Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

    Честито за хубавицата, много радост и щастие да ти носи!

    Може и да звучи тривиално но на 3-4 автомобила след почистване на колектори, ЕГР, сензори/датчици пушека изчезна и вървежа + разхода на автомобилите станаха много приятни, не е гаранция ама няма да навреди и струва едноцифрено число ако го правиш сам.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

      Колега честит стотак!
      Чети форуми, но не им връзвай чак толкова.
      Колата е достатъчно да я ревизираш с оригинални части-ориентирал си се съвсем правилно! От това по-добро няма. Ако няма заден блокаж сложи и оригинален.
      Каквото и да разправят цените на Люцкан са без конкуренция. Ако нещо при него го няма, което за ТЛК 100 е малко вероятно, тогава си струва да ровиш по сайтове за части. А там Амаяма е най-подходяща според мен. Ако и там няма караш по ред на номерата...
      Китайското копие на АРБ не отива на тази кола. АРБ също не препоръчвам, освен ако не се завъдят кенгура в Европа. На сертификат от Гладиатор не се надявай-няма как броня с бул бар да мине тест в Европа. Пластмасовата броня е достатъчно здрава, а дори и да я попилееш за сега се намират по моргите. А и нова няма да е скъпа.
      Дали тази кола няма версия с оригинална лебедка?
      Правилно си решил да не я повдигаш, но може да сложиш малко по-големи гуми и разбира се други джанти-по-широчки и с по-малко ЕТ.
      Добре дошъл в отбора на Тойота!
      Последно редактирано от rusev; 18-03-19, 21:40.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #18
        От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

        Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
        Хубава тема, добре действаш с акъл, а и не пестиш пари за оригинални части.Което значи, ще се оправиш с проблемите, докато вкараш в пътя тоз Крузер.
        Въпреки често разпространеното заблуждение, Тойота използва червен силикон за оригиналното сглобяване на трансмисията и трансфера.След години е по-скоро розов и се познава по това, че е много прецизно нанесен и и се показва като съвсем тънък равномерен конец на местата на сглобките и не е забърсван.Ако е нанасян скоро, ще е по-червен от другите тегели и ще има неравномерности в количеството изтискано при сглобката.Тъй че в твоя случай, червения не е гаранция за отваряна раздатка.00103 е черен, 01281 е червен.
        Успех и ще следя с интерес!
        [ATTACH=CONFIG]983936[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983937[/ATTACH]
        Бай Мето от къде го купуваш този силикон?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

          Има едни варианти на АРБ брони от пластмаса. Но пак си е изменение в конструкцията.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

            В скористните масло АмсОйл спокойно,покрива спецификацията на Тойота стандарт.

            Секвоята на жената е с такова,никой не съм срещал да се е оплакал от Амсойла,аз го смених по нашенски,при теб няма да е по-сложно.

            Следя с интерес
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

              Колеги, здравейте!
              Руси, майтапиш ме за силиконаБи трябвало Люцкан да може да го достави под същите номера в България.Купих си от местния дилър на Тойота в Литълтън, МА и го пратих в България, ако ни потрябва там да се намира.Но не съм питал сина ми с какво си е правил дифа или трансфера, щото има и тойотски и перматекс.
              На Перматекс са подобни тубички и качеството е напълно задоволително, а цената по приятна от Тойота.Тоз последният, съм го ползвал на картери няколко пъти, няма пропуск.От тойотският 00103 също нямам оплаквания, но съм го ползвал само 2-3 пъти на дифове. Неотварян трае на рафта 1-2 години, зависи от температурата и e доста по-евтин от 01281.
              И пак за картери съм ползвал и Локтайт 5900, но това е когато ми останат опаковки от монтаж на машини.Супер продукт, но няма малки разфасовки, само 300мл туба за пистолет и отворена до 6 месеца сдава багажа и си е прахосване.
              Тубичка от 100г е най практична(Тойота 00295-00103 и Перматекс 82180)щото стига за 2 прости картера, ако се нанася разумно на 4мм тегел от накрайника.
              Със здраве и успех на колегата в потягането на змея!
              Последно редактирано от metotem; 19-03-19, 02:51.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #22
                От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                И от мен поздравления за мераклийската работа.
                Да кажа за рейката-щом като си се заел да правиш всичко както си трябва-направи и с рейката така. Сваляне, и в специализиран сервиз. Там ще ти вземат колкото вземат, но пък ще имаш оправена рейка.
                Нали за да излезе този семеринг или каквото там е, си има причина...

