Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

    Здравейте, имам желание да сменя моята Тойота Корола 2002г. с автомобил, който ще има подобни достойнства като королата – безпроблемна скорост 120-140 по магистралата, падащи задни седалки за да се увеличава обема на багажника, нисък разход на гориво около 8-9 литра.

    Това което търся допълнително е 10-15 пъти в годината да излиза извън асфалта за няколко километра по черен път в гората. Определено королата не става за това, забива нос, гумите хлътват в коловозите, на всичко отгоре картера е абсолютно незащитен, добре би било да има възможност за рога отпред на които да монтирам за стойка за каяк.
    Гледам Rav4 CR-V Grand Vitara Pajero Terios след 2009
    Rav4, CR-V и Grand Vitara ми се струват нисички, какво е вашето мнение, ако се спра на Rav4 дали няма да го потроша из коловозите и дупките.
    От друга страна Pajero ми се струва, че няма да е толкова комфортно на дълги разстояния.
    Има ли някакви други марки и модели на които да се спра?

  • #2
    От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

    ЦРВ-то най се доближава до търсеното като черния път трябва да е много лек и без коловози. И пак не съм убеден че може да гори 8-9 литра бензин само, дизел може.
    РАВката е добър избор но не е кой знае колко по проходима от ЦРВ-то а е по малка.
    Териоса е по проходим от ЦРВ-то но е много малък и става за много дребно двучленно семейство без багаж.
    Гранд Витарата е по проходима от горните а дългата база има и бавни скорости. багажника е по малък от ЦРВ.
    Пахерото е най жип от всичките но определено ще гори и доста повече.


    Най определящо за мене е този въпросния черен път точно колко е зле?


    Добър компромис от горните е Гранд Витара - най проходимия от паркетниците.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      Благодаря за бързия отговор.
      Днес видях една гран витара, човека я кара на газ вече 8 години, но за съжаление не успя да ме светне за черен път. Немога да си представя да си купиш джип и да не го използваш по предназначение, макар и по изключение. Вчера видях един човек с паджеро къса база 2,5 л дизел. Е да си призная хвана ми окото и наистина прилича на машина която минава отвсякъде. Каза че големия двигател 3,2 л. имали проблеми с помпите. Но за дълъг път ми препоръча ланд круйзър, но това е извън бюджета ми. Наясно съм че джипа ще гори повече 8-9 л. ми гори королата
      Витарата подсилена ли е отдолу, да не взема да счупя някой важен агрегат като хлътна в коловози? Може ли да си сложа малко по- големи гуми и това ще се отрази ли много на стабилността при скорост 120-140 км.ч. Обикновено карам със 120 но инцидентно стигам и до 140 км.ч.
      Има ли някъде сайт където да сравня височината на колите. Има ли такива които могат да се повдигат за пресечна местност? Не ми се иска да поддържам два автомобила.
      Черния път, който ще минавам е до маслен нос, но едва ли някой го знае

      хм оказа се че рав 4 е по висока от гран витара дизел
      TOYOTA Corolla 5 Doors 2002 - 2004 GROUND CLEARANCE 135 mm WHEELBASE 2601 mm гуми 195/60VR15
      HONDA HONDA CR-V 2011 - 2014 (дизел най- висок) 170 mm 2619 mm 225/65 R17
      SUZUKI GRAND VITARA 5 DOORS 2008 - 2014 дизел GROUND CLEARANCE 183 mm WHEELBASE 2639 mm 225/65R17
      TOYOTA RAV4 5 Doors 2006 - 2008 191 mm 2560 mm 215/70 R16
      SUZUKI GRAND VITARA 5 DOORS 2008 - 2014 бензин GROUND CLEARANCE 201 mm
      MITSUBISHI Pajero/Montero/Shogun 3 doors 2006 - Present 224 mm 2540 mm 265/65R17
      Последно редактирано от CarTest™; 19-03-19, 08:29.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

        Паджеро 3 3.2did - забрави. ГНП-то е много проблемно и скъпо, "рециклират" ги в едно село Владо Тричково преди Своге с доста съмнителен успех. А упражнението свали-качи помпа, си е време и доста пари.
        Демпферния маховик на съединителят е маслен и е към 5000лв нов, а втора употреба, почти няма намиране на читав.
        При Паджеро 4, двигателят не е същия, както и помпата, така че там не е такава драма. Но и цените са други за покупка.

        Паджеро 2 - 2.5ТД и 2.8ТД е вариант, но там няма никаква динамика.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

          Subaru Forester също може да ти свърши работа, ако черния път не е много тежък.
          Разгледай ги.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

            КИА Соренто с големия бензинов мотор и газов инжекцион ще докара като пари разход от 10 нафта а е на рама с бързи и бавни. За обем на багажника да не говорим. Освен това може да се монтират всякакви "рога", защото има мощност за да ги носи.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

              Благодаря за съвета ще проуча въпроса, в квартала има една КИА и ми изглежда достатъчно повдигната и удобно скосен нос. Не ми е миналвал през ум този вариант, защото в офиса ползваме две КИА и ми правят впечатления на доста кекави, освен това зимата понякога закъсват, но те веорятно са друг модел. Може ли спецификация на това соренто, за което пишеш - година на производство?
              Да Субару видях, че минават през пътя за който се точа, но бяха доста стари модели и предполагам, че собствениците не ги е твръде грижа за това какво може да им се случи.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

