Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на нов Suzuki Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на нов Suzuki Vitara

    Здравейте,

    обмислям покупка на нова Suzuki Vitara. Доколкото се ориентирах по техничееските спецификации и отзиви на потребители 1.0 и 1.4 двигатели на новата Suzuki Vitara дават около 5,5-6 разход извън града и 7,5-8 градско. Докато старите модели са около 50% отгоре.

    По принцип 10 годишна Grand Vitara е около 12 000лв, а ново Suzuki Vitara в България е със 7 години гаранция и е 28 000 лева.

    В Унгария е 25 000 лева , като там е 3+7 години гаранция. Но не знам как стои въпроса там със регистрации и данъци.

    И ако правилно съм разбрал вече няма Suzuki Grand Vitara a само Suzuki Vitara, която е по-малка?

  • #2
    От: Покупка на нов Suzuki Vitara

    Винаги съм се чудил дали някой се хваща на номера с деветките и ето че имало кой - цената е 29000, не 28000.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на нов Suzuki Vitara

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Винаги съм се чудил дали някой се хваща на номера с деветките и ето че имало кой - цената е 29000, не 28000.
      И то за 2WD версията.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на нов Suzuki Vitara

        А нещо по темата, освен това, че сте изключително наблюдателни ?
        Не съм уточнил дали ще бъде 2WD или 4WD .

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на нов Suzuki Vitara

          Първоначално публикуван от aladin Преглед на мнение
          Здравейте,


          И ако правилно съм разбрал вече няма Suzuki Grand Vitara a само Suzuki Vitara, която е по-малка?
          Да, правилно си разбрал. Гранд Витара не се произвежда. Настоящата Витара е по-малка от Гранд Витара.
          Нивото на оборудване на цена ~28к е базово и само с преднo предаване.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на нов Suzuki Vitara

            Дали ще я купиш нова от БГ или от Унгария - всеедно: с документите в КАТ и си готов... Гледал съм ги новите в Миркат и нямат много "офроуд" насоченост, ако търсиш такава, отиваш на Джимни Аз лично 2WD SUV не бих си купил никога, даже според мен и леките коли трябва да са само 4х4, но всеки си има виждания...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на нов Suzuki Vitara

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              даже според мен и леките коли трябва да са само 4х4, но всеки си има виждания...

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Дали ще я купиш нова от БГ или от Унгария - всеедно: с документите в КАТ и си готов... Гледал съм ги новите в Миркат и нямат много "офроуд" насоченост, ако търсиш такава, отиваш на Джимни Аз лично 2WD SUV не бих си купил никога, даже според мен и леките коли трябва да са само 4х4, но всеки си има виждания...
                По принцип колата не е за мен, а за баща ми, който ходи доста често на риба. На местата, на които ходи не вярвам да му трябва 4х4. Така, че 2WD е дпбър вариант.

                А някаква идея нова кола, закупена от Унгария как може да се докара , освен автовоз. И дали няма някаква уловка - все пак е 4 000 лева надолу от цената тук.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                  ами може на собствен ход, а уловката е с гаранцията - там ли ще ходиш за всяко обслужване или тук ще я поеме местния вносител?

                  а точно за рибарене си трябва 4Х4 и по-голям клиренс
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                    И аз съм на мнение, че SUV с 2WD си е чиста проба глупост.
                    Ама явно за да ги произвеждат, за всеки влак си има пътници.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      И аз съм на мнение, че SUV с 2WD си е чиста проба глупост.
                      Ама явно за да ги произвеждат, за всеки влак си има пътници.
                      Ама тия с 2WD ги купуват за да ходят до кафето и да се кипрят. Те и за друго не стават, най много до някоя друсни полянка с чужда невеста и да се молиш да не завали дъжд

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                        Пак залитнахте, дискутирсахме го това в друга тема, но да кажа и тук: Има доста случаи, когато човек иска по-висока кола с по-голям просвет и няма нужда от 4Х4. Няма да споменавам топлите страни или щати, където е нормално да има джип 4Х2, а дори и в Бг аз имам от 4г. Хюндай Тусон само на предно и ПРИ МОЯ начин на експлоатация, нито веднъж не ми е дотрябвало 4Х4 досега. Сега разглеждам новите предложения за мини SUV и въпреки че разликата е по-малка от 10% в цената също не мисля че ми трябва 4Х4, предпочитам да доплатя 3000 за автомат
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          уловката е с гаранцията - там ли ще ходиш за всяко обслужване или тук ще я поеме местния вносител?

                          а точно за рибарене си трябва 4Х4 и по-голям клиренс
                          Гаранцията е с европейско покритие. Това му дава право да извърша техническото обслужване и евентуалните гаранционни ремонти във всяко представителство на марката на територията на ЕС.
                          Аз бих попитал в Миркат или който и да е търговец на Сузуки за отстъпки. Ясно е че ценовите листи публикувани на сайтовете търпят договорка.
                          Да не се окаже че разликата в сумата, може да се договори тук и да се избегне внос от някъде си.

                          https://suzuki.bg/data/content/u/1/upload/Suzuki_Garancionna_Knizhka_2015.pdf

                          Описано е къде важи гаранцията.
                          Последно редактирано от redex; 20-03-19, 17:11.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            И аз съм на мнение, че SUV с 2WD си е чиста проба глупост.
                            Ама явно за да ги произвеждат, за всеки влак си има пътници.
                            Толкоз не сте ли се замисляли какъв пазар има за нови 4х4 офроудури в Еропата през тез години! Че да се произведат... колко бройки?
                            И колко могат да си го позволят. И къде ще ги карат? ОКоло Брюксел или около Женева? Или около Париж или Рим?

                            П.С. Карайте си - докато може....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на нов Suzuki Vitara

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Толкоз не сте ли се замисляли какъв пазар има за нови 4х4 офроудури в Еропата през тез години! Че да се произведат... колко бройки?
                              И колко могат да си го позволят. И къде ще ги карат? ОКоло Брюксел или около Женева? Или около Париж или Рим?

                              П.С. Карайте си - докато може....
                              До колкото знам примерно за новото Джимни, Сузуки са затрупани от поръчки. Явно има глад пък според мен за истински офроудъри, защото сещам се за още два истински джипа, но цените им запопват от 100 к нагоре.
                              Та в по-ниския ценови клас си има изявен недостиг на подобен род возила.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X