                Ааа, и на "пробките" на каретата на карданите тук им казваме гресьорки
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                  Честита покупка и успех с проекта! Ще следя с интерес.
                  За първата версия на този двигател, които е при предходната серия съм намирал много добра информация в руския форум за Ленд Крузър. Може да поразгледаш, ако не си го направил досега.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    На сертификат от Гладиатор не се надявай-няма как броня с бул бар да мине тест в Европа. Пластмасовата броня е достатъчно здрава, а дори и да я попилееш за сега се намират по моргите. А и нова няма да е скъпа.
                    ARB Sahara броня без бул барът има TUV сертификат. Вносителят за Германия се е бил захванал преди няколко години. Не държа на тръбите.

                    А по тукашните морги има ли изобщо неща за такава тойота? Има ли някакъв сайт за гледане по моргите в Европа? Има някои дреболии, като разделителя между чашите отпред, които не се предлагат като част и бих ги потърсил по морги? Бих си сложил също оригиналния подгрев на седалките - моята е испанска и явно са сметнали, че там е твърде топло за такива глезотии - а окабеляването го има... Бих минал с оригинален от морга, че нови са по няколкостотин долара.

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Дали тази кола няма версия с оригинална лебедка?
                    Има я с оригинална лебедка, но е голяма екзотика - за арабския пазар със сигурност, май и в Япония. Мисля че дори и за австралийците я няма - ето малко снимки https://forum.ih8mud.com/threads/100...-winch.860293/
                    Ето и частите - https://toyota-europe.epc-data.com/l...is/3802/38110/ Цените са леле мале. Има разни решения авфтърмаркет лебедка да се добави и на пластмасовата броня, де. Резервен вариант ми е.


                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Правилно си решил да не я повдигаш, но може да сложиш малко по-големи гуми и разбира се други джанти-по-широчки и с по-малко ЕТ.
                    Добре дошъл в отбора на Тойота!
                    В момента е с 32" - 275/65/R18. Безболезнено влизат 33". Практическият максимум е 35", свързано е с мачкане на заварки, рязане на калници, боди лифт... И пак не става много добре, а и аз не мисля, че ще имам нужда от чак такива гуми. Иначе серия 200 се карат и с 37" с малко модификации.
                    Доста е чуствителна към ЕТ - стандартно е +60, под +20 изобщо не се препоръчва. Малко е тегаво да намеря джанти 5х150, иначе търся 16ки...

                    Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                    Честито !
                    Йотата е хубавица!
                    Ще следя с интерес темата ти .
                    Една от малкото ми забележки към 100ците е антикорозионната им обработка . Бори се навреме с ръждата
                    Така е, ръждата доста лесно ѝ вижда сметката. Моята от към ръжда е 9.5/10, което беше и една от причините да се навия да я взема.
                    Някак си е корозирала една скоба на шасито, за която се хваща предната стабилизараща щанга откъм пасажера. Всичко друго е изрядно или с минимални повърхностни петна.
                    Колебая се малко как да процедирам. Май най-лесно ще е само да се парафинира отдолу?
                    Американците се кълнат в POR15. Изглежда работи доста добре. Като гледам сравнително лесно мога да си го набавя от Англия.


                    Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                    Въпреки често разпространеното заблуждение, Тойота използва червен силикон за оригиналното сглобяване на трансмисията и трансфера.След години е по-скоро розов и се познава по това, че е много прецизно нанесен и и се показва като съвсем тънък равномерен конец на местата на сглобките и не е забърсван.Ако е нанасян скоро, ще е по-червен от другите тегели и ще има неравномерности в количеството изтискано при сглобката.Тъй че в твоя случай, червения не е гаранция за отваряна раздатка.00103 е черен, 01281 е червен.
                    Успех и ще следя с интерес!
                    Ха, не знаех, но като се зачетох изглежда е точно така. Не съм обърнал много внимание моя равномерен или не беше, ще погледна пак. Питах Люцкан за 00103, че ще ми свърши работа и на други места, но го няма...


