка.
                Самата помпа и мен ме учуди ,че е без коректор,знаех ,че е Бош, което ме озадачи също,тъй като мислих ,че на 101 коня помпите са Зетхел,но в момента на пазара намерих само 4 помпи на трите им искаха егати и сумите, тази дето се вика е откраднах.Като качих помпата само предварението и нагласих и всичко заспа,никакво пушене нито в ниските нито във високите,направих една бърза разходка и констатирах ,че и трябва малко още гориво,поиграх си малко с вълшебното болтче и видях какво може ,не я оставих на макс. С тази помпа нямаше никакви излишни врътки, което пак ме учуди ,че всичко стана от първия път, тъй като със Зетхел системата има малко заигравка с обратната нафта и клапана. Машината върви доста задоволително.

                Коментар


                • #23
                  Колега супер тема поздрави . Може ли да питам авансаторният клапан къде го върза към старата инсталация . Поздрави

                  Коментар


                  • arn
                    arn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Никъде,на бошовата помпа клапана е механичен,а на зетхелската е електрически и просто го изхварляш.

                • #24
                  Здравейте,

                  Аз също карам Терано с механична помпа, но моето е автоматик. От това че няма сигнал за обороти, автоматика превключва на следваща предавка при доста "късно". Има ли алтернативен начин да се подаде сигнал за обороти на ECU -то?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X