                Изброил си доста критерии, което е хубаво, тъй като все пак са насоки какво точно да подбереш. Все пак трябва и да ги приоритизираш. Според мен:
                Ако търсиш икономичен SUV - Rav4 или Cr-v.
                Ако търсиш здрав и надежден - пак горните.
                Ако търсиш по-сериозни офроуд възможности - Соренто да речем.
                Ако търсиш магистрално поведение, динамика - Cr-v.
                Симпатично ми е и Санта фе. Не знам дали не клати обаче.
                Като цяло Cr-v е много удачен избор. Кеф ти дизел, кеф ти бензин+автоматик. (Аз лично при подобни критерии, преди години избрах Rav4 2.2 D4-d 136. Не съм останал разочарован от това, което съм търсил и очаквал. Минуси има, разбира се - скърцащи пластмаси, ъгълът на отваряне на задните врати е кошмар за дънки и рокли . Но за това, което го бях взел тогава - вършеше ми чудесна работа.)

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

                  Първоначално публикуван от razhodka Преглед на мнение
                  Изброил си доста критерии, което е хубаво, тъй като все пак са насоки какво точно да подбереш. Все пак трябва и да ги приоритизираш. Според мен:
                  Ако търсиш икономичен SUV - Rav4 или Cr-v.
                  Ако търсиш здрав и надежден - пак горните.
                  Ако търсиш по-сериозни офроуд възможности - Соренто да речем.
                  Ако търсиш магистрално поведение, динамика - Cr-v.
                  Симпатично ми е и Санта фе. Не знам дали не клати обаче.
                  Като цяло Cr-v е много удачен избор. Кеф ти дизел, кеф ти бензин+автоматик. (Аз лично при подобни критерии, преди години избрах Rav4 2.2 D4-d 136. Не съм останал разочарован от това, което съм търсил и очаквал. Минуси има, разбира се - скърцащи пластмаси, ъгълът на отваряне на задните врати е кошмар за дънки и рокли . Но за това, което го бях взел тогава - вършеше ми чудесна работа.)
                  Мога да ти препоръчам да погледнеш в мобиле регион Хасково едно Паджеро 3 3.5 бензин( Монтеро), бордо без грам ръжда . Колата е на един приятел и е гарантирано читава.

                  Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

                    Първоначално публикуван от trk2 Преглед на мнение
                    Черния път, който ще минавам е до маслен нос, но едва ли някой го знае
                    Аз съм ходил до носа 3 пъти по този път, все през лятото и все в сухо време, веднъж със Субару Форестър (~210мм просвет), и два пъти с леко "наджипен" Джип Чероки (~230мм просвет под задния диференциал). Горе на носа на импровизирания паркинг над капанчето и плажа освен класически джипове и класически паркетници съм виждал и "баничарки" (Рено Кангу / Пежо Партнер, нещо такова). Единия път имаше и Ауди-"кораб" ( А6 или А8 ), не знам как е стигнало до там, сигурно е било много шумно по пътя

                    Първоначално публикуван от trk2 Преглед на мнение
                    хм оказа се че рав 4 е по висока от гран витара дизел
                    TOYOTA Corolla 5 Doors 2002 - 2004 GROUND CLEARANCE 135 mm WHEELBASE 2601 mm гуми 195/60VR15
                    HONDA HONDA CR-V 2011 - 2014 (дизел най- висок) 170 mm 2619 mm 225/65 R17
                    SUZUKI GRAND VITARA 5 DOORS 2008 - 2014 дизел GROUND CLEARANCE 183 mm WHEELBASE 2639 mm 225/65R17
                    TOYOTA RAV4 5 Doors 2006 - 2008 191 mm 2560 mm 215/70 R16
                    SUZUKI GRAND VITARA 5 DOORS 2008 - 2014 бензин GROUND CLEARANCE 201 mm
                    MITSUBISHI Pajero/Montero/Shogun 3 doors 2006 - Present 224 mm 2540 mm 265/65R17
                    Със Субаруто си подбирах пътя по-внимателно, с Джипа - не толкова. Според мен, ако пътя не е много ерозирал в последните 2-3 години (последно ходих там мисля 2016-та), 180-190мм просвет, внимателно каране и ламарина под картера за всеки случай са достатъчни.

                    По спомен, обаче, има два иначе къси наклона (на отиване към носа са надолу, на връщане - нагоре), които могат да изиграят лоша шега при мокра почва - не е достатъчно равно за засилка, единия е между две дървета и няма място за "бягство", а има и камъни. В този смисъл, хубавите гуми за поне някакво безпътие, които ще дадат по-добро сцепление и няма да се наранят при "жулене" по камъни и клони, са важни поне колкото просвета.

                    Успех!
                    Последно редактирано от sdg; 19-03-19, 17:55. Причина: typo

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на джип до 15 хиляди лева.

                      Ходя до Маслен Нос многократно всяка година. Пътя е проходим и с лека кола когато не вали. Няма никакви осабени препятствия. Само трябва да се кара внимателно. Аз съм със Subaru Outback 18см просвет. Никога не съм закйсвал там дори и в кално време. Пътя се потдържа в общи линии от собствениците на капана на плажчето.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X