                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Все пак дръпни ги - има интересни неща
                    Добре, впечатлен съм (:
                    Нещо не успях да се справя с изображението от сервизния диск - свалих си Alcohol 120% и го монтирах, стартирам програмата на тойота, но като избера някоя от опциите за секунда примигва някакво съобщение и остава бял екран... Но в съдържанието на диска всичко е налично като PDF-и. Аналогично е на http://toyota-tech.eu но има електрическите диаграми, които не можах да сваля.
                    Руският диск пък ще е от полза на баща ми. Всеки който език си знае... (:

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    И от мен поздравления за мераклийската работа.
                    Да кажа за рейката-щом като си се заел да правиш всичко както си трябва-направи и с рейката така. Сваляне, и в специализиран сервиз. Там ще ти вземат колкото вземат, но пък ще имаш оправена рейка.
                    Нали за да излезе този семеринг или каквото там е, си има причина...
                    Ааа, и на "пробките" на каретата на карданите тук им казваме гресьорки
                    Семерингът е между диференциала и полуоската. Вадене на полуоска, изследване и подмяна с нов. На рейката проблемът изглежда е само в пробития маншон. Като свалим стария, ако изглежда да тече нещо от самата рейка ще стигна и до сервиз.
                    Последно редактирано от MoridinBG; 21-03-19, 14:11.

                    Коментар


                    • #25
                      От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                      Бърза дреболия за през седмицата - започнах да си посменям интериорните крушки с LED. Оригиналните мъждят едвам едвам като кандила.

                      Взех такива Т10. Парадоксално, но лявата крушка свети по-силно от дясната и грее по-малко (: С тях смених двете персонални крушки за шофьора и пасажера и 4те във вратите.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fVSlF6x.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5810853

                      Преди и след снимките са снимани с еднаква експозиция и ISO, така че би трябвало сравнително коректно да отразяват разликата в осветеност

                      Преди
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dLsHSub.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5810855

                      След - Вижда се доста по-добре, но не заслепява.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1wGpEUP.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5810856


                      Вратите преди
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bI80gyL.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5810857

                      Вратите след - вече се вижда в какво слизаш...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:qRGPStZ.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5810858


                      Безкрано подобрение в използваемостта на осветлението за 15лв. Искаше ми се да са малко по-топъл цвят, но се оказа изключително трудно да намеря диоди с такъв цокъл, които да са и с много лумени и по-малко келвини...
                      Поръчал съм и за двата реда плафони отзад - там са на C5W - festoon цокли, като бушончета. Крайният резултат и идеята са от тук - https://forum.ih8mud.com/threads/led-madness.467075/


                      Също по въпроса със светлините - дългите са добри и не се оплаквам, но късите са скандално зле. . Крушките са малко непопулярните HB4 9006. Ъпгрейдът е към 9012, които са почти същия цокъл, светят по-добре (HIR (което не е HID) и не водят до отблясъци и заслепяване с фабричния рефлектор.
                      Обаче се чудя малко дали да не направя направо ретрофит с прожектори като https://forum.ih8mud.com/threads/how.../post-10331949

                      Но за това има време - утре смяна на другия преден диск, остъргване на изгнилите останки от гарнитури и обиране на лагера, че в момента луфтът в колелото е видим... Като пристигнат новите гарнитури и най-вече осигурителни шайби (това ли е правилният термин за snap ring?) с различни дебелини - смяна изцяло на лагерите.
                      Уикенда почвам тампоните - половината на стабилизиращата щанга са разкъсани и има много неприятно чукане метал в метал при малко и бавно компресиране на окачването.

                      Коментар


                      • #26
                        От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                        Браво, супер се получава. И едно ОГРОМНО БРАВО за избора на ТОПЪЛ цвят за интериорните светлини. И аз прерповх цял китай докато намерия нещо под 5000к. Много хора не разбират смисъла на това вечер да свети светлина по-близка до 3000К отколкото шукАртетните 6000К+ които вадят очи.

                        По въпроса с фаровете - аз бих вградил лупи с LED ламБи. Играчка е, но пък ще си имаш "вграден" лед бар

                        Коментар


                        • #27
                          От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                          Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                          ... Поръчал съм и за двата реда плафони отзад - там са на C5W - festoon цокли, като бушончета. Крайният резултат и идеята са от тук - https://forum.ih8mud.com/threads/led-madness.467075/
                          Аз през далечната 2012г. направих този ъпгрейд с плафоните отзад, по модел на подобна тема от Калта, но в раздела за 80. Може би остарявам, но с годините резултатът е все по-преобладаващ за мен. Факт, свети като ден, но в тъмното вечер и особено след дълги часове каране на тъмно, като светна и се чувсвам като на операционна. Имай го предвид.

                          Коментар


                          • #28
                            От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                            Всички тия магарии ги правих тия дни - всичко вътре,багажното,вратите,на външните огледала.........свети и се вижда,но го има тоя ефект с мигащото котенце у тъмното за който говори Яро.

                            Остави ЛеДове и лупи,вземи си за начало едни HIR крушки и една стара яка нокторезачка,конверсията става за минутки и свети на ДзвЕр,на мойто комби дълги,къси и тия за магла една оригинална крушка нямат ма как да имат като сложили на халогенчетата 45 вата вместо 65,сега свети както си заслужава.

