Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заплатата в БНА - как беше това

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: заплатата в БНА - как беше това

    1.50 и 2.00 лева по татово (78-80). По-нагоре не стигнах, че свърши службата.

    П.П. Ъъъ, вафлите тогава бяха по 5 стинки парчето. Никой не ни е взимал парите между другото. И въпреки гадното изречение "Я, докато другарчетата ви пушат, вие да свършите еди кво си", не успяха да ме накарат да пропуша, за сметка на това имаше втора вечеря за нарядаджиите, даже когато нямахме и година служба, защото черпака и артелчика бяха при нас
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: заплатата в БНА - как беше това

      При мен годината е 1989-1990. Бирата (светлото) беше 32 стотинки, без бутилката. Швепса по 15 стотинки.

      Коментар


      • #18
        От: заплатата в БНА - как беше това

        При мен 2005-та година матрос от ВМС или 28лв или 48лв беше ама кой да помни май 48лв беше но това в БА а не в БНА

        Коментар


        • #19
          От: заплатата в БНА - как беше това

          1988 - 1990 ВВС редник шофьор на ВАРЕМ и автомонтьор 6 (шест) лева .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: заплатата в БНА - как беше това

            81-83та ГУСВ
            Редник- 1.50
            Ефрейтор - 2,50
            Младши сержант- 5,00 лева

            Ама имаше и акорди по 7,50 на ден, та го докарвах до 25-30 кинта на месец
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #21
              От: заплатата в БНА - как беше това

              В БНА - не зная.
              В гранични - редник -1.50
              ефи - 2
              серж 2.5
              старши серж 5

              Старшинките бяха си по други мурафети.
              1976-1978г.

              Коментар


              • #22
                От: заплатата в БНА - как беше това

                Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                При мен 2005-та година матрос от ВМС или 28лв или 48лв беше ама кой да помни май 48лв беше но това в БА а не в БНА

                Ти си бил истински баровец! 2005-та МРЗ-то беше сто кинта, а кутия Виктори 1,20.
                ПП.Забравих да напиша, че съм служил във ВВС(точно от което се интересуваше колегата).Наистина въпроса му е за БНА, но какво пречи да сравним авоарите.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #23
                  От: заплатата в БНА - как беше това

                  2001-2002 година, заплата 18лв. Авиобаза Безмер.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: заплатата в БНА - как беше това

                    Лев и половина за редник в ГВ 1984 - 1986г.
                    Баси, кога беше това?

                    Коментар


                    • #25
                      От: заплатата в БНА - как беше това

                      Аз не ходих в казарма, отмениха я, но познавам човек, който набута някакви нечувани пари с рушвети, за да го вземат военните. За военен прокурор се искаше отбита служба, а той само за там имаше връзки.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: заплатата в БНА - как беше това

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Аз не ходих в казарма, отмениха я, но познавам човек, който набута някакви нечувани пари с рушвети, за да го вземат военните. За военен прокурор се искаше отбита служба, а той само за там имаше връзки.
                        Kaдровици не са спирали да приемат, не знам някого да са върнали. Все реват от недокомплект, при това с истинска заплата и семеен уют вечер.
                        Мен дори някакви осигуровки бяха пропуснали да ми правят докат съм вътре, абе излезе ми златна тая казарма. Ни пари за билет, ни храна за ядене...
                        Не знам за случай някой да е оцелял без финансиране от цивилизацията. Имам предвид моя набор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: заплатата в БНА - как беше това

                          83-та и насам - "безплатно" ядене в ограничено количество и асортимент, "безплатни" въшкарници, чаршафи, пътуване... Може и някой лев да са давали, ма не го помня. Не си е струвало да го запомня. Десетте лева на месец в училище ги помня - стигаха за около 50 наливни бири по 18 стотинки.

                          Коментар


                          • #28
                            От: заплатата в БНА - как беше това

                            1999-2000
                            Редник, шофьор-автоматчик в НС "ЖАНДАРМЕРИЯ"
                            Баси...май 12 кинта месечно...не помня...
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #29
                              От: заплатата в БНА - как беше това

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190116_235354.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5810690 ИИИбасимамата.Май успях и снимка да кача.Снимката е от 86 та, под 32 000 - Лом.От школник до фазан не си спомням точно сумите,но бяха нещо като 0,30ст над редник и по 1,50 за нашивкаДемек 1,80 + 1,50 за нашивка.Като фазан се разписвах между 15 и 19 лв,в зависимост от длъжността.Интересното стана след 23.09.86та.Около тая дата требваше да има УВО,ама немА.Вместо това бех назначен ВРИД К-р РОУП със звание о.з мл-лт и получавах 119 лв до 26.12.86та.В това време бях ухажван от висшия офицерски състав на поделението да премахнем ВРИД срещу почти двойна сума и "перспективата да оглавя поделение на бъдещи хидро - войски към ГУСВ"Даже и боксониера ми беха осигурили.Еми,верно е че акъл на високо не вирее.От тога капа не съм слагал даже и на хелоуин

                              Коментар


                              • #30
                                От: заплатата в БНА - как беше това

                                Коста, 32 хиляди усмивки не беше ли в Плевен?
                                Може и да бъркам, де!
                                Или да сте били филиал, нещо?!
                                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                                0887/осемпет 66 4осем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X