Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заплатата в БНА - как беше това

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: заплатата в БНА - как беше това

    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Коста, 32 хиляди усмивки не беше ли в Плевен?
    Може и да бъркам, де!
    Или да сте били филиал, нещо?!
    НШЗО Христо Ботев Плевен под.360,демек втора рота на АБ - КБ - полк Джаба - Иванов.Командир на школата беше гано иванов,един извратен генерал.После командир стана урко,друг извратен полковник.32000 е школата за механик водачи в Лом

    Коментар


    • #32
      От: заплатата в БНА - как беше това

      '87 - '89, 1.50 на редник, 2 лева на ефрейтор и два лева и половина на мл. сержант. Една кутия "БТ" беше 1.20, "Родопи" - 80 ст., "Арда" - 60, вафлите не помня колко бяха.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #33
        От: заплатата в БНА - как беше това

        ФАЗАН 90 година по спомени 45 лв.Пакет Плевен май беше 2


        Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #34
          От: заплатата в БНА - как беше това

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Kaдровици не са спирали да приемат, не знам някого да са върнали. Все реват от недокомплект, при това с истинска заплата и семеен уют вечер.
          Мен дори някакви осигуровки бяха пропуснали да ми правят докат съм вътре, абе излезе ми златна тая казарма. Ни пари за билет, ни храна за ядене...
          Не знам за случай някой да е оцелял без финансиране от цивилизацията. Имам предвид моя набор.
          Терзиев, темата е за БНА, не за Терзиев - многострадалната Геновева ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: заплатата в БНА - как беше това

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Терзиев, темата е за БНА, не за Терзиев - многострадалната Геновева ...
            Ти като военен чувал ли си някой да плаща луди пари, че да служи за 17 лева месечно? Абсурдно ми се стори, ама вие сте вътрешни и може да науча нещо от военен в тоя живот.
            Ясно, че ти е неприятно дето не сте си свършили работата, ама последните набори преди да я закрият сме силно негативно настроени.

            Аз не ходих в казарма, отмениха я, но познавам човек, който набута някакви нечувани пари с рушвети, за да го вземат военните. За военен прокурор се искаше отбита служба, а той само за там имаше връзки.

            Коментар


            • #36
              От: заплатата в БНА - как беше това

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Ти като военен чувал ли си някой да плаща луди пари, че да служи за 17 лева месечно? Абсурдно ми се стори, ама вие сте вътрешни и може да науча нещо от военен в тоя живот.
              Ясно, че ти е неприятно дето не сте си свършили работата, ама последните набори преди да я закрият сме силно негативно настроени.
              Терзиев, ти къкво си мислиш? Че в 80-те например тия 1.50 лева са стигали за всичко? И само ти си "плащал" за да служиш? Всеки е "плащал", повече или по-малко. С колети от близките, с пари за лавката, да не говорим за пушачите. Да не мислиш, че цигарите са ги давали безплатно? Така, че с нищо не се отличаваш колкото и да ти се иска.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: заплатата в БНА - как беше това

                Огромно мнозинство от набора ми ненавиждат тая институция, до ден днешен като стане въпрос пак ги псуваме. Ни репутации ни банове могат да поправят това.
                Кажи ся реално ли е някой да кешира дебело, че да служи. Както твърди неслужилия santaclash.
                Че казармата е огромно финансово бреме за донаборника няма какво да спорим, мисля е очевидно. Разбира се, че не се отличавам, дори сме събирали пари на едно другарче дето не му пращаха отвън, да не умре от глад.

                Коментар


                • #38
                  От: заплатата в БНА - как беше това

                  При мен имаше един висшист с две висши, на 27 години(те взимат до 27-8 после не може), и с разни реални болежки, заради които не би трябвало да го вземат в казармата, но беше влязъл по желание, че вероятно и с връзки, точно защото там където искаше да работи след казармата искаха да си ходил в такава.

                  ПП: Иначе беше много читав, и разбираше от много неща, та не вярвам да се е прецакал току така...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: заплатата в БНА - как беше това

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    При мен имаше един висшист с две висши...
                    ПП: Иначе беше много читав, и разбираше от много неща, та не вярвам да се е прецакал току така...
                    Само депутатите вземат читави заплати, и само за държавна службица искат "отслужил". За някоя тлъста хранилка ще да се е борил, читав висшист с 2 висши. Саможертва по самурайски

                    Коментар


                    • #40
                      От: заплатата в БНА - как беше това

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Само депутатите вземат читави заплати, и само за държавна службица искат "отслужил". За някоя тлъста хранилка ще да се е борил, читав висшист с 2 висши. Саможертва по самурайски
                      Със сигурност не беше за депутат цялата работа, но е без значение.
                      Основното е, че ако толкова не си искал да ходиш в казарма, си могъл и да я избегнеш - по тия времена вече възможностите бяха много и достъпни.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: заплатата в БНА - как беше това

                        Терзиев, талант си в засирането. Като няква хрътка само чакаш да захапеш подходящата дума (в случая казарма), че да започнеш да разказваш една от четирите си истории, които са меко казано досадни вече. После намесваш депутати, сега очаквам и данъци и корпорации, че да ти се изчерпи репертоарът. Ако не те измодерират де...

                        Коментар


                        • #42
                          От: заплатата в БНА - как беше това

                          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                          ...Ако не те измодерират де...
                          Почнаха, споко. В т.нар. от вас мъжки форум казармата е забранена, и почти винаги заключена тема.
                          Сори, питах за друго, ама реагирате като кучето на Павлов. Аз съм лошия, добре, няма проблем. Много хубаво било, недооценил съм!
                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...
                          Основното е, че ако толкова не си искал да ходиш в казарма, си могъл и да я избегнеш - по тия времена вече възможностите бяха много и достъпни.
                          Тогава не можех да си позволя това, рушветите бяха огромни.

                          Коментар


                          • #43
                            От: заплатата в БНА - как беше това

                            Да беше студентствал още малко и щеше да пропуснеш казармата и без рушвети. То в тия времена и редовното учене на виШо на доста места беше проформа, та нямаше да ти е много трудно да се водиш такъв студент.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: заплатата в БНА - как беше това

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Огромно мнозинство от набора ми ненавиждат тая институция, до ден днешен като стане въпрос пак ги псуваме. .
                              Чакай сега, темата не е за това, нали? Аз лично никога не съм харесвал "казармата" и съм много щастлив, че сина ми не попадна в това нещо. Но още един път - темата е за друго. Още повече, че ти не си служил в БНА.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #45
                                От: заплатата в БНА - как беше това

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                Още повече, че ти не си служил в БНА.
                                И в какво съм служил? Нещо подобно пишеше по ваденките по дрехите.
                                Цецо, служих като магистър инженер след редовно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X