                            Сериозно,пробвай с ХИРа и после се тормози с лупи и друго конверсии,аз съм доволен.

                            има още един фифел - провери дали от Баха Дизайн не правят кит за лед допълнителни фарове,тия са на 100% с поренциометьр та могат да светят и на 10% ако искаш за дневни или на 100% прожектор, комплекта за моите е 380 долара с 65 монтажа ма става кукла.Сьрце не ми дава да махна нормалната крушка обаче,свети си и оплаквания нямам,а потенциометьра си го возя в багажника,чакам.......и аз не знам какво чакам,да не видя нещо ма все ги виждам.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 22-03-19, 02:25.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                              Честита класическа Тойота!Лошото е че за сега си имаш машина за работа,пътешествиятя ще чакат,но и това го има в играта.Стегнеш ли я,поне ще си сигурен като тръгнеш на път.Успех!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: HDJ100 - Baseline и подготовка за пътешествия

                                Уикендът свършихме още малко работа по колата.

                                Беше останало инспекция на преден ляв лагер и смяна на диск и накладки там. Лагерът беше с почти незабележим луфт в гумата, за разлика от десния, където можеше да се размърда осезаемо.
                                За сметка на това варваринът се беше вихрил и от тази страна.

                                Капачката на фланеца на главината отново беше насилвана с длето, но някак си не беше успяла да проникне вода и нямаше ръжда. Шлиците тук са изрядни. Зегерката беше с луфт над допустимия, но не чак до степента на десния. Гайките на фланеца се натягат много леко, но бяха пренатегнати до степен, че конусовидните шайби се бяха деформирали и вклинили в леглата си...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1ocf6uy.jpg
Прегледи:1
Размер:224.7 КБ
ID:5810970

                                За сметка на това контра шайбата беше 10та употреба, а притягащата и контра гайките бяха натягани с чук и длето!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c2OduAZ.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5810972

                                Иначе лагерите се натягат на няколко стъпки до нютонметри и след това се проверява със силомер (или най-обикновено кантарче) силата нужна за завъртане на колелото. Вложка 54 нямам, така че модифицирахме един камионски ключ за работа с динамометричен ключ:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GBVHZ4m.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5810984

                                Самият лагер не е износен, но праховия семеринг зад главината се беше разпаднал и греста беше почерняла. Със следващата пратка от Люцкан ще дойдат нови зегерки и прахови семеринги и цялата карантия на двата лагера ще се смени с нови.

                                Дискът беше значително по-изяден от десния. При 32мм начална дебелина и смяна на 30мм, този беше на около 20-22мм...

                                Куца снимка на образувания ръб
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SX20yoS.jpg
Прегледи:1
Размер:207.3 КБ
ID:5810973

                                Скобата, която държи спирачния маркуч и кабела на сензора на ABS-а някога е чупена и нескопосано заварявана:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vhxxQOA.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5810974

                                Презаварихме я по-читаво.


                                На ред тампони на предна стабилизираща щанга и биалетки.

                                "Нещо тропа в окачването на метал"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1e2Bj6T.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5810975Натиснете снимката за да я уголемите

Име:X15jkPu.jpg
Прегледи:1
Размер:341.2 КБ
ID:5810977
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pmzq2lA.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5810981
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JgFsLJr.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5810976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TQ6jgb2.jpg
Прегледи:1
Размер:213.5 КБ
ID:5810978


                                Слаба точка на 100 е при скобата откъм пасажера, за която се хваща стабилизиращата щанга - климатикът се оттича върху нея и корозира - ще намеря от къде капе и ще го преместя. Единствената ръжда по колата:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:I3YTfCB.jpg
Прегледи:1
Размер:209.4 КБ
ID:5810979

                                От другата страна всичко е наред.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jdbztpR.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5810980

                                На тея скоби има по два болта с по една гайка от горната страна и една от долната. При корозията горната е блокирана от аусоуха и може да се достигне единствено откъм двигателя с 14 удължителя

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:N2SqhsT.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5810983

                                Корозията си беше казала думата - невъзм и се наложи ряз

                                По самата щанга също има малко корозия и язви където се трие в тампона. Трябва ли да направя нещо по въпроса? Притеснява ме, че заради неравната повърхност ще яде тампони За сега го изчистих
                                хубаво с четката и го гресирах. Лятото мисля да почистя всичко, което мога отдолу, евентуално и песъкоструй и консервация.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RcNwB26.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5810